Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

benim abs bi garip, danışayım dedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJR 1200
    arkadaşlar benim asyanın ön fren disk ve abs.. bi kaç kere denedim sert firenleme de devreye girip kaymayıı önlicekmi, yada pompalıcakmı diyee ama bişi farketmedim... benim abs mi bozuk, yok sa abs devreye girdide ben mii farketmedim, arabamda abs devreye girincee gayet rahat farkediliyo da....
    ...der __face__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    abs hikaye bence yeni motorlarda yani ucuz motorlarda
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    YAMAHA XJR 1200
    evet "powerbyaydin" kardeşim bana da öölee geldide bendee onu anlamak için yazdım bende mi sıırlık var anlamııyom motordamı diye
    ...der __face__

tugrul506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway arn
    benim bildiğim yandaki abs yazısı frenin markası olduğu

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    kimse yanlış anlamasın ama 2 milyarlık motora abs takmazlar, dersiniz 10-15 milyar adam yapar belki ayrıca ucuz olsa herkez yaptırır böyle bir sistemi arkadaş asya motor aldı ondada yazıyo abs diye ama bir faliyeti yok
    ERASER WİLL COME BACK

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Markamı ya olmaz böyle şey resmen dolandırıcılık sahtekerlıktır bu arkadaşlar web sitesindede abs firen yazıyo ,direk mahkemelik olay bu
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

mertserpen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vstrom
    piyasadaki ucuz yollu motosiklerin hiçbirisinde bizim bildiğimiz sistemdeki abs yok. Bu araçlarda sadece siz sabitte olsa frene bastığınızda sözde abs mekanizması lastiklere bu işlemi pompalıyarak uyguluyor.

Olması gereken veya arabalardaki abs ise lastiklerden biri blokaja girdiğinde devreye girer. Ve o durumda blokajlı lastiğe freni pompalıyarak kaymayı önler.

nmtears - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet direk mahkemelik, sahtecilik. kucuk bir sikayetle o mallari toplatabilirsiniz.
    hatta malinizi geri iade edebilirsiniz.

---
    web sitesinden simdi baktim
    "ABS Fren Sistemi" yazmis sahtekar herifler. dolandiricilik bu baska birsey degil. abs diye fren markasi olmaz alamaz.. olsa bile tescil edilemez.
    elimin altinda marka veritabani var bakabiliyorum yok zaten boyle bir marka.
    oraya abs yazip tuketiciyi kandiriyorlar.
    --

bu arada ilk mesaji atan arkadas sazan avlamak icin yazmis gibi geldi ama sonuct asya motorun bu yaptigi sahtekarlik. gene oraya geliyoruz.

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dava açsanız bile Türkiye'de yaşıyoruz kim bilir kaç yıl sonra sonuçlanır.
    Asya motorda kimsenin ABS sistemi çalışmıyor(çevremdeki motorların)
    Babamın arkadaşına senin motorda ABS var deyince alay ediyom sandı.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Motosikleti
    YAMAHA XJR 1200
    nmtears, ilk mesajı atan derken benden bahsediyoosan hayıııır ben ciddi ciddi sormuştum kardeşiim .. bana daa ABS deel miş gibi geldii ondan neden sazan avlamak istiin
    ...der __face__

dogasom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    90'lı yılların başında Tofaş Şahin'lerede ABS takılıyor diye ilanlar çıkmıştı eğer hatırlarsınız. Bu sistem fren güç dengeleyicisi, hidrolik çalışan fren düzeneklerinde hortumun başına ufak bir ek takılıyor oldu sana ABS fren sistemi. Bence denemeyin ama frene asıldığınızda, özellikle kaygan bir zeminde fren kilitlenebiliyor. Ayrıca ABS sistemi gibi duruş mesafesini kısaltmıyor, deneyin uzadığını göreceksiniz. Bosch ABS motorsiklet için olan modeli 1350YTL, çin malı motorlarda bulunan ABSyi siz düşünün artık.

Arkadaslar
    Bu ABS biraz farkli, yani sizin bildiginiz elektronik abs degil . Mekanik ABS deniliyor.
    Bu sistem basit, freni ani siktiginizda freni cok az bi sure kadar bekletiyor yani sert frenlerde ani tepki vermiyor sadece. Buda aslinda ne kadar gerekli bilmem.

Saticiya sordugumda bana boyle bir aciklama yapmisti.

ya bırakın allahınızı severseniz ne abs'si o makinada yok öyle bir şey sakın aldanıpta abs var diye asılmayın gaza
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

göztepe çemenzarda bir lastikçi var(çatal yolun tam ortasında) ben ona adres soruyordum, orda çalışan çocuk atladı direk "abi bunda abs var" diye, nerden anladın dedim " abi mekanik abs tüpü var yanda" dedi...

ben bu adama inanırım arkadaşlar, çünkü hiçbir çıkarı yoktu bu işte... yok markaymış, çartmış, curtmuş diye boşuna fikir yürütmeyelim...

haa çihaz çalışıyormu derseniz, şüpheliyim... :

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Asyadaki ABS , fren parçalarını imal eden firmanın markası.ABS fren sistemi değil anlayacağınız.Onun için dikkatli olun.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer

ABS!

Merhaba

Arkadaşlar özellikle son zamanlarda ülkemizde gelen ve zamanında Kanuni 125'liklere de takılan ABS denilen aygıt hiçbir suretle gerçek ABS değildir. Sadece freni sıkmayı kolaylaştırdığı(yumuşattığı) gözlemlendi. Aynı ürün zamanında otomobiller içinde getirilmişti ve Autoshow dergisi testini yapmıştı.

Gerçek ABS'de bulunması gerekn parçaları kısaca özetleyeyim.

Önde veya arkada kaliperde tekerleğin dönme durumunu gözlemleyen sensör, Fren merkezinde bu sensörleden gelen verilere göre frenlemeyi tekerleğin kitlenme durumuna gelmeden sıkıp bırakmayı sağlayan fren merkezi ve sistem beyni bulunur. Kısaca çok teferruatlı, gelişmiş ve öyle iki kuruşa olacak bir sistem değildir. Satıcılar kandırmakta veya yanlış bilgi vermektedir.

Görüşmek üzere.

Makine (The Machine)

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    bu gün hürriyet alırsan ABS hakkında bilgi edinirsin...
    bu çin motorlarında falan bahsedilen ABS sadece bir marka...
    bu ABS fikri türkün birinden çıkmış sonra ABS markası olmuş ordan motorların üstüne geçmiş..
    normal frenle arasındaki tek fark marka!!!
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Evet!Hollandadaki Bir Türk gardaşımız ürettiği fren sisteminin adını ABS olarak patent almış,sonra da çinlilere satmış!
    Anlayacağınız bilinçsiz veya yeni başlayan tüketiciler enayi yerine koyuluyooor!

Arkadaşlar bugün hürriyette AYŞE ŞULE BİLGİÇ in ( RÜZGARIN KIZI ) nın
    çin motosikletleri hakkında bir yazısı vardı.
    (ÇOK FAYDALIBİR YAZI OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM)
    O yazıda bu konu hakkında ayrıntılı bilgi var şöyle ;
    ABS sadece bizim türklerden birisinin aklına gelen bir firen markası evet yalnış anlamadınız bu sadece bir firen in markası yani aldatmaca yanıltmaca imiş
    yazar böyle diyo üstelikte
    "-Aman ha motosikletimde ABS var deyip ona göre davranmayın " şeklinde uyarıdada bulunmuş
    Pek çok kaliteli markanın maliyeti çok yükselttiği için ABS firen sistemini kullanmadığını dolayısıyla 1.600 YTL değerindeki bi motosiklette ABS nin olamayacağını da belirtmiş
    Benden Söylemesi

BATUCAN dostum benden hızlı davranmış

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler