Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Lastik Danışma Hattı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Kısmet olursa Mart-Nisan gibi BMW R 1200 GS Adventure almayı planlıyorum. Motoru çoğunlukla asfaltta kullanacağım ama arada bir araziye de çıkacağım elbette. Arazi lastikleri asfaltta nasıl sonuç veriyor merak ediyorum doğrusu. Asfalt üzerinde arazi lastiği dezavantaj oluşturur mu?

Sizce normal asfalt lastiği ile mi almalıyım, yoksa ekteki linke görülen arazi lastiklerini mi kullanmalıyım? Özellikle arazi konusunda tecrübesi olan arkadaşların görülerine ihtiyacım var.

http://home.online.no/~rogtrae/image...0Adventure.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    üzerindeki orjinal lastiği yeterli adventurenin. hem arazide ii performans verir hem asfaltta. ama arazi lastikleri ne yazıkki ömrü kısa asflat lastiklerine göre.. max 4000- 5000de deiştirmen gerekiyor iyi bir yol tutuşu için.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmet olursa Mart-Nisan gibi BMW R 1200 GS Adventure almayı planlıyorum. Motoru çoğunlukla asfaltta kullanacağım ama arada bir araziye de çıkacağım elbette. Arazi lastikleri asfaltta nasıl sonuç veriyor merak ediyorum doğrusu. Asfalt üzerinde arazi lastiği dezavantaj oluşturur mu?

Sizce normal asfalt lastiği ile mi almalıyım, yoksa ekteki linke görülen arazi lastiklerini mi kullanmalıyım? Özellikle arazi konusunda tecrübesi olan arkadaşların görülerine ihtiyacım var.

http://home.online.no/~rogtrae/image...0Adventure.jpg
    hocam ağır endurolarda continental karo lastik randumanlı olur ben klrde michelin t 63 kullanıyorum aynı tarz lastik hem asfaltta hem arazide mükemmel tutuş sağlıyor.tabi normal asfalt lastikleri ile kıyaslanamaz.

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    QUOTE=MİNİK;908797]tabi normal asfalt lastikleri ile kıyaslanamaz.[/QUOTE]

Nasıl yani, normal asfalt lastiğinden daha mı iyi, o anlamda mı kıyaslanamaz demek istiyorsun?

Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    QUOTE=MİNİK;908797]tabi normal asfalt lastikleri ile kıyaslanamaz.
    Nasıl yani, normal asfalt lastiğinden daha mı iyi, o anlamda mı kıyaslanamaz demek istiyorsun?[/QUOTE]

YALNIŞ ANLADIN HOCAM ASFALTTA PERFORMANS DÜŞÜK OLUR HER ZAMAN ASFALT LASTİĞİ İLE KIYASLANMAZ DEMEK İSTEDİM.
    BU MOTORLA CONTİNENTAL KARO ARAZİDE%90 PERFORMANS ASFALTTA %70 PERFORMANS SAĞLAR
    BUNLAR BENİM KENDİ TECCÜBEM VE FİKRİM TABİKİ BUNUN ÜRETİCİ PERFORMANS VERİLERİ VARDIR ARAŞTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM

Motosikleti
    BMW 1200 GS Adventure
    Alıntı MİNİK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani, normal asfalt lastiğinden daha mı iyi, o anlamda mı kıyaslanamaz demek istiyorsun?
    YALNIŞ ANLADIN HOCAM ASFALTTA PERFORMANS DÜŞÜK OLUR HER ZAMAN ASFALT LASTİĞİ İLE KIYASLANMAZ DEMEK İSTEDİM.
    BU MOTORLA CONTİNENTAL KARO ARAZİDE%90 PERFORMANS ASFALTTA %70 PERFORMANS SAĞLAR
    BUNLAR BENİM KENDİ TECCÜBEM VE FİKRİM TABİKİ BUNUN ÜRETİCİ PERFORMANS VERİLERİ VARDIR ARAŞTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM[/QUOTE]

Haaa, OK, teşekkürler.

Motosikleti
    2006 fazer a
    link teki lastikler den kuzenimin f650 gs sin de vardı
    asfalt performansından pek memnun değildi

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Michelinin Anakee lastiklerinin çok iyi olduğu söyleniyor

http://www.buzmotor.com/
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    "Metzeler Tourance" hem stabilize yolda hem de asfaltta iyidir. Ben bulabilsem alacaktım ancak benim aldığım dönemde piyasada bulamıyordum.

Ayrıca 1200GS dediğiniz makina sonuçta enduro-touring bir motosiklettir. Cross lastiği de takamayacağınıza göre, piyasada motorunuza uygun olan tüm lastikleri takabilirsiniz. Aklınıza takılan mesele viraj meselesi ise o konuda zaten yumuşak süspansiyonlar nedeniyle 1-0 yenik başlıyorsunuz. Lastikle olacak iş değil yani
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler hakkında araştıma yaparken edindiğimiz bilgileri bu başlıkta paylaşmak amacıyla açtım başlığı.

Caponord için Metzeler Tourance bakıyordum. Aslında en ideal lastiği o gibi görünüyor ancak ne yazık ki distribütör LAPAŞ'ta kalmamış arka lastik.

Geriye kalan tercihlerim, Metzeler'den daha ucuz olan Bridgestone Trailwing ve Pirelli Scorpion ST idi. Bu iki lastik de hemen hemen aynı fiyat. Aralarındaki farklar benim gibi bir kullanıcının doğrudan farkedemeyeceği kadar ufak.

Trailwing

Scorpion S/T

İkisi de Metzeler'den daha sert hamura sahip ve daha geç ısınıyor. Pirelli Scorpion'ları ilk 50-100 km civarı çok dikkatli kullanmak gerekiyor. Lastik rodajı dediğimiz bu süreç içinde lastik, üzerindeki kaplama yüzünden kaymaya meyilli.

Gün geçtikçe tecrübelerimi aktaracağım yine bu başlıktan. Siz de lastikler hakkında yaptığınız araştırmalarınızı paylaşırsanız sevinirim
    444 0 LASTİK
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Prometheus dostum, İzmir'de Vstrom'lara habire Tourance takıyorlar, teminde hiç sıkıntı yok. Bir soralım istersen...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    beRigel; aldım ben abi çoktan; Pirelli aldım.
    Onur Yollarda

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Bridgestone lar bmw ve suzuki nin standart lastiğidir,sert lastiktir kolay aşınmaz fakat tutunma da sıkıntılar yaratır,tavsiye etmem,1 yıl sonunda yaptığınız en küçük frenlemede bol bol kızaklarsınız
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    suzuki gsx 750f arka lastik 150 lik 160 yada 170 lık lastık takılabilirmi *

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bridgestone lar bmw ve suzuki nin standart lastiğidir,sert lastiktir kolay aşınmaz fakat tutunma da sıkıntılar yaratır,tavsiye etmem,1 yıl sonunda yaptığınız en küçük frenlemede bol bol kızaklarsınız
    Bridgestone Trailwing hakkında bayağı olumlu şeyler duymuştum ben. Hatta Battlewing mi ne var ona da iyi diyorlardı. Senin bahsettiğin model hangisi?
    Onur Yollarda

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Elinde satılık az kullanılmış michelin PilotPower lastik takımı olan var mı?

180/55ZR17 73W ve 120/70ZR17 58W

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gittigidiyor'da ben rastlamıştım..Linkini bulunca eklerim paşam..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster

var dostum yarın ara görüşelim 0212 521 00 71

ritimci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NX4 Falcon Arka İç Lastik

Uzun zaman sonra tekrar seamlar arkadaşlar.Falconumun (Honda NX4 Falcon) arka lastiği patladı ve aynı ebatta iç lastik bulamıyorum,orjinal ebada yakın bikaç iç lastik denedim ama 3-5 km sonra patlıyor.Ankaradayım ve nerden bulurum bilmiyorum Yardım ederseniz evinirm Teşekkürler..

Arka lastik Pirelli MT60 120-90-17
    T-Rex

ritimci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yokmu bi bilen,koskoca Ankarada iç lastik satan yer yokmu
    T-Rex

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)