Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 cc 4 zamanlı scooter yakıt sarfiyatı?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bende haojin 125 cc 4 zamanlı scooter var.km de 102 bin lira yakıyor.bir depo yani 5.5 litre ile de 155 km gidiyor.bu da 3.5litre/100 kmde demek.bana fazla yakıyor gibi geldi.motoru da yeni aldım.görüşleriniz ve sizin motorlarınızdaki yakıt durumu nedir?teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    doğrudur kardeşim
    bende de yamaha cygnus x var 125 cc 4 zmanlı
    100 kuruş civarı yakıyo...
    takma kafana normal böle şeyler

Motosikleti
    Honda Beat Turbo :D
    honda beat (100cc) 15 milyonluk benzin ile 2 kişi 200 km yol yaptık.. tam gaz 30 km yi geçmeyen yokuşlar yolculuğun diğer bi kısmı idi tabi..

Motosikleti
    Honda Beat :)
    15 lira benzinle 2 kişi 200km honda beat biraz atmışsın gibi geldi bana. ama yinede bilemem. ben 15lira ile ortalama 150km felan gidiyorum. benim motordamı bişi var acaba honda baet benimkide
    oyunageldim bunu beğendi.
    Honda Hayat Onda ...

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    Eski motorum Honda Beat km de 100 yakıyordu
    Şimdi Yamaha Cygnus X var,ne kadar yakıyor die bu hafta sonu bi deneme yaptım beygiri fazla olmasına ragmen km de 79 bin yaktı.Full leyip yola cıkmıştım,geri döndügümde tekrar full ledim 200km de 15.80 lira benzin aldı
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    normal bi tükrtim 125 likleer için, fazla falan değil yani..!
    GKN MOTORS

bende kanuni classic125 var motorun krankı sıkıntılıydı ve krand degişti şimdi 5liralık benzinle 16km yol gidiyor acaba anlayan varmıdır neden yaptıgı konusunda

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Rekor bende galiba
    150 manda kasa
    25 TL ile 150 km batırdı beni haha

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı thefireofhel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rekor bende galiba
    150 manda kasa
    25 TL ile 150 km batırdı beni haha
    al bendende o kadar 150zat ile 25 tl benzinle 138 yapıyo maksimun 70 km kullandığım halde. arkadaşın tiger 250 benden az yakıyo. piskolojim bozuldu bea

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    siz bunlara üzülmeyin daha köütüs var benim gibi

5.6 litre 100 km de yakıyorum

har hur aragaz falan filan da yok normal kullanıcıyım

Motosikleti
    150 zat
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster

fazermi kullanıyosun hocam :d

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster

100 KM DE 5,6 LT inanılır gibi degil. benim 500 cc bile o kadar yakmaz.

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Bendende kötüleri varmış ki ben sürekli bayır çıkıyorum ve her türlü aracı bayırda solluyorum benim kullanmamdanda kaynaklanıyor biraz. çok ani hızlanıp tekrar duruyorum arkaya fazla binmek isteyen olmuyor haha

benım 5 litreyle 80 km yapıyor buda benı sınırlendırıyor

yardım

evet arkadaşlar öncelikle herkese mrb benim sorunum buyuk galiba bendede haojin 125t var ve benim motorda 100km de 5.65 lt yakıyor lastik basıncı normal hava filtresi temiz sabahları tek marşla çalışıyor fakat ısınana kadar gaz vermem gerekiyor jikleyi söktum motoru çalıştırdım jiklenin ucundaki iğne zamanla uzuyor kapatıncada yavaş yavaş eski konumunu alıyor ve motor ısınıncaya kadar patırtılı çalışıyor egzosa parmağımı sokunca kara oluyor karburatöru söktüm ust kapağı açtım herşey normal gözukuyordu sanırım contada deforme yoktu ama sorunun değişmedi sabahları gaz vermeden çalışmıyor ve yakıtta çok fazla eğzostan çıkan gıri veya siyah bi dumanda yok bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verir misiniz ayrıca motor yağ eksiltiyor. ama yaktığını düşünmüyorum bişekilde yağ eksiliyor

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ahmet_SBF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende haojin 125 cc 4 zamanlı scooter var.km de 102 bin lira yakıyor.bir depo yani 5.5 litre ile de 155 km gidiyor.bu da 3.5litre/100 kmde demek.bana fazla yakıyor gibi geldi.motoru da yeni aldım.görüşleriniz ve sizin motorlarınızdaki yakıt durumu nedir?teşekkürler
    benim 150 lik titanla aynı yakıyor aşa yukarı. Ama ben devırlı kullanıyorum hep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı muratyagiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar öncelikle herkese mrb benim sorunum buyuk galiba bendede haojin 125t var ve benim motorda 100km de 5.65 lt yakıyor lastik basıncı normal hava filtresi temiz sabahları tek marşla çalışıyor fakat ısınana kadar gaz vermem gerekiyor jikleyi söktum motoru çalıştırdım jiklenin ucundaki iğne zamanla uzuyor kapatıncada yavaş yavaş eski konumunu alıyor ve motor ısınıncaya kadar patırtılı çalışıyor egzosa parmağımı sokunca kara oluyor karburatöru söktüm ust kapağı açtım herşey normal gözukuyordu sanırım contada deforme yoktu ama sorunun değişmedi sabahları gaz vermeden çalışmıyor ve yakıtta çok fazla eğzostan çıkan gıri veya siyah bi dumanda yok bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar lütfen bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verir misiniz ayrıca motor yağ eksiltiyor. ama yaktığını düşünmüyorum bişekilde yağ eksiliyor
    motorun çok fazla yakıyor. Hava filitresini değiştir.karbüratörü temizle ve hava ayarı yaptır. İğnesini falan kontrol ettir. Yağ yakması ise sekmanlar eskimis olabilir rektefe yaptır.jikle kendi kendine kapanıyorda olabilir fazla masraf tutmaz bi tamirciye yaptır

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    4 litre benzin 120 km 150 zc ile.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    mondial 150 zc :yazın 5 litre benzin le 150 km gidiyodu şimdi 120 km gidiyo ....çok yakması ile ilgili yapabilecegimiz bi ayar varmı acep ???

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

mondial 150 zc :yazın 5 litre benzin le 150 km gidiyodu şimdi 120 km gidiyo ....çok yakması ile ilgili yapabilecegimiz bi ayar varmı acep ???

RR d100 var manavgattan aldım fulledim yola çıktım arada serik vs 100km oldu depo ne alemde diye baktım 1 parmak eksilmişti (benzin almaya fırsat olmadı)3-5 lt 100km de naptınız ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)