Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vibrasyon beş dakikada azaldı (Yuki yk 250-4)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Arkadaşlar.Yk 250-4 motorum şu an rodajda.Çok devir yapmasamda biraz vibrasyon vardı (7-8000 devirlerde).Bu motorlar böyle diyerek pak kafaya takmıyordum.Bu gün bi tanıdığımın rot balans servisine gitmiştim.Sohbet ederken ön tekerlek balansını kontrol etmek aklımıza geldi.
    Ön tekerlekte muazzam balans bozukluğu tespit ettik.Balans ayarını yaptık.Eve dönergen ESENLER otogar yolundan yıldırım mah. sapağına kadar biraz yüklendim.
    Sebze meyve halinin önünden 110 km süratle gaçtim.Motor şahane oldu meğer bizim herzaman motora bağladımız vibrasyonun %60'ı (belkide %70) ön tekerlek balansından kaynaklanıyormuş.
    Hepinize tavsiyem motorunuz sıfır bile olsa bir rot balans servisine gidip
    tekerlek balanslarınızı kontrol ettirin.Sanirim bu çin malı makinelere balans falan yapmıyorlar.Balansı sıfırlamak için 85 gram kurşun koymam gerekti.
    Fakat makine şahane oldu.Sanırım şimdi uzun yola bile çıksam artık vibrasyon falan kalmadı.Neredyse yok gibi oldu.Çünkü benim motorumdaki titreme makineden değil tamamen ön tekerleğe balans yapmadan makineyi satışa sunmalarından kaynaklanıyormuş.
    Rot balansçı arkadaşımda eski motorculardan,özene bezene uğraştı sağolsun.
    Haftaya kısmetse daha uzun bir yol yaparak tadını çıkartacağım inş.
    Hepiniz kontrol ettirin bence.Saygılar.
    aviator bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    vay bee
    insan neler duyup tecrübe ediniyor,öğreniyor
    bunun bu şekilde olacağı hiç aklıma gelmezdi doğrusu.......
    nerde bu usta benim chooperda var aynı problem belkide???gidip baktıralım bizlere yakındaysa eğer,teşekkürler paylaşımınıza
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay bee
    insan neler duyup tecrübe ediniyor,öğreniyor
    bunun bu şekilde olacağı hiç aklıma gelmezdi doğrusu.......
    nerde bu usta benim chooperda var aynı problem belkide???gidip baktıralım bizlere yakındaysa eğer,teşekkürler paylaşımınıza
    Ben bayrampaşa yıldırım mah.sinde oturuyorum.Bana yakın.Bu usta esenler metro istasyonuna çok yakın Aynı cadde üzerinde.Yakınlarda oturan arkadaşlar varsa
    Ben zaten arasıra o tarafa gidiyorum olmazsa bi ara beraberce de gidebiliriz.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı ömer1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bayrampaşa yıldırım mah.sinde oturuyorum.Bana yakın.Bu usta esenler metro istasyonuna çok yakın Aynı cadde üzerinde.Yakınlarda oturan arkadaşlar varsa
    Ben zaten arasıra o tarafa gidiyorum olmazsa bi ara beraberce de gidebiliriz.
    mesela bırlıktre olabılırr,
    bende gop ta oturuyorum.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    ahanda bizim semTLer

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Neden olmasın hem tanışmış oluruz,hemde motorlarımızın ayarlarını yaptırırız.Zaten bu usta da motorların balans ayarını yapabilen bir makine almayı düşünür oldu bu günkü hadiseden sonra.Acaba talep olurmu diyor.Bende neden olmasın dedim.Çok da iyi olur.Normal bi rotçuya gitmiş olsam tanıdığım bir usta olmasa adam yerine bile koymuyorlar motorları.Gi bi oto elektrikçiye basit bir iş söyle sanki bedava yapacakmış gibi pek ilgilenmek istemiyorlar.
    Halbuki motorlarla da uğraşan bir rot balansçı duyulup isim yapmış olsa belki de bir çok motorcu gelip ayarlatacak makinesini.Sonuçta hepimiz makinelerimizi seviyoruz bakımını da yaptırıyoruz.Arabalar nasılki bir araçsa bunlarda birer araç.
    Ben şahsen arabadan fazla biniyorum motora.Bir senedir arabaya rot balans yaptırmadım mesela ama motoruma üç ayda bir yaptıracağım bundan böyle.İki tekerlek üzerinde gidiyorum.Motor tereyağı gibi oldu ya.(Benimki de çok bozukmuş ama.)

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Benim scooter'dada 60 km 70 km arası aşırı titreşim oluyor ve gaz vermek durumunda kalıyorum 70 e gelince titreşim birden kesiliyor ve motor normal birşekilde gidiyor.

1000 km bakımda yaparlarmı acaba . Ne kadar ücret alıyorlar birde balans ayarına ?
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Lastik balansı tabii önemli. Bu kadar şaşırtıcı birşey olmamalıydı. Yapılmamışsa elbette yaptırmanız gerekiyor.
    Üç boyoz bir kola

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    hımmm ilginç geldi banada benim regaldede var aşırı tireşim...denemekten zarar gelmez.motor keyfisiz gidiyor zaten 2 gündür bugün hissettirdi.paylaşım için sağol
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

Motosikleti
    ben bunu bılmıyordum,
    balans olacagı aklıma dahı gelmemişti
    çünki lastıklerde balans işaretleri var zaten,
    lastıkcıde bana balans ile hiç ugrasan olmuyor,
    fabrıkasyon cıkış oldugu için bu tür sorunda olmuyor diye duymuştum...

Güzel Bir Çozüm Gibi Geldi Bana...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    benim motor da şu an tek kişi vibrasyon hiç yo gibi bu gün 155 km yol gittim hiç sorun olmadı bide hep yüklendim makinaya ama iki kişi olunca biraz var gibi bakalımm bi iki arkadaştan daha yorum alalım olmadı bizde bi balansa sokalım makinayı ya
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunu bılmıyordum,
    balans olacagı aklıma dahı gelmemişti
    çünki lastıklerde balans işaretleri var zaten,
    lastıkcıde bana balans ile hiç ugrasan olmuyor,
    fabrıkasyon cıkış oldugu için bu tür sorunda olmuyor diye duymuştum...

Güzel Bir Çozüm Gibi Geldi Bana...
    Senin makine gibi kaliteli olanlarda belki üretim sonrası yapıyorlardır balansları fakat bizimkiler gibi çin üretimi motorlarda yapmıyorlar demekki.Yoksa benim motorum daha 200 km yol gitti balans bozukluğu olmaması lazım ama bayağı bozuk çıktı.

iftardan hemen sonra bir tur daha attım.Otogara doğru inip çıktım yine hakkaten şahane oldu makine.

Motosikleti
    mct-250
    vibrasyon krang milinde balansör bulunmamasından kaynaklanıyor diye biliyorum.yanlışım varsa düzeltin.tabi yamuk bir jantta titreşimi arttırır ama ilk neden bu değil midir?

nirengi74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 SL
    canım kardeşim ben yıldırımda oturuyorum akşam akşam motorla bağıra bağıra geçen senmiydin başım şidi yaw
    Artık 3 Kişi Takılıyorum; BEN KEYFİM veKAHYASI

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    Arkadaşlar.Yk 250-4 motorum şu an rodajda.Çok devir yapmasamda biraz vibrasyon vardı (7-8000 devirlerde).Bu motorlar böyle diyerek pak kafaya takmıyordum.Bu gün bi tanıdığımın rot balans servisine gitmiştim.Sohbet ederken ön tekerlek balansını kontrol etmek aklımıza geldi.
    Ön tekerlekte muazzam balans bozukluğu tespit ettik.Balans ayarını yaptık.Eve dönergen ESENLER otogar yolundan yıldırım mah. sapağına kadar biraz yüklendim.
    Sebze meyve halinin önünden 110 km süratle gaçtim.Motor şahane oldu meğer bizim herzaman motora bağladımız vibrasyonun %60'ı (belkide %70) ön tekerlek balansından kaynaklanıyormuş.
    Hepinize tavsiyem motorunuz sıfır bile olsa bir rot balans servisine gidip
    tekerlek balanslarınızı kontrol ettirin.Sanirim bu çin malı makinelere balans falan yapmıyorlar.Balansı sıfırlamak için 85 gram kurşun koymam gerekti.
    Fakat makine şahane oldu.Sanırım şimdi uzun yola bile çıksam artık vibrasyon falan kalmadı.Neredyse yok gibi oldu.Çünkü benim motorumdaki titreme makineden değil tamamen ön tekerleğe balans yapmadan makineyi satışa sunmalarından kaynaklanıyormuş.
    Rot balansçı arkadaşımda eski motorculardan,özene bezene uğraştı sağolsun.
    Haftaya kısmetse daha uzun bir yol yaparak tadını çıkartacağım inş.
    Hepiniz kontrol ettirin bence.Saygılar.
    way be benim sıfır aldıgım mct 250 de baya var titreşim acaba bende balans ayarı yaptırsam olurmu bide normal rot balansçılar yapıyomu sen otomobil rot balasçiyamı gittin

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Tabii otomobil rot balansçısıydı.Eğer 70-80 km giderken ellerin ve kolların da tit-
    riyorsa kesin balans vardır.Çünkü balans titremesi öncelikle direksiyona vurur.
    Yinede kontrol ettir bence zarar gelmez.:cat:
    aviator bunu beğendi.
    Paylaşılmayan bilgi değersizdir.

Motosikleti
    Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vibrasyon krang milinde balansör bulunmamasından kaynaklanıyor diye biliyorum.yanlışım varsa düzeltin.tabi yamuk bir jantta titreşimi arttırır ama ilk neden bu değil midir?
    dostum motorunun tam olarak ne oldugunu bılmıyorum ama,
    yurt genelınde grank'ta balansör bulunan motorlarda var,
    mesela racer 200 de mevcut o,

ynı seri olan 200 S lerdede var,

Senin makine gibi kaliteli olanlarda belki üretim sonrası yapıyorlardır balansları fakat bizimkiler gibi çin üretimi motorlarda yapmıyorlar demekki..
    Dostum Benim Makınam zaten ÇİN MALI

görüntüsü ile çok oynadığımız için bu tarz görünüm mevcut
    yani vıbrasyon gayet normal aslında ama dahada azaltma yolundayım

iltifatın içinde ayrıyetten TEŞEKKÜRLER...

Yinede Çaktırma...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha servisi rot balans arabada olur dedi. motosiklette yok dedi rot ayarı. krank milinde balans olur dedi.

Motosikleti
    Yuki yk 250-4
    Alıntı nirengi74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim ben yıldırımda oturuyorum akşam akşam motorla bağıra bağıra geçen senmiydin başım şidi yaw
    Bana söylediysen eğer, olabilir.Bende hançer petrolün orda oturuyorum.
    Gürültü için özür dilerim.Fakat motorcu nasılda duyuyor hemen motor sesini değilmi ama.
    Paylaşılmayan bilgi değersizdir.

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    yaw arkadaşlar motorda rot olumu allah aşkına balansdan bahsediyoz yani lastik teker jant...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)