Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR125 13-10bg farkı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    PoWeR_TeCH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar haziranda 2005 model ybr ile ben de aranıza katıldım. möotosikleti 2.el aldım arka lastiğim 100/90-18 ön lastik orjinal ve hiçbir modifiye olmadan düz yolda ve yokuş aşağı en fazla 110km/s gömrebildim. 2004 modeller ise (hani şu kafası farklı olanlar) 120 rahat görüyor diyorlar ve bende artçıyken arkadaş düz yolda 120 vurdu. Motoru götürdüğüm servisteki ustayla konuştum teknik açıdan bir fark var mı diye o da hiçbir fark olmadığını söyledi.

Ancak araştırmalarım sonucunda benim motorum da dahil olmak üzere 2005 sonrası modellerde katalitik konvektör olduğunu öğrendim. benim gördüğüm farklardan birisi bu. Birde 2004 ybr'nin cdi ateşleyicisinin 2005'ten farklı olduğunu gördüm. 2004'ün ateşleyicisi daha küçük. (dış görünüş olarak)

Şimdi üstadlara sormak istiyorum. benim motorun o kayıp 3 beygiri öyle fazla modifiye felan olmadan mesela 2004 egsozu ve 2004 cdi ateşleyici takarak veya egsozu tamamen sökerek geri kazanabilirmiyim? Bunu öğrenmek istiyorum. Yalnız karbüratör memesi, piston fln büyütmeye niyetim yok. O modifiyeler ömür kısaltmaktan başka bir işe yaramıyor.

Cevaplarınızı bekliyorum. İyi Akşamlar ve kazasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    2 motor arasında 1 bg fark olduğunu biliyorum 2005 lerde katalitik konvektör olmasıda hızı etkiliyor bende 2004 ybr vardı son hızı 120 idi bundan sonra cıkan modellerden hızlıydı

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    2004 ler 12 hp.yani 2005 serisinden %20 daha güçlü.2004 lerde geri dönüşüm yok.2005 lerde geri dönüşüm var.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 ler 12 hp.yani 2005 serisinden %20 daha güçlü.2004 lerde geri dönüşüm yok.2005 lerde geri dönüşüm var.
    Doğru olabilir bencede 2004ler daha fazla yakıt yakıyor olabilir
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    birde arka lastik 90/90/18 olması lazım sendeki biraz daha kalın

ben şahsen 10km/s lik bir hız artışı için masraf etmem
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

yorumlarınız için teşekkür ederim

@sonix

2005'lerdegeri dönüşüm var derken katalitik konvektörden mi yoksa bazı işlemlerle beygir arttırımından mı bahsediyorsun?

Arkadaşlar yani benim istediğim trafikte daha çok sıkışmadan ilerleyebilmek yani motorun 120'yi rahat görebilmesi gerekiyor kanımca.. tabi fikirlerinize saygı duyuyorum ama mesela egsozu felan deldirerek bu beygirleri geri kazanabili miyim bunu soruyorum.

Ayrıcabir ayrıntı daha 2005 modellerde depo kapağının önünde kurşunsuz benzin ibaresi varken bu 2004 serisinde yok. Bu da katalitik konvektör ile ilgili

Bir de bu ybr için performans egsozunu Ankara'da nereden bulabilirim. ve fiyatları ne kadar olur?

Aklıma başka bir fikir daha geldi. Hava filtresinin üstüne kontak ile çalışacak güçlü bir fan koysam yani içeri giren hava miktarını arttırıp yanmayı daha da güçlendirsem bir faydası olabilir mi? Bu durumdajkarbüratör ile de oynamak gerekir mi?

@babaçi

evet arka lastiği 90/90-18 ile değiştireceğim

Teşekkürler. Kazasız sürüşler...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yinede sen bilirsin ama ybr öyle 120 rahat görecek bir motor değil, görürsünde anlık çıkarsın o süratle ne kadar gider denemedim.

benim sana tavsiyem fazla masraf etme bu şekilde kullanıp ilk fırsatta 250 lik bir motor alman yönünde
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

@babaçi

teşekkürler hocam zaten bulamazsam razı olup büyütmeyi bekleyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler