Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Benzinli Motorsiklet deposuna mazot konursa!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim evde 10 lt falan mazot var. Arada az az alıp zinciri temizliyorum. Başka bir işe yaramıyor. Acaba 3 lt benzin alıp bu mazotton azar karıştırsam motora birşey olurmu ?. Değerlendirme amacı ile. Zarar vermezse doğru oran nedir. Elimdeki mazot euro diesel. Motor Mondial 125 Agk 125 cc
    Olurr olurr hiçbirşey olmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

regresyon59´isimli üyeden Alıntı
    Bizim evde 10 lt falan mazot var. Arada az az alıp zinciri temizliyorum. Başka bir işe yaramıyor. Acaba 3 lt benzin alıp bu mazotton azar karıştırsam motora birşey olurmu ?. Değerlendirme amacı ile. Zarar vermezse doğru oran nedir. Elimdeki mazot euro diesel. Motor Mondial 125 Agk 125 cc
    ne olacakki ben hep yapıyorum
    [COLOR="DarkOrange"][B]L a T i F[/B][/COLOR] :bounce:

Motosikleti
    GT650R
    1 Depo benzin'e, 1 Lt eurodizel, bir tatlı kaşığı kıvamlı motor yağı, yarım Lt gres yağı, Biraz şeker, biraz tuz, biraz nane, biraz köpekbalığı kemiği tozu, ile karışım hazırlanıp, depoya dökülür ve gözlemlenir, motorun
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    heyy ALLAH ım sen bızlere akıl fıkır ver
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Arkadaşım sana bir yaşanmış örnek vereyim.
    sanırım 1-2 yıl önceydi hırsızlar lüx bir otomobil çalmışlardı gezerken mazotları bitmişti ve petrolün birine yanaşıp pomopacıya silah doğrultup benzin doldurmuşlardı depoyu fulleyip sonra direksiyon başına geçmişlerdiki, motor çakılıp kalmıştı ve adamlar kıskıvrak yakalanmışlardı. bilmem anlatabiliyormuyum....oranı şu şekild4e verirsen ancak zarar etmez. 1 depoya 50 gram(cc) olursa fark etmez ancak onuda 1 litre benzinle koyup iyice çalkalayıop ekleyebilirsin... yada bana yolla benim araba dizel.... ben de sana benzin vereyim... )

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    bence arkadaş dizel bi araba alsın mazot ziyan olmasın regresyon59 biraz karadeniz damarı var galiba sende bu arada inşallah kızmassın şaka amaçlıydı bu sölediklerim
    ya sev ya terket...

akrepler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR-125
    kardeş sen hiç mazotu depoya bulaştırma
    ikisininde ateşleme sistemi farklı benzin ateşleyerek mazot sıkıştırmayla patlar yani bir harekette 2 farklı patlama oluşacağından akıllara ziyan durum meydana gelir.
    bende birdefasında arkadaşın dükkanına kolonya götürürken benzin iyice azaldı diye 4 şişe kolonyayı depoya boşalttım sonuçta dükkata ulaştım ama motorunda canını okudum.
    [B][COLOR="Red"]MOTOSİKLET BİR SEVDADIR KIZLARA HAVA ATMA MAKİNESİ DEĞİL[/COLOR][/B]

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bence mazotu bırak sen lpg koy hem daha az yakar (su soğutmalı motorda daha cok performans):D
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

2 zamanlı olsa yakar.4 zamanlıda ne yapacağını kestiremiyorum.başıma ilginç bir olay gelmişti.dizel araca benzin koymuşlar pompacılar.hatalarını anlayınca depoyu boşalmışlar.o karışımdan ban kakalamışlar.motor bir hafta köpük çıkardı.motorcum birşey olmaz dedi..bitttiii sonunda o da...

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    nitross No2 mi yapmaya çalışıyosun arkadaşım olurmu hiç öle şey
    neyse o sen git o mazotu hayrına bi kamyoncuya ver adam sana dua eder yolda bişi olmaz :D

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Hortlatalim... dun benzin yerine mazot koymus depoya pompaci amca... motor tabi calisip sonra stop etti ve sonrasinda calismadi. Benzinciden cikmak uzereydim, yani 20 metre gittim. Simdi cikabilecek sorunlar nelerdir.var mi bilgisi olan. Bugun mesela ise giderken, ciyuv ciyuv diye ses geliyor, sanki surtuyor birseyler.. bilgisi olan var mi arkadaslar.
    Iyi surusler herkese.

Alıntı fthaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortlatalim... dun benzin yerine mazot koymus depoya pompaci amca... motor tabi calisip sonra stop etti ve sonrasinda calismadi. Benzinciden cikmak uzereydim, yani 20 metre gittim. Simdi cikabilecek sorunlar nelerdir.var mi bilgisi olan. Bugun mesela ise giderken, ciyuv ciyuv diye ses geliyor, sanki surtuyor birseyler.. bilgisi olan var mi arkadaslar.
    Iyi surusler herkese.
    Geçen bayram'da bayram hengamesinde, lüx/yeni araçların arkasında sıra bekliyorum, meğer hepsi dizel araçlar imiş, hasılı benzinci'de , bende herkes leyla olmuş, bayram telaşesi, 3 litre kadar 97 oktan shell, üstüne eurodizel 3 litre kadar almışım.

Dönüş yolumun ilk kısmı rampa , hasılı 90 küsür kilometre yol geri geldim eve, yol süresince hiçbirşey hissetmedim , motoru eve adlım, ertesi sabah çalışmıyordu.

Ne oldu ne bitti şubu derken, depoyu kokladım ve durumu anladım , yolda kalmadım ancak sanıyorum'ki sübablara ve egzoz'a yüksek ısıdan dolayı bir güzellik yapmıştır, depoyu boşaltıp karbüratörü temizleyip o'gün bu gündür devam, motor Apachi XZ 250 RM , bahara doğru sübabları değişmeyi düşünüyorum, motor sıhhatinde birşey hissetmesemde bunu yapmayı planlıyorum, ancak siz erken fark etmişsiniz sanırım geçmiş olsun.
    fthaltan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bayram'da bayram hengamesinde, lüx/yeni araçların arkasında sıra bekliyorum, meğer hepsi dizel araçlar imiş, hasılı benzinci'de , bende herkes leyla olmuş, bayram telaşesi, 3 litre kadar 97 oktan shell, üstüne eurodizel 3 litre kadar almışım.

Dönüş yolumun ilk kısmı rampa , hasılı 90 küsür kilometre yol geri geldim eve, yol süresince hiçbirşey hissetmedim , motoru eve adlım, ertesi sabah çalışmıyordu.

Ne oldu ne bitti şubu derken, depoyu kokladım ve durumu anladım , yolda kalmadım ancak sanıyorum'ki sübablara ve egzoz'a yüksek ısıdan dolayı bir güzellik yapmıştır, depoyu boşaltıp karbüratörü temizleyip o'gün bu gündür devam, motor Apachi XZ 250 RM , bahara doğru sübabları değişmeyi düşünüyorum, motor sıhhatinde birşey hissetmesemde bunu yapmayı planlıyorum, ancak siz erken fark etmişsiniz sanırım geçmiş olsun.
    Tesekkurler. Ben de hemen hortumla depodaki yakiti bosalttik. Sonra 30 tl lik benzin koyduk. Once kalan mazotu atti, 30 saniye kadar devir indi cikti, sonra rolantiye girdi. Ama sabah gelirken ilk kez duydugum bir ses geldi. kaskla tam odaklanamadim nereden geliyor diye. Ama surtme sesi sanki, inceden inleme sesi gibi. Acaba motordan mi geliyor, yoksa lastigin oralarda bir surtunme mi oldu anlayamadim. Cuma gunu de 5000 bakimindan cikti motor pulsar. Servise de soracagim, olmadi kontrol ettirecegim. Size de gecmis olsun, insallah bizde bir aksilik cikmaz.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    350 jawam vardı... 2007 de askere giderken depoya 20 tl lik mazot doldurmuştum...benzin uçar ama mazot uçmaz... buda depoda pas olmasını önler diyerekten
    geri izine geldiğimde depoyu hiç boşaltmadım... benzinle depoyu doldurup biraz da yağ katmıştım... 1 hafta boyunca öyle gezdim hiç bir sorun da olmadı... performansında falan da bir düşüş olmamışdı...
    4 zamanlıda ne olur bilemem...
    cenkito bunu beğendi.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    dunyaa tek akıllı sizsiniz sanırım :D

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Tiner deneyen var mı ? hadi hayırlısı, daha neler işitecez

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Enjektörlüler haricinde birşey olmaz mazot kullanırsanız.En fazla depoyu ve tahliyeden karbüratör haznesinden mazotu boşaltıp benzin doldurur depoya devam edersiniz.Ama enjeksiyonda başka sıkıntılar çıkarabilir.Tinere gelince o tehlikeli.Eğer selülozik kullanırsanız silindirdeki yanma ısısını ve patlamayı arttırırsınız.Buda sorunlara neden olabilir,yapmasanız iyi olur
    cenkito bunu beğendi.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    [QUOTE=fthaltan;3511666]Hortlatalim... dun benzin yerine mazot koymus depoya pompaci amca... motor tabi calisip sonra stop etti ve sonrasinda calismadi. Benzinciden cikmak uzereydim, yani 20 metre gittim. Simdi cikabilecek sorunlar nelerdir.var mi bilgisi olan. Bugun mesela ise giderken, ciyuv ciyuv diye ses geliyor, sanki surtuyor birseyler.. bilgisi olan var mi arkadaslar.
    Iyi surusler herkese.[/QUOTE

Benzinciye gidip hemen demen gerekirdi,benzin istasyonları aracı çektiriyorlar depoyu karbüratörü,enjeksiyon sistemini vs.. temizletip yaptırıyorlar, onlarda bu sorun konusunda kendileride sigorta yaptırıyorlar. zararınızı karşılamak zorundalar

Motosikleti
    [QUOTE=ARçİL;3511693]
    Alıntı fthaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi surusler herkese.[/QUOTE

Benzinciye gidip hemen demen gerekirdi,benzin istasyonları aracı çektiriyorlar depoyu karbüratörü,enjeksiyon sistemini vs.. temizletip yaptırıyorlar, onlarda bu sorun konusunda kendileride sigorta yaptırıyorlar. zararınızı karşılamak zorundalar
    Tesekkurler. Ama henuz bir problem olmadi, gidisi, calismasi vs sorun yok. Yarin servise gosterecegim. Sadece bir surtme sesi gibi bir ses var. Yol yapmadan depodan mazotu bosalttilar, sonra benzinle calistirip, kalan mazotu da atti disari motor. Bakalim servis ne diyecek. Insallah enjeksiyon, beyin felan demezler

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    konu hortlamış
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler