Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bi bakar mısınız şanzman sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    selam arkadaşlar..motorum daha 300 km de malum havalarda sıcak aşırı ısınma yapıyor,ısındıkdan sonrada vites degiştirmeye kalktıgımda geçmem de gecmem diyor acaba bunun nedeni ne olabilir nasıl giderile bilir,debriyaj diye düşündüm önce ama aşırı ısın mazsa gayet normal çalışıyor..hem bakım zamanı yaklaşıyor sevite nelere dikkat etmem gerekiyor
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Motora konulan yağ kalitesiz olabilir ve ısınınca kıvamını kaybedip aşırı inceliyo olabilir bu da debriyajın kaçırmasına yol açar. Motor yağını hemen Castrol 4T 20-50 motosiklet yağıyla değiştir.

Motosikleti
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora konulan yağ kalitesiz olabilir ve ısınınca kıvamını kaybedip aşırı inceliyo olabilir bu da debriyajın kaçırmasına yol açar. Motor yağını hemen Castrol 4T 20-50 motosiklet yağıyla değiştir.

abi zaten bakım zamanı yaklasıyor yagını ben şimdi degiştirsem bir sorun cıkarmı acaba yada servise giderken kendi yagımı kendim götürsemi.yardımın icin sagol bu hiç aklıma gelmemişti not aldım...

eee bu kadar mı yani kesin yağ dan mıdır herkez aynı kanıdaysa ahanda şimdi yagını değştiriyorum inşallah derdime çaredeir yucika ya da teşekkür ederim es geçmedigi için

owsjohn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor yağıyla kavrama (debriyaj) ın arasındaki bağlantıyı açıkçası çözemedim. vitese geçmiyorsa eğer ısınınca, bana kalırsa bu şanzmanın içindeki dişlilerin sıcaktan genleşmesinden olabilir.
    hararet kesinlikle önemli bi faktör ama debriyaj değil bence...
    servis bakınca çözecektir durumu

Motosikleti
    Alıntı owsjohn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor yağıyla kavrama (debriyaj) ın arasındaki bağlantıyı açıkçası çözemedim. vitese geçmiyorsa eğer ısınınca, bana kalırsa bu şanzmanın içindeki dişlilerin sıcaktan genleşmesinden olabilir.
    hararet kesinlikle önemli bi faktör ama debriyaj değil bence...
    servis bakınca çözecektir durumu
    sevise aynen sıkıntımı iletecem ama nasıl güvenebilirim ki servislere neticede motor yeni serviste bana yeni yani ne bileyim kendim sizden yardım alıp da çözeyim dedim ama bundan önceki motorumda da ısınınca vites sıkışması oluyodu normal mi yoksa...aşırı ısınınca yaparlarmı böyle..ilginize de ayrıca teşekkür ederim

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    yucika ya katılıyorum motora kullanılması gereken yağdan biraz daha fazla kalın olanını seçmelisin yoksa su gibi oluyor yağlar daha önce sıcaktan vites dişlilerinin genleştiğini hiç duymadığım için o konuda hiç bişey diyemiyeceğim motosiklettende kaynaklanıyor ola bilir(mondial) servis şart
    iyi şanslar
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    sağolun arkadaşlar zaten bakımı geldigi için servise gidecem servis ne diyecek birde kulanacakları yaga bakayım neyin nesiymiş zaten castrol 4t 20-50 yag aldım beyenmezsen benim yagı koysunlar motora birde gereginden fazla ısınıyor gibi yağ olayı benim kafamada çok yattı başka sorun cıkmasa bari alakanıza tekrar teşekkürler

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    zion1 sana tavsiyem servise gitmem hemen ne olur ne olmaz sonra yok birşey olur sonunda kullanıcı hatası deyip sana kalır masraflar ve dört zamanlı motorlarada 15/40 yağ konulur hadi yazları 15/50 diyeliö havalardan dolayı ama bak kalın yağda ince yağ kadar zararlıdır krank çizilmesine yol açar.
    gelelim derdine bu sorun debrijaydan başka bir şeyden olmaz ayrını yaptır bişi yoktur emin ol

Motosikleti
    daha önce modifiye bir 125 cc rus minsk kim vardı her köşesini avcumun içi gibi bilirdim rahat 115 km sürati bile vardı ama artık4 zamanlı bir motosiklete geceyim dedim bu meletin de hiç bir huyunu bilmiyorum işte cevap yazan bütün arkadaşlara minnetarım... ha unutmadan sattıgım motorun plakası
    01 nf 947 adana daki arkadaşlaryolda yolakta görürse bi baksınlar benim emektar ne alemde bazen öyle cok özlüyorum ki hınzırı sormayınnn

Motosikleti
    MONDİAL (125 KT,100 KH,150 HS,151 RS),150 T2 BOSS

selam

arkadaşım motoruna mondial in ürettirdiği MONDİAL 15 W – 50 yağ kullan debriyajda yumuşar vites geçişleride sıcakta yağ inceliyor 2000 km yi bekleme kısa süreli deiştir yağını servise git mutlaka o yağı koyarlar. 8 ytl yağ masrafı...
    her zaman ve heryerde....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)