Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AKÜ KOnUSUNDA YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    Arkadaşlar ben motor kullanmaya yenı başladım.Motorum gilera runner vxr 200 ..Arkadaşlar cok tecrubesızım bu tarz konularda verecegınız fikirler doğrultusunda bır akü secımı yapıcam.yuasa aku vardı bıttı tekrar aku almam gerekıyor.ama akuler cok pahalı 140 tl 220 tl gıbı fıyat soledı motor satıcısı (tabı ona guvenmedım)pıyasada 30-40 tl gıbı daha ucuza akuler var.ucuz etın yahnısı yavan olur sözun akıbetıne uğrar mıyım ucuz aku alsam?Yoksa böle yuksek fıyata mı alıyım akü.şimdiden tesekkur ederım herkeze(topiği yanlıs yere actıysam kusura bakmayın)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Alıntı sporcu_32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben motor kullanmaya yenı başladım.Motorum gilera runner vxr 200 ..Arkadaşlar cok tecrubesızım bu tarz konularda verecegınız fikirler doğrultusunda bır akü secımı yapıcam.yuasa aku vardı bıttı tekrar aku almam gerekıyor.ama akuler cok pahalı 140 tl 220 tl gıbı fıyat soledı motor satıcısı (tabı ona guvenmedım)pıyasada 30-40 tl gıbı daha ucuza akuler var.ucuz etın yahnısı yavan olur sözun akıbetıne uğrar mıyım ucuz aku alsam?Yoksa böle yuksek fıyata mı alıyım akü.şimdiden tesekkur ederım herkeze(topiği yanlıs yere actıysam kusura bakmayın)
    valla abi şimdi şöyle ucuzunu alsan dert pahalısını alsan dert valla ucuz alırsın memnun kalmayabilirsin devamlı bitebilir örneğin bizim burda lahmacuncu aldı ucuza adamlar aldığına pişman oldular devamlı aküyü dolduruyorlar ellerindeki aletle.yani demek istediğim biraz daha fazla para verip kaliteye kaçabilirsin kafan rahat olur uğraşmassın bu tip şeylerle saygılarımla....

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    Arkadaşım merhaba,
    orjinal akünün yuasa olması illaki onu kullanman anlamına gelmiyor.Yuasa pahalıdır çünkü orjinal ekipman.Piyasada çeşitli markalar var fakat hepsinin içi aynı değildir,bilinen iyi marka varsa yani kötü ürün üreterek isim prestijini bozmayacak,tercih edebilirsin tabi voltajı aynı olmalı.Ben yamaha R6 mda
    orjinalde yuasa varken(140 ytl). acdelco marka akü buldum ithal ürün 70 ytl ye aldım 1 sene oldu kullanıyorum ve memnunum.Tercih edebilirsin.

Motosikleti
    xt660x
    mutlu akülerinden alabilirsin kaliteli akülerdir fiyatıda uygun sorun cıkarmaz al kullan

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    peki madem konu aküden açıldı bir sorum olacakdır abilerim akü alımında nelere dikkat etmek gerekir ??

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki madem konu aküden açıldı bir sorum olacakdır abilerim akü alımında nelere dikkat etmek gerekir ??
    alacagın akünün boyutlarına..
    üzerindeki değerlere...
    ISO kalite belgesi varmı? yada guvenebilcegen bi akü..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Yerli aküden şaşma.
    mutlu yada povver alabilirsin. Ben senelerdir povver kullanırım ucuz ve sorunsuzdur.

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    Cok tesekkur ederım arkadaslar.bıde bosch akü falan dediler cok sasırdım.ben kalitelı maldan yanayım .motor zaten ıyı ucuz mal takmıyım diye dusunuyorum..vakit ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım hepınıze

Motosikleti
    xt660x
    boyutları ve amperi tuttuktan sonra hiçbi sorun cıkarmaz

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    Ayk tesekkur ederım.benımde kafamda bu tarz bı soru vardı ama soruyu bulamıyordum..Akülerın arasında cok fıyat farkı oluyor .aynı boylarda bı akü 40 tl dıerı 220 tl .nedenı nı merak edıyorum ..uzun ömürlü olmasımıdır sadece sebebı..motorun performansında herhangı bır etkısı var mıdır akünün?

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalite farkından.Bosch ben de kullandım.Orta sınıf üstü verimli bi akü.Şu anda 12 V 12 Ah Micron bakımsız tip akü taktım inanılmaz memnunum.Hem de 33 YTL.
    Bakımsız tipleri tercih edin.Kolay ömrünü tüketmiyor

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Aküyü alırken garanti belgesini muhakkak imzalatın. Suyu doldurulmuş hazır akü almayın, kullanılmış olabilir. ambalajından çıkarıp doldurdukları aküyü al. Yrli markalar fena değiller. Mutlu, EAS olabilir. Ayrıca Yuasalarda çok kaliteli akülerden değillerdir. orta sınıf üzeri diyebiliriz. Durecell gibi kuru aküler esas çok kalitelidirler ve yıllarca kullanılabilirler. Sonuçta motorun yatan ya da arada sırada kısa mesafelere kullanılan bir makine değilse yerli markalar işini görürler
    Poturdak

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya ben aracima bi aku takmistim, ithal Amerikan mali emsallerinden cok pahaliydi.
    Arac tam 6 ay 10 gun florya ihtisas gumrugunde kaldi, kutup baslarini bile sokmemistim 2. marsta motor calisti.
    Ismini bilen varsa soylesin bir turlu aklima gelmiyor
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    hımm baya bır fıkır edındım sımdı..sanırım ucuz alcam...yanlız bı sorum daha var arkadaslar akü bir şekilde motorun performansını etkiler mi. Öyle bir özelliği var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)