Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 125 gıcık veren ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    selam arkadaşlar bu sabah motora 2 kişi bindim ve 1 nci vitezde biraz ani kalkış yaptım ve arka sol taraftan (sanki zincir gibi) çat diye bir ses geldi tam 2 saat gözle motoru kontrol ettim ama sesin nereden geldiğini bulamadım .Acaba bu ses neye aitti başına gelen varsa yardımcı olabilirmi bana motor daha 1 haftalık bu arada..Ve ayriyeten sanki benim motorun zinciri sanki giderken bir şeye sürtüyormuş gibi hafif ten bir ses geliyor bunun yorumu ne olabilir.Teşekkür ederim.selamlar.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zincirin bol olabilir bu yüzden yağsızsa kıvrılma yapmıştır.bı kıvrılma zincir desteğine çarpıp bu sesi çıkarmış olma ihtimali yüksek ...önce zincirini bi kontrol et bolmu (zincir motor üstünde ağırlık varken kontrol edilir) ve zincirini düzenli olarak yağla ..bunun için motorcularda satılan özel zincir yağlarını kullanmakta fayda var...
    zincir bolsa şıkırtı yapar burdanda anlaman mümkün
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Teşekkürler sayın BBRR...pek anlamıyorum bu yağ vs işlerden zaten yarın 1000 km de dolacak artık serviste giderilir sanırsam bir problem varsa
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar zinciri yağlamak diş fırçalamaktan kolaydır her bi şeyde servise gidilmez yavaş yavaş motorunuzu tanıyın yan ayağı aç motoru yan ayağa yık arka teker boşa çıksın 1. vitese tak ve elini debriyajdan çek zincirin rolantide gaz vermeden döndüğü görceksin diğer bir arkadaşın spreyi iyice salladıktan sonra spreyin üstünde gösterildiği şekilde zincire sıksın çok basit bir iş ortalama 300 kmde bir zinciri yağlamakta fayda var..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r
    çok iyi bir yöntem...
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar zinciri yağlamak diş fırçalamaktan kolaydır her bi şeyde servise gidilmez yavaş yavaş motorunuzu tanıyın yan ayağı aç motoru yan ayağa yık arka teker boşa çıksın 1. vitese tak ve elini debriyajdan çek zincirin rolantide gaz vermeden döndüğü görceksin diğer bir arkadaşın spreyi iyice salladıktan sonra spreyin üstünde gösterildiği şekilde zincire sıksın çok basit bir iş ortalama 300 kmde bir zinciri yağlamakta fayda var..
    abi ayaklık açıkken vitese taktınmı susuyo alet..
    CBR 600F Honda,

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    orta ayaklıkta çalışması gerekiyo??

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Orta sehpada yok Fabrikada takmayı unutmuşlar salaklar

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    s.a aynı sorunu bende yaşadım arkadaşın dedi gibi zincir boldur cbr nin zincirini kendiniz sıkabilirsiniz çok kolaydır arka tekerin somunlarını gevşetin ve daha geride kapak kısmı var onun üzerindeki somunlarla sıkarak gerdirme yapacaksınız ama tekerin dengeli gerdirildiğinden emin olun yoksa motor düz gitmez düz olduğunu anlamak içinde orda profil üzerinde çizgiler var onları sayarak çift tarafında aynı çizgide olmasına dikkat edin

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Arka maşa ile zincir arasında bir plastik olur bu plasik zincir in maşaya sürterek ses çıkarmasını önler o plastiği bi kontrol et derim. yerinde duruyormu yada gevşek zincirden dolayı erime yapmışmı.
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı Erhan41_53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a aynı sorunu bende yaşadım arkadaşın dedi gibi zincir boldur cbr nin zincirini kendiniz sıkabilirsiniz çok kolaydır arka tekerin somunlarını gevşetin ve daha geride kapak kısmı var onun üzerindeki somunlarla sıkarak gerdirme yapacaksınız ama tekerin dengeli gerdirildiğinden emin olun yoksa motor düz gitmez düz olduğunu anlamak içinde orda profil üzerinde çizgiler var onları sayarak çift tarafında aynı çizgide olmasına dikkat edin
    valla benimkinde tam çizgiler tutunca motor yan gitmeye başlıyo....

konuyu açan arkadaşa gelince benimde tahminim zincir baklaları yağsızlıktan dolayı kıvrılış ve ani kalkışta bu kasıntı yapıp ses yapmıştır. diğer sürekliş gelen şıngırdama sesinin iki sebebi var ve normal. birincisi ön dişliye zincir giderken plastik bir yol üzerinden geçiyor bunu biraz incele görürsün ikincisi ise zincirin içindeki halkalar yani şıngıdama normal hatta yağlayınca biraz daha artıyor...

en ideali kullanım tarzına göre mesela ben sürekli uzun yol ve 600 km de yağlıyorum ha sen şehiriçi bide toz toprak yağmur vs varsa bu aralığı 300 e düşür. 2 litre motorin al bi kestirme fırçası al ne ince ne kalın bide zincir yağı al önce motorinle güzelce zincirin dört tarafınıda fırça yardımıyla temizle griliği meydana çıksın daha sonra motorinin akmasını biraz bekle sonra zincir yağını zincirin üstünden ve altında kalan kısmından tüm zincire özellikle bakla birleşim yerleri ve içteki halkalarada sık yağı... bunlara ek yağlamadan önce arka dişliyi ve elinin girdiği kadar dediğim yoluda temizlemende fayda var.....

bir diğer ses kaynağıda çok az bir ihtimal ama arka dişlinin lastik takozları var bunlardan dolayı olabilir ama motorun daha 1000 kmymiş sanmam...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Motosikleti
    CBR 600 F
    sorun halloldumu neymıs olay
    carpe diem

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sekilde uzerine fazla agirlik binen "yan ayak" bir sure sonra gevseyecektir ve yolda giderken sallanarak ses yapmaya baslayacaktir. Her defasinda 1-2 metre iterek zincirin acikta kalanini yaglamak en saglikli yontem. 3-4 kere ileri itince tum zincir yaglanmis oluyor zaten. Ayrica bir arkadasimizin da dedigi gibi bircok motor viteste ve "yan ayak" acikken calismiyor.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Ayaklığa giden kablo var onun ucundada plastikten beyaz bir fiş var onu çıkartırsan motor sönmez.Yağlama işin bitince fişi prize takyani beyaz sokete denek istedim
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler