Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CıBıR 125 Debriyajı hakkında yardım...........

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Bakalım sanayidekiş dayanışmayı burada görebilecezmi tbi bu işin şakası. arkadaşlar benim makinayı detaylı bir bakıma soktum kırık olan grenajları tamir edip boyaya falan verdim tabi bunların arasında zincişrin temizlenmesi yağlanmasıda vardı. kırşehirde boş dururken arkadaşlarla bi motosiklet sehpası yaptık ve ilk kez bu işlemler sırasında bu sehpayı kullandık daha önce sehpam olmadığüından zinciri yerde yağlayıp temizliyordum fakat bu sefer temizl3me işlemini yaparken bir husus dikkatimi çekti;

Motoru birinci vitese alıyorum ve debriyajı bırakmadan tekerlek dönmeye başlıyor. tabi aklıma hemen debriyaj ayırmıyor diye geldi fakat debriyaj ayarını ne yaparsan yap durum aynı. debriyaja basılıyken altıncı vitese geçiyorum burda çevirmek için zorlanıyor fakat durum yne aynı. Debriyaj balatamda gayet iyi durumda fakat böyle bir debriyajın tam ayırmama durumu var. birde debriyaj aşırı yukarıdan kavrıyor mesela bir mondial 250 mct den yamaha thunderace den zzr 1100 den çok çok yukarıda diyebilirim... şimdi bir kaç gün sonra debriyajı sökücem fakat bir danışıyım dedim tüm motorlarınmı yada tüm cbrlerinmi durumu böyle yani bu durum fabrikasyonmu yoksa benimkindemi bir anormallik var?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Dostum benim motor kendinden sehpalı zaten bende yağlarken aynı şekilde olayı görüyorum..
    Farklı bir devriyaj sistemi var diye düşünüyorum yani araba gibi diil..
    Devriyaj ayarıyla ilgili diil olay galiba..
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok senın motorda otomatık ozelıgı var eheheheh ıstop etmeme ozellgı var )) hanı yenı cıkn arabalarda oluyo ya 1 vıtes deyken ayagını gaza basmadan depraja yarıya kadar kaldırınca araba hareket edıo aynı sneı motorda onun gıbı heheheh:D:

Motosikleti
    Arkadaşlar iyi güzel hoş araba 5. vitestede kalkıyor 2. viteste gaz vermedende kalkıyorda bu motosisklet ve derdim o değil.. şimdi bu eğer fabrikasyonsa ışıkta debriyaja basılı tutarken örneğin araçlarda debriyaj bilyasının ve baskı yaylarının erken aşınmasına neden oluyor ancak bunda ben 1. viteste ışıkta beklerkken bunlara ek balatayıda erken aşındırıcam..... sorunum burada..
    messela tbk arkadaşımızdada aynı durum varmış ben bunu öğrenmek istiyorum fabrikasyonmu yoksa arızamı?
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bütün motorlarda aynıdır.... Benimki bile aynı için rahat edecekse....

Motosiklet şanzumanları kara şanzuman dediğimiz sisteme sahip... Hani eskinin man kamyonlarında olan.... Senkromeç olmadığı için tekerinin dönmesi normal..Endişelenmene gerek yok.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet şanzumanları kara şanzuman dediğimiz sisteme sahip... Hani eskinin man kamyonlarında olan.... Senkromeç olmadığı için tekerinin dönmesi normal..Endişelenmene gerek yok.....
    o zaman bunlarında debriyaj sistemi arabyla bi nevi aynı ve DEDİĞİN ŞEKİLDE... SÖKMEME FALAN GEREK YOK O ZAMAN... YARDIMLARIMIZ İÇİN SAĞOLUN ARKADAŞLAR...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bunlarında debriyaj sistemi arabyla bi nevi aynı ve DEDİĞİN ŞEKİLDE... SÖKMEME FALAN GEREK YOK O ZAMAN... YARDIMLARIMIZ İÇİN SAĞOLUN ARKADAŞLAR...
    Arabalardaki şanzumandan tek farkı senkromeç olmaması....Ve balatalarının yağ ile soğutulması....

Sökmene işlem yapmana hiç gerek yok.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim anlatamadığımı anlatmış..
    Bilen adamın hali başka oluyor yahu...
    Selamlar..
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)