Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racinglerin ortalama motor ömürleri nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    rigel iyi güzel hoş da sen söyle bu ülkedeki adamlar satacakları motora iyi bakar mı?Ortalık şerefsiz dolu.Bir motorun ne kadar gideceğini kimse bilemez.
    Adam belki ne de olsa satacam diye motoru her türlü teste soktu bunu çok iyi anlamadıkça bilemeyiz.Onun için 40000 de bi motor sorun çıkarır dedim.
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Phaeton kardeşim, tamamen doğru teşhis. Üzücü ama Türkiye gerçeklerinden biri..

Showdown kardeşim, sen de haklısın. Türkiye gerçekleri işte..
    Üç boyoz bir kola

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir diğer örnek;2005 yazında samimi bir arkadaşım sıfır km yamaha R1 aldı ve 3 ay sonra yaklaşık 9000 km civarında satmak zorunda kaldı,şu anda aynı motor 3. ya da 4. sahibi tarafından yine satılık ve ilandaki kmsi malesef halen 9000 civarında

bu km düşürme operasyonlarının sorumlusu sahtekarlıkları yapan şahsiyetlerdir elbette ama 40.000 kmde motor alınmaz diye düşünen ve bunu empoze edenlerin de bu şartların oluşmasında etkisi vardır diye düşünüyorum,haksızmıyım
    Haklısın tabi. diyelimki 40.000km de motorun var satmak istiyorsun herkes km fazla çok olduğunu söyleyince ne yapacaksın.Zorla veya kıymet düşürerek satacaksın veya da sahtekarlara müracaat edip km düşüreceksin sonra alan öğrenince okuyacak bedduayı.

2006 temmuzda aldığım motorum 22.000 km de. Fazer motoru R6 nınkiyle aynı motor 34 senedir araç kullanırım.Motorun sesinde, çekişinde aksamında daha bir şey olmadı servis kitapçığına göre de 100.000 km bakımda yapılması gerekenler yazıyor. Yani bu km lere çıkması gerekiyor.

Ben uzun bir süre satmayacam bakalım seneye de 50.000 km civarında olur.Motorun performansını ölçen DYNO cihazları var kontrol ettirin güç kaybı varmı yok mu diye ( 80-100 YTL) ondan sonra karar verin.

1970 lerde BMW marka araçların motorlarının seri olmasından dolayı ve de motor ömürleri kısa olduğu için satılmazlardı.Ama teknoloji onları nereye getirdi.Şimdiki motorlar yüksek teknoloji ile üretiliyorlar. öyle devamlı kullanan birisi 2 sene de motor mu yaptıracak yoksa hurdayamı çıkaracak acaba

sahibinden.com da 1950 lere ait şu an 74 adet motor satılıyor neden acaba
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Alıntı Fulish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok paşam yanlış demedim ama 100 000 km biraz abartılı olmuş Birde sana kafasına göre muhalefet olanlar için yorum yapmayayım dedim..
    aslında abartılı değil , bak sana yine mehmet abi (boy)'dan alıntı yapayım,

@Prometheus

Kullananına bağlı ki sport alanlar genelde yüksek devirlerde kullanıyorlar o yüzden motorları ölmüş olabilir.
    Racing motorun diğer motorlardan çok farkı yok. Aksine motor, şasi, fren sistemi gibi her konuda diğer motorlara göre teknolojik olarak daha ileride olduklarından motorlarında sorun çıkmaz. Zaten racing bir makinayı zorlayarak motoruna pek zarar veremezsiniz. Üreticiler tüm bu koşulları göz önünde bulunduruyorlar. Örneğin devir göstergesinde bulunan kırmızı çizgi geçildiğinde motor otomatik olarak gazı keser. Bu konuda en önemli olan şey, motora iyi bakmak, bakımlarını aksatmamaktır. Bunları yaptığınız sürece pek birşey olmaz. Bir motor alacağınız zaman motoru zorlamalarından değil, motora bakmamalarından korkun.

Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki shadow ben abilerimin yazılarını okuyarak vermiştim bu cevabı..Hatırlıyorum başka bir konuda 60000 den hayır gelmez diyorlardı.
    Sorarım sana bugüne kadar en fazla kaç km ye gelmiş racing gördün ve neden vasıta sitelerinde böyle yüksek km li motorlar satılmıyor?
    mehmet abiden alıntıda olduğu gibi anlıyoruz ki normal 600cc motor ne kadar km yapabiliyorsa 600cc racing ler de yapabilir.
    DİPNOT; KM oynaması dahil değildir. Evet haklısınız piyasada birçok km si oynanmış motor var o yüzden 100.000 km lerde racing göremiyoruz malesef yani bakımları tam oldukça motoruna iyi baktıkça gittiği kadar gider.

Tekrardan mehmet abi(boy) ile aramda geçen ufak muhabbeti yayınlayayım ,

B-ben
    M-mehmet abi

B:mehmet abi 600cc racing ler kaç km gidebilir ?
    M:sınırsız
    B:nasıl oluyor ya nasıl sınırsız gidebiliyor ? anlayamadım da ?
    M:classic otoları düşün,50 yaşında ve hala sapasağlam olanlar var.Motorları da bu gruba sok , bakımlarını yap , sorun oldumu servise git her türlü sorununu hallet gözün gibi bak ömür boyu kullan.
    B:sağol abi

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    shadow motor gitmez demiyoruz sorun çıkarır.Tabiki gider ihtiyacını görür ama o parçaların ömrü bakımla da olsa sınırsız değildir.Yoksa garantiler de sınırsız olurdu.
    facebook.com/kaskafa

motorlar muhtemelen avrupa standartlarına göre üretiliyor ordaki yollara arazi şartlarına göre 100 bin de gider 200bin de gider ama türkiye için aynısı geçerli değil bence

avrupadaki asfalt kalitesiyle türkiyedeki asfalt kalitesi aynı mıdır acaba

yada türkiye yollarında ki çukur sayısı avrupa dakinin kaç katıdır acaba

bence olay bundan ibaret

Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shadow motor gitmez demiyoruz sorun çıkarır.Tabiki gider ihtiyacını görür ama o parçaların ömrü bakımla da olsa sınırsız değildir.Yoksa garantiler de sınırsız olurdu.
    öyle söylesene be abicim ama sorun çıkarsa çıkarsa motor yapılırken 3.000ytl çıkarsın fazlası da imkansız zaten 2000cc arabaların motorları 3ile5 milyar arası sonra oldu sana 0 motor

Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlar muhtemelen avrupa standartlarına göre üretiliyor ordaki yollara arazi şartlarına göre 100 bin de gider 200bin de gider ama türkiye için aynısı geçerli değil bence

bence olay bundan ibaret
    Aslında avrupadaki asfalt kalitesiyle türkiyedekini bir tutamazsın , avrupada bizim istanbul asfaltı gibi asfalt köyde yok be onlarda çukur olduğunu da sanmıyorum varsa ya 3 ya 5 tanedir bugün silivri yolundan giderken içimden sövüyordum.. böyle lanet yol olmaz olamaz. Sanki türkiyenin kuruluş yıllarından kalma 80-90 yıllık asfalt yaa rezalet birşey.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence olay bundan ibaret

bence olayın bununla hiçbir alakası yoktur,yolda çukura girersin lastiğin patlar,veya jantın yamulur..belki amortisörlerin daha erken yıpranır ama motosiklet çukura girince bozuk asfaltta kullanılınca 40.000 km de kullanım ömrünü doldurmaz

Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence olayın bununla hiçbir alakası yoktur,yolda çukura girersin lastiğin patlar,veya jantın yamulur..belki amortisörlerin daha erken yıpranır ama motosiklet çukura girince bozuk asfaltta kullanılınca 40.000 km de kullanım ömrünü doldurmaz
    +1

Yol bozukluğu sadece yürüyen aksam a hasar verir motorla alakası yok.

arkadaşım o km.de motor alınır ama bakımlıysa alınır sen ne marka almayı düşünüyon

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    kim kullancak, ona göre cvp verim

şakası bi yana 100.000 in üzerinde olan çok sağlıklı anahtar deymemiş makinalar biliyorum..
    motorun ömrünü kısaltan 2 şey vardır,
    1. si yağsızlık yada kalitesiz uyumsuz yağ..
    2. si aşırı ve sürekli yüksek devir
    iyi bakılan bi 4 silindirli, 150.000 km leri devirebilir
    GKN MOTORS

eğer almayı düşünürsen 45000km.de suzuki srad600 vereyim motor bendeydi sattım alan arkadaş racing makinayı sevmedi bi de motor yedi sıfır motor yaptım kendim rodajı süper yapıldı yağ değişti sıfır marka zincir takıldı sorunsuz bi makina hareket falan asla yapılmadı motorla motor 97 model istersen bi düşün

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle gösterdiğiniz ilgi ve alakaya teşekkür ederim.

Ben bu soruyu bir arkadaşım için araştırma yapmak amacıyla sordum.
    En doğru cevabı burada bulacağımı biliyordum ve öylede oldu,
    Buradan çıkardığım sonuç;

İyi bakılmış bir racing makinede km nin o kadarda önemli olmadığı.

Baştanda söylediğim gibi ben bu soruyu bir arkadaşım adına sordum,
    Ama bana da çok faydası oldu, ben daha yeni bir motor kullanıcısıyım arkadaşım ise yıllardır, enduro bir motor kullanıyor ( f650 ) ve racing bir motora geçmeyi planlıyor.

Ben alacak olsam şu an cbr 125 filan alırım herhalde

Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Serdar DEMİR

Alıntı doğan motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer almayı düşünürsen 45000km.de suzuki srad600 vereyim motor bendeydi sattım alan arkadaş racing makinayı sevmedi bi de motor yedi sıfır motor yaptım kendim rodajı süper yapıldı yağ değişti sıfır marka zincir takıldı sorunsuz bi makina hareket falan asla yapılmadı motorla motor 97 model istersen bi düşün
    Bu teklifinizi arkadaşıma ileteceğim.

Bu arada sizin bir yeriniz filan var mı ? motoru görmek açısından?
    [B][COLOR="Black"]"ASLA BİRİLERİNİN UMUDUNU KIRMA, BELKİ DE SAHİP OLDUKLARI TEK ŞEY O'DUR. "

"DÜNYA BİR GÜNDÜR, O DA BUGÜNDÜR!"[B][/B][/COLOR][/B][COLOR="Black"][/COLOR]

Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    @wind_talker

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize inşallah arkadaşın da sende istediğin motora kavuşursun

Alıntı shadow_1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @wind_talker

yardımcı olabildiysek ne mutlu bize inşallah arkadaşın da sende istediğin motora kavuşursun

Tabiki yardımcı oldunuz, buna inanmasam zaten burada olmazdım,
    Hepinize tekrar teşekkür ediyorum, zaten uzun zamandırda mt yi takip ediyorum.

Ben öncelikle ehliyetimi çıkartıp yazın bir cbr125 almayı planlıyorum aslında ama öncelikli işim nisandan önce sertifikamı ehliyete çevirmek geçen sen aldım sertifikayı ama işlerden fırsat bulup, bir türlü ehliyeti çıkartamadım ama artık nisan dan önce çıkarıcam mecburen))

[B][COLOR="Black"]"ASLA BİRİLERİNİN UMUDUNU KIRMA, BELKİ DE SAHİP OLDUKLARI TEK ŞEY O'DUR. "

motor şu anda sahibinden.com da 6000ytl ye verecem motor fotoğrafta göründüğünden daha güzel ama bunu bil

motor şu anda sahibinden.com da 6000ytl ye verecem motor fotoğrafta göründüğünden daha güzel ama bunu bil
    ilan numarası:4608513

Hakan Öndin

Doğrumudur.

hayır makina karabükte ilan no 5179285

motor srad600 olarak geçiyo 6000ytl

hayır makina karabükte ilan no 5179285

motor srad600 olarak geçiyo 6000ytl
    Allah için görünüşü güzel makina ama arkadaşıma bi gösteriyim bu arada onunda hoşuna giderse ( sonuçta şu an için o almayı düşünüyo ) vede biz düşünürken satılmazsa almak için görmeye gelebiliriz.

Sonuçta hayırlısı neyse o olsun yinede ilgi ve alakan için teşekkür ederim,

iyi akşamlar

Serdar DEMİR

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    40binde motor alınır alınmaz diye birşey yok.ancak ülkemizdeki bazı sahtekarlar yüzünden bu motor işleri bi kalıba sokulmuş o şekilde devam ediyo.adam şöle düşünüyo nasılsa satacam adam nasıl kullanacağımı nerden bilecek.satılacaksa boşu boşuna masraf yapılmasın gibi bi mantık var.eşşeğe biner gibi binip ömrünü tüketmeye yakında km. oynama gibi çakallıklar yapılarak "kız gibi motor" diye bilmeyen gençlere satılıyo.sen alırmısın diye sorarsan ben almam.çünkü insanlara güvenemiyorum adam ne kadar temiz kullandım dese de güvenemem.zaten 40bine gelmiş motor en az 2-3 sahip değiştirmiştir.bunların nasıl kullandığını nerden bileceksin?iyice bakmak lazım ama masraf çıkaracağı kesin.zaten 40binde motor alcaksan 2. büyük bakımı gelmiş demektir.bu da bi çeşit masraf.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)