Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Senatör Gaz kesilmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Merhabalar..
    Bende bisan-senatör var. Motoru uzun zamandır kullanmıyordum, geçengün çalıştırmaya çalıştım biraz zor oldu ama çalıştı sonra biraz dolandıktan sonra gaz kesmeye ve gaza yüklendikçe nerdeyse stop edecekmiş gibi olmaya başladı hatta fazla yüklenince stop etti. Bi süre bekledikten sonra motor tekrar düzelip tam performanslı olarak çalışıyor ve 5-10 km hiç sorunsuz gidip tekrar aynı sorunu yapıyor. İlgisisi varmıdır bilmem ama en son problem çıkardığında benzin depsunu açtım benzin durumunu kontrol ettim. Sonra 2. marşta motor çalışıp baya bi süre götürdükten sonra tekrar aynı naneyi yemeye başladı. Başına böyle bi sorun gelen yada fikrin olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sanırım benzin hortumunda bir tıkanma var. ya da benzin deposunda hortuma gitmeyecek kadar büyük bir pislik olması da büyük bir ihtimal. depoyu ve hortumu benzinin bitince kompresörlü havayla temizlet istersen. düzelmessse karbüratörünü temizlettir.

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar..
    Bende bisan-senatör var. Motoru uzun zamandır kullanmıyordum, geçengün çalıştırmaya çalıştım biraz zor oldu ama çalıştı sonra biraz dolandıktan sonra gaz kesmeye ve gaza yüklendikçe nerdeyse stop edecekmiş gibi olmaya başladı hatta fazla yüklenince stop etti. Bi süre bekledikten sonra motor tekrar düzelip tam performanslı olarak çalışıyor ve 5-10 km hiç sorunsuz gidip tekrar aynı sorunu yapıyor. İlgisisi varmıdır bilmem ama en son problem çıkardığında benzin depsunu açtım benzin durumunu kontrol ettim. Sonra 2. marşta motor çalışıp baya bi süre götürdükten sonra tekrar aynı naneyi yemeye başladı. Başına böyle bi sorun gelen yada fikrin olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    Arkadaşım merhaba Ankaradan yazıyorum senin sorunun benzin deposu hava almıyor deponun kapağını çıkart yerine takmadan bin .depo kapağının hava alma kanalı tıkalı ..Ankarada isen gel yardım edeyim.Geçmişolsun

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Beyler sağolun sorun halloldu. Dediğiniz gibi depo kapağında sorun varmış servis 5 dk da hemen açtı kapağı oynadı biraz düzeldi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    merhaba arkadaşlar bende de aynı problem yardım edecek varsa mesaj atsın

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    morat ne cabuk proplem oldu dun bir bugun iki

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    muratoygur özelden yazdım
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Serdalcım biniyoz öyle vitrine koymak için almadık yav))

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    deldirdim kurtuldum. Deldirin kpağı kurtarın arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler