Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

95 oktan'mı yoksa 98 oktan benzin kullanılmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    arkadaslar,
    daha öncede yazmıstım. bizim tipteki motorların motor içi yağlama kanallarının kalınlıgının ince olması nedeniyle biraz daha yaglı benzin tabir edebilecegimiz eski tip süper benzin kullanımı sonunda 95 veya 98 oktana göre motordaki çekiş ve sessizlik oranındaki olumlu değişikliği göreceksiniz. tavsiye ederim. eski tip süper kullanın. cevre için zararlı biliorum ama napalım artık..
    Motorumun kullanma kılavuzunda 95 oktan alın diye yazıyor. Ancak bir aydır düşük devirde sabit hızda gitmek istediğim zaman (40km ve altı süratlerde) motor silkeleme yapıyor. Ya bujiden yada bobindendir dediler bujiyi değiştirttim biraz azaldı ancak kısmen gene var.
    Tamirci arkadaş karbüratörün kılcal kanalları var onlar tıkanmış olabilir bunları ince bir telle temizleyelim bir ara dedi vaktim yok deyince "BİR KEREYE MAHSUS SÜPER BENZİN AL" daha yağlı olduğu için temizler dedi buda bende soru işareti oluşturdu buna ne dersiniz?
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBX 750P-JINLUN 250
    merhaba,

ben jinlun 250 motorumda hep 95 kullandım. bir ara tavsiye üzerine 98 aldım. ama performansından memnun kalmadım. motor tuhaflaştı.

95'ten şaşmayın derim.

iyi yolculuklar

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    sevgili motoman
    dedigim gibi kullan ve rahatla..baslangıcta (rodaj sırasında) aynı sikayet bende de vardı. süper kullanmaya basladıktan sonra süper...

Motosikleti
    HONDA CBX 750P-JINLUN 250
    süper benzinin kaç oktan olduğunu bilen var mı?

benim motorun kataloğunda da '90 oktan ve üzeri kullanın' diyor.
    süper benzinin oktan durumuna göre ben de süper deneyebilirim.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    95 oktan yanılmıyorsam
    ERASER WİLL COME BACK

95 bence de.
    motorada göre değişiyor bu seçenekler bende 95'ciyim ve randımanı güzel...
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    eski tip süper benzinin oktanı 90 dır arkadaslar bilginize...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Normal Benzin = 91 Oktan (2002 Ağustosta satışı durduruldu)
    Süper Benzin = 95 Oktan
    Kurşunsuz = 95 Oktan
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    sevgili eyong 1 oktanın lafım olur aramızda..

Motosikleti
    Honda NC 750X
    1 değil 5, 90 Oktan olan normal benzin, süper 95
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    hah işte orda bi yanlıslık var gibi eyong.. ama canın saolsun bence eski tip süper 91 oktan..
    S&S

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Türkiye'de Kurşunsuz (95 oktan), ve Süper (95 oktan) olmak üzere 2 çeşit benzin pazarlanmaktadır. Normal (91 oktan) benzin satışı Ağustos 2002 itibariyle durdurulmuştur.
    eingestellt; sei es Superbenzin mit 95 Oktan oder bei älteren Typen das frühere Normalbenzin mit 91 Oktan.

Başka bişey

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    sevgili eyong bu yurtdısı bilgisi kesinlikle dorudur.. ancak turkiyede daha farklı idi die biliorum neyse uzatmayalım..

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ancak turkiyede daha farklı idi die biliorum neyse uzatmayalım..
    Valla canım kardeşim, bilmeden konuşmaya ve yanlış bilgiler vermeye devam edersen ben uzatırım, kusura bakma.

Tüpraş'tan:
    kurflunsuz benzin ve 95 oktan süper benzin. vermeyi de sürdürüyoruz. 1 Ocak 2005
    tarihinden itibaren, Avrupa Birli¤i. ile efl zamanl› olarak
    Araconline.com'dan:
    Ve ufak bir hatırlatma 91 oktan normal benzin kullanırken 95 oktanlı benzin kullanmaya başlayan araç sahipleri daha yüksek verim alabilmeleri için ateşleme avans ayarını arttırmalıdırlar

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyong, +1
    aynen yazıldığı gibidir normal benzin 91 oktan (artık ülkemizde satışı yoktur)
    süper benzin 95 oktan
    google da arama yaparsan aksi bir sonuca ulaşamayacağını göreceksinzuhtupasa,
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    ne diim ben uzatmayalım dedikce yazıosunuz hepinize sevgiler..

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Yeni 97 oktan yakıt var piyasada excellium du sanırım adı, arkadaşların dediği gibi 95 oktan uyuzlaştırıyor, 98 oktan fiyatı pahalı. 97 oktan hem performansı etkiliyor hem daha çok km yapıyor. En azından benim motor bu yakıtı sevdi
    Free Motorcycle Team

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Hakikatten bu Total'in Exelliumu(97 oktan mi bilmiyorum) ile bende fazla kilometre yaptim araba ile. Arabamin deposu 46 litre. Benzin isigi olmadigi icin ibre son "0" izi üzerini kapatinca benzin alirim bu da 39-40 litre olur genelde. ve bununla 280 ila 300 km yol yaparim. Exellium ile 320 yaptim ve ibre daha kapatmamisti "0" izini. Ama trafikte bensiz kalmaktan korkup Tem'e cikmadan aldim. Tahminim rahat bir 340-350 km yapacagi yönünde idi.

Şimdi Benzin bitsin Total'den alip Motorsiklet ile de deneyecegim bir.

Bunun disinda Arabaniz/motorsunuz icin ureticisi 98 oktan benzin kullanilabilir demedigi surece ki eski araclarin hic biri uygun degil buna. Yeni araclarda da kompresyon orani yuksek olanlar sadece. Fazladan para verirsiniz başka bir şey değil.

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    95 oktan super benzin.kursunsuz benzini motorlarımız yakamayıp egzozdan atıyor.heba olup gidiyor.BP de süper benzin mevcut.
    ..:: KEEWAY ARN 125cc ::..
    Weight:105KG-Single Cylinder,4Strokes,Air Cooling-Compression Ratio:9.5:1-Power:6.2 KW/7500R/MIN 8,4 hp-Ignition Mode : CDI-Clutch:Dry Shoe,Acentric-Front:Disk/ABS,Rear:Disc/Drum-Alarm, Foldable remote Control

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Hakikatten bu Total'in Exelliumu(97 oktan mi bilmiyorum) ile bende fazla kilometre yaptim araba ile. Arabamin deposu 46 litre. Benzin isigi olmadigi icin ibre son "0" izi üzerini kapatinca benzin alirim bu da 39-40 litre olur genelde. ve bununla 280 ila 300 km yol yaparim. Exellium ile 320 yaptim ve ibre daha kapatmamisti "0" izini. Ama trafikte bensiz kalmaktan korkup Tem'e cikmadan aldim. Tahminim rahat bir 340-350 km yapacagi yönünde idi.

Şimdi Benzin bitsin Total'den alip Motorsiklet ile de deneyecegim bir.

Evet exellium totalde, bir arkadaşın tavsiyesi üzerine değiştirdim yakıtı, 1 depo 98 oktan denedim, çok çabuk bitti açıkçası pek farkını hissetmedim daha sonra sürekli excellium almaya başladım, kokusu çok farklı hoş bir kokusu var, performansıda güzel, km de de 30 km fazlası garanti. Çok fazla sürat yapmazsanız sanırım %13 civarlarında etkiliyor yakıtı.
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler