Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sorun Sorun Sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    nerden baslasam sımdı ben bır tane 125 t aldım asya motor oluydu kaportası fılan neyse ole boıle topladık motor onceden gıdıyordu sımdı tık yok dun cok guzel bır sekılde calısıyor fakat gaz yemıyordu oldugu yerde bagılıyordu bugun ne olduysa hıc calısmaz oldu buji cıkardım yaglanmıs temızledım motoru uzan suren ugraslardan sonra calıstırdım fakat motor devrındeyken gıdıyordu gaz verınce gazı yıyor fakat sanıyelık olay motor stop edıyor yada pompalaman gerekıyo sonra bır daha bujıyı cıkardım cok az bır seklıde yag vardı temızledım taktım bırazda yagı bosaldım fazlaydı sonra ugras ugras calıstıramadım bana sımdı soleyın ben ne yapmalıyım

birde sunu sorcam bir kişi banada soyle dedı motorun benzın deposu yag karıstır fılan en kadar dogrudur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    bizim arkadaşada aynısı oldu bugun bujini değiştir biz ngk taktık ilk basmada hemen aldı
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Motosikleti
    Yamoto 150T
    ama tabiqi yinede sen iyi bi motor tamircisinin yolunu tut bizde bakmadan anlayamayızki belki bujiyle alakası yoltur dicem buji yağlı diosun ama ..
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Benzine yağ karıştırma gibi tavsiyeler asla uygun değil. Basitten zora sıralamak gerekirse: Benzin kötü? Buji arızalı (ya da genel bir elektrik sorunu, birden motorun stop etmesi bu yüzden olabilir). Tamircine başvurmanı öneririm, o kadar çok ihtimal varki basitten karmaşığa, buraya yazmak kabil değil. Umarım basit bir sorundur, kolayca çözülür de tadın kaçmaz hiç
    Kazasız belasız sürüşler.
    Poturdak

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Cok sagolun sonunda ole olucak tamırıcıye gıdıcez bujıden olması ımkansız gb cunku 3 tane bujı aldım ngk bırı yaglanınca temızlıyom dıger bujıyı takıyom

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En uygun olanı bir ustaya göstermek olacak..

Bu arada sürekli buji mi değişiyorsun...Orasını anlayamadım..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    benzine yag karistirilirmi yaa sacmalik..kesinlikle yapma...contan kaciriyor yani pistona atesleme bolgesine yag giriyor motorun acilmasi gerek..at o motoru git yenisini al omrunu bitirmis yene sorun yapar..birakin su cin mallarini yaa..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

arkadaslarin anlattigi gibi en iyisi motordan anlayan birine git.basit bir sorunu olabilir (bobin´den gelen kablo,dinamo),gaz verirken bujinin atesi krisimi ateslemeye yetmiyor.buji cikarip saseye tuttun mu?
    contalar hasta ise motoru acman lazim.
    tamirci sana gerekeni anlatir.

sana kolay gelsin.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    koltuğun altında filtreye giden hava borusu var onu kontrol et ağzını biraz daralt birde bu tip motorlarda karbüratör ayarı çok hassasdır.Ayarlarsın bir hafta sonra yine kaçar,bir türlü düzen tutmaz birde hava karışımını tam yapmıyorsa ondanda olur bir bak araştır
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Szman! Buji kablonu değiştir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)