Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet motor kitledi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM - RC 390
    Arkadaşlar selam, geçen gün sabah motosikleti çalıştırdım normal bir şekilde yola giderken bir anda tak tak vurma sesi geldi ve motosiklet stop etti. Bir kaç kere marş bastım tam çalışacak gibi olurken tekrar tak tak sesi gelip durdu. Motorun varyatör kısmını söküp elimle çevirmeye çalıştım 1 tur civarı dönüp takılıyor daha fazla dönmüyor. Takıldığı anda 2 metalin çarpışma sesi gibi ses geliyor. Ses tam krank tarafından geliyor. Üst kapak ve volan kısmını söktüm. Eksantrik zinciri ve gerdirmesi sağlam duruyor. Subaplar pistona çarpıyor diyecem de eksantrikte bir sorun yoksa bu mümkün mü? Sizce sorun ne olabilir? Bu arada yağ miktarında falan sorun yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Subap kesip silindirin içine düşmüş yada yamulmuş olabilir , motoru çevirmeye çalışma piston kolunu eğersin , silindir kapağı çıkınca tam teşhis konur..

Motosikleti
    KTM - RC 390
    Anladım hocam teşekkürler. Silindir kapağını çıkarınca tekrar yazacağım.

eğer ki tak sesinden sonra motor boşta dönüyormuş gibi oluyor yazsaydın subap zincirin atmış ya da kırılmış veya açık kalmış derdim ama arkadaşın dediği gibi subap kesmis veya daha kötüsü olmuş olabilir geçmiş olsun

Motosikleti
    KTM - RC 390
    Tekrardan selam, bugün silindir kapağını sökecektim. Eksantrik dişlisini çıkarmak için vidasını söktüm. Dişlinin üzerinde ne işe yaradığını bilmediğim 2 parça var onlardan birini çıkarınca motor normal bir şekilde dönmeye başladı. Piston ve subaplarda bir sorun yok şükür. Aşağıda link olarak ekledim resmi bu parça ne işe yarıyor?

https://ibb.co/DfpHrV2

Motosikleti
    Fotoğraftaki dekompresyon mekanizmasının ağırlığı , motorun marş esnasında rahat dönmesini sağlar , yerinden çıkıp bir yeremi sürtüyordu acaba ?

Motosikleti
    KTM - RC 390
    Sürtme değil de döndürdüğümde üzerindeki parça bir yukarı bir aşağı oynuyordu. Motoru contalarını yeniledikten sonra toplayacağım çıkarıp taktığım için düzelir belki. Bu arada yardımcı oldunuz teşekkürler.

Motosikleti
    O virgul şeklindeki parça yukarı aşağı oynar normaldir , onu geren birde yay olması gerekir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)