Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lütfen bilgisi olan yardım etsin, acil...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    iki tabana devam , sattım :(
    Mrb arkadaşlar.Siteyi takip ediyorum ve aranıza scooter ile katılmayı düşünüyorum.Fakat sitede bir türlü net cevap alamadığım bir sorum var.Çok yakın zamanda Yamaha bws 100 almayı düşünüyorum ve yakıt tüketimini net olarak öğrenmek istiyorum.Aldıktan sonra yakıttan yana pişman olmak istemiyorum.Bu konuda net bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin.

mail adresim ; ysnbyzt@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    km de 100 krş civarı yakıyo. Bence pişman olmassın alacağın zevki de hesaba kat doğru yolunda ilerle seçimin güzel..

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ketimleri.html

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha bws100 ile 5.1 lt ile 220km yaptım.
    60km sabit hız, gereksiz gazlamalar yapmadan . trafik ışıklarında uzaktan yavaşlayarak kontak kapatarak .

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    bu aşağıdaki linke bir bak mutlaka birileri yazmıştır...

http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ketimleri.html

Motosikleti
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Galiba bu makineden alıcam , umarım pişman olmam.Motor hayatına yeni başlıycam ve malum hız seven biriyim.Araştırmalarım doğru yolda olduğumu gösteriyor.Tek tereddütüm yakıt konusundaydı , normallerine göre biraz fazla yakıyor biliyorum ama kullanımda onu telafi edecektir umarım.
    Tekrar teşekkürler...

bws alma bence 4 zamanlı bi motor al

4 zamanlı diyorum çünkü 2 zamanlılara her benzin almanda yağ koymak zorundasın....az koyarsın motor ömrü kısa olur..çok koyarsın bu seferde motor boğulur kalır yürümez...

alacaksan 4 zamanlı suzuki yamaha yada honda marka bi motor al...pişman olmazsın..ayrıca 4 zamanlılar yakıttada cimridir...bak bende cbf 150 var...yedek depo hariç yaptığım km 467..eğer buna yedek depoyuda eklersem 500 km civarı...32 ytl ye deponun tamamen dolduğunu düşünürsen km de yaklaşık 60 ykr yaktığını görürsün.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    4 zamanlı olmayan tüm motorlarda ortak sorun benzini çok sevmeleridir.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Mrb zaferov.
    Sağol ilgilendiğin için.Ama ben uzun süredir araştırıyorum ve kafama başka marka yatmadı.performans , sağlamlık ve fiyat bir arada olsun diyorum ve karşıma bws çıkıyor.Honda Dyln150 istiyorum aslında ama fiyatı yüksek.Biliyorum bws iki zamanlı , yakıtıda normallerinden biraz fazla.Yağ konusunda 1 depoya konulması gereken miktarı öğrendikten sonra ne sorun olabilir ki , yoksa oda yakıt tüketimi gibi değişken mi
    Valla uzun zamandır düşünüyorum ve galiba almayı düşünüyorum , inşallah pişman olmam.İlerde değiştiririm artık pişman olursam ne yapayım.

Motosikleti
    ysnbyzt, kardeşim bu tür alışverişler çok aceleye gelmez. Sonunda zarar edersin. Honda Dyln 150 daha isabetli tercihtir. Kullananlardan gördüğüm ve duyduğum kadar Honda sağlam ve dengeli. Yamaha da çok kaliteli ama 2 zamanlı alette garanti bitene kadarki 2 yıllık süreçteki benzin farkınız neredeyse iki alet arası farka denk gelecektir. Bu arada neden scooter?

Motosikleti
    Mrb vıceroy kardeş.
    Ya biliyorum aceleye gelmeyecek bir iş.Zaten bir aya yakındır araştırıyorum ve maddi durumda ancak buna elveriyor.Dylan150 biraz tuzlu oluyor şimdilik.Scoter istememin sebebi motor hayatına yeni giriyorum , yıllardır bisiklet kullandım ama motor kullanmadım.Şimdilik scooter ile başlamak doğru olacaktır.Dediğim gibi hız , performans , sağlamlık ve performans yönünden galiba bws 100 fena bir tercih değil diye düşünüyorum.Tabi sizler gibi bilgili arkadaşların her zaman önerilerine açığım ve önerilerinizi belkiyorum.
    Tekrar teşekkür ederim...

Motosikleti
    Scooter hıza,yatırmaya ,viraja pek gelmez hele su gördümü yağa girmiş gibi kayar! Şehir içi sakin ve pratik olsun diyorsan ayrı konu.Vitesli motoru gözünde çok büyütme bence en fazla trafiğin boş olduğu alanlarda 100 km kadar sürsen zaten vites ayarlarına alışabilirsin.

vıceroy doğru söylüyor bende uzun zaman bisiklete bindim motoroda senin gibi vespa 150 ile başladım ilk gün düştüm meğer bu motorlar yapmaya gelmezmiş scooterın kıralı ve vitesli olmasına rağmen üstelik. vespaya alıştıktan sonra sürüş keyfi anlatılamaz tabi ama geçenlerde başka bir scooter kullandım vitessiz alakası yok.

Motosikleti
    Arkadaşlar ben anlıyorum sizi ama şu an maddi boyutta önemli , bu motor sevdasına kapılan herkesin ufak tefek kazası da olacak ; en azından bunu scooterda aşayım ki ileride ki kazalarımda tecrübem olsunŞaka bir yana kaza olmaz inşallah.

Hep söylüyorum ; hız , performans , sağlamlık ve fiyat konusu bir araya gelince bws100 düşüncesi oluştu.Ama kafamı karıştıran arkadaşlar oldu , yakıt çok yakar alma diyenler çıktı.Ama yakıtının çok olduğu malum , önemli olan bu farkı bakım ve serviste giderebilecek mi?

Bws 100 kullanıcıları size sesleniyorum , doğru tercih mi yapıyorum?

Henüz almadım ama araştırmalarım devam ediyor ve galiba yakın zamanda alıyorum.Beni aydınlatacak arkadaşlar sizden haber bekliyorum.

Herkese teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)