Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    *BeYfa*arkadaşım,eğer boyanda pütürlü bir yüzey varsa pasta kullanabilirsin.normal şartlarda pasta sakın kullanma çünkü pasta aşındırıcı özelliğe sahiptir.bir damla pastayı iki parmağının arasına alırda ovarsan ne demek istediğimi anlarsın.bu yüzden sana polish de denilen cilaları tavsiye ederim.önce motorunu güzel bir yıka(gölgede)kurula ve bir parça pamuk veya çok küçük gözenekli sünger ile azıcık polish yada cilayı dairesel hareketlerle fazla bastırmadan sür,birkaç dakika bekle.beyazlaştığını görürsün.sonrada yine temiz bir pamuk ile aynı şekilde silerek işlemi tamamlarsın.benim işim bu.güle güle kullan.
    cemaleddin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MNY46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada1200 , xt 660x
    Alıntı aydinsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E o zaman bişey soracağım bu beyin denilen parçayı şeffaf folyo ile sarsak çözüm olurmu? bu konuda cahilim beyin nerededir ve nasıldır bilmiyorum ama sadece bir fikir.
    arkadasım bılgın yoksa sakın beyını elleme folyo fılan kurtarmaz ve cok pahalı ve onemlı parcadır cogu yenı elektrınok atesleme olan motosikletlerde bulunur. özellıkle racıng lerde arka koltuk altında ve kuyruk kısmındadır.. motorsıkletı yıkarken daha oncede arkadaslarımızın dedıgı gıbı dıkkat edelım mumkunse sunger ve bıuldıgımız cesme hortumu ıle yıkayalım... tazıklı su sonucu beyıne kacan su ve beyının yanma sıkayetlerı cook gelıyor vee baya pahalı bı parcadır

KAMBERHAN arkadasım senın motora ne zaman bakıcaz yaa
    ben cozdum sorun ıkı percın 10 dikiş bitii bu iş

bu arada arkadaslar SS motoru veya grenajlı motosıklet kullananlar
    grenajlarınızdakı catlakları kendınız kapatabılırsınız
    grenajı sokup arkasından sılıkon yapıstırarak catlagın ilerlemesinı onlersiniz
    yanlız catlak buyuk kırık asamasında ıse
    grenajın arkasından kırıgın oldugu bolgeye bırbırını tutucak sekılde dıkıs atılır uzerıne sılıkon cekılır sonra grenajın gorunen bolumu pasta ıle ufak ufak duzeltılır arkadasımızın dedıgı gıbı pastanın zımpara etkısı oldugundan boyayı dagıtır ve catlagı kapatır.
    dıkıs konusuna gelınce
    dıkıs nedır?
    ılk once saglam bı tel bulunur hafıf kalın olmak sartı ıle tabı 1 mılımı gecmıcek sekılde
    sonra 2-3 mılım kesılerek ufak tel parcaları catlagın ıkı tarafına gelıcek ve tutucak sekılde konur uzerıne (adını bılmıyorum ama elektırıkcıler kullanır fıse takıldıgında ucu ısınır lehım kalemı olabılır) lehım kalemı dıyelım ufak bı basınc uygulanır tel grenaja battıgında tabı grenajı delmıcek sekılde bır dıger telle bır ıkı mılım yanından catlak bıtene kadar bu ısleme devam edılır
    ι ωαѕ вσяη ωιтн ωяσηgℓу ωαу вυт ι мυѕт ℓινє

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bu atölyenin açılması süper fikir oldukça faydalı bir topic olacagına eminim.
    madem atölyemiz açıldı benimde uzun zamandır kafama takılan bir soruya cevap bulmaya çalışıyım ;

cbf 250 , er-5 vss. gibi motorların bildiginiz gibi arka freni kampana bunları disk yapmak mümkün mü?

ayrıca sonradan abs eklemek mümkün mü? günümüzde 500 cc ve altı motorlarda abs yok ve üzeri cc'lerde ise sadece bazı özel motorlarda var. bu nedenle biz kendi imkanlarımızla abs takabilirmiyiz veya taktırabilirmiyiz. standart olarak sunulan abs kadar verim almamız mümkün mü?

Motosikleti
    Honda - Rebel 250cc
    Alıntı MNY46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bı motosiklet servisi olarak her türlü soruya acıgım.
    bendende bi tavsiye motorunuzu yıkarken ozellıkle SS cıler arka koltugun altındakı beyıne dıkkat edelım en ufak su akcması sonucu basınız cook agıra bılır
    herkese iyi akşamlar,ben yeni bir üyeyim ve nasıl olduysa heveslenip 150cclik jinlun aldım,eşimdede 100cc bws var benim sorunum akılsız başım çünkü motoru alırken yüksekliğine hiç bakmadım ve bana getirdiler şimdi ayaklarım ancak yere değiyor bunu nasıl düşürebilirim (sele yüksekliğini) yada boyumu uztma imkanı varmıdır bu yaştan sonra bu arada bilgiler çok faydalı herkese tşkler

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    benımde sıze bır sorum olacak benım akum 6 amper xenon far tatım yakınca akuyu bıtırıyor farı sokmek ıstemıyorum buyuk aku koyucak yerımde yok ne yapabılırım
    [COLOR="Red"][I]CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR[/I][/COLOR].
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

Motosikleti
    MOTO GUZZİ BREVA 750
    arka stoplar için led li modifiye yapın hem daha parlak hem daha az enerji tüketiyo vede standart lambadan daha çabuk reaksiyon veriyo uzun ömürlü olması ve sarsıntıdan etkilenmemeside cabası neden bütün motorlarda kullanmıyolar hala anlamış değilim

grenaj tamirinde japonda kullanabilirsiniz önce çatlak yere sert plastik parcalardan eye ile elde ettiğiniz plastik tozu ile dolsurun ve üzerine japon dökün mükemmel oluyo ben denedim süper

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @killing_machine abi bu devre üzerindeki entegreyi 7812 yerine 7805 yapsak o zaman led lambalar için bir güç kaynağı olarak kullanma imkanımız olabilir mi? power ledler var onlarda bir grup haline getirip sis lambası veya kısa far olarak kullanmayı düşünüyorum
    ewet abi devrede 7805 entegresi kullanıldığında led diyotlar için 5 volt çıkar.
    bide 12 adet led diyot kullanırsan 12v u düşürmeye gerek yok her 4 tane ledi paralel bağlayıp sonrada hepsini seri şekilde bağlarsan yanar.

Alıntı tayfvalor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenaj tamirinde japonda kullanabilirsiniz önce çatlak yere sert plastik parcalardan eye ile elde ettiğiniz plastik tozu ile dolsurun ve üzerine japon dökün mükemmel oluyo ben denedim süper
    tayfvalor kardeş dediğin yötemde iyi ama biraz zahmetli bakkaldan bi tane uçak karbonat alıp japonla beraber aynı şekilde uygulayınca taş gibi oluyor.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    elint Disk fren takman icin janttinda yer olmasi lazim ornegin bizim GS500 lerde ikinci bir on fren icin jant delikler hazir. eger buna sahip degilsen jantin degismesi sart. Ayrica sistem cok ucuz degil fren yagi tubu papuclar disk der iken 500 ytl masraftir.Bunu bir ustanin elinden cikmasi tavsiye olunur Fren can isidir hata yaparsan en lazim oldugu anda frensiz kalabilirsin

JinlunPekmez ye diyecem ama sanirm gec kaldik dostum Suspansiyonlari biraz kesersin ama ne kadar faysadi olur bilmem cok alcak olursa orta sehba alta surter dikkatli ol.

zonex2 Aku yerini degistirip buyuk aku sart yoksa akun asla o gucu tasimaz 12 A sart.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kampanayı diske çevirebilirsin ben yaptım mct 250 arka kampana disk oldu iyide oldu gerçi ben görsel olarak değiştirmek istedim güvenlik için değil ama nereden baksan 400ytl geçer masrafın linke bakarsan sanırım fikir verebilir sana

http://www.motosiklet.net/forum/moto...basligi-2.html

ha bide herşeyi yapabilirsin hayallerin ve imkanların dahilinde yeterki yaratıcı ol tasarla ve yap ben jant falan değiştirmedim sadece tornada bi parca yapıp kampana fireni soktüm oradan okadar.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Lastiklerin yanaklarını ayakkabı boyası ile boyarsanız yeni gibi oluyor.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyfa;
    Oto aksesuarcidan yada oto boyasi satan bir dukkandan bir adet pasta cila alinir, sunger ile daire cizerek motora uygulanir.. Aslinda cok basit, evde annelerimizin tencereyi ovmasi gibi bi$i Zaten pasta cilanin uzerinde de nasil tatbik edecegi yazar.. Yanliz kaliteli bir pasta cila al, bazilari yuzeye cok yapi$ip i$i zorlastiriyor..
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *BeYfa*arkadaşım,eğer boyanda pütürlü bir yüzey varsa pasta kullanabilirsin.normal şartlarda pasta sakın kullanma çünkü pasta aşındırıcı özelliğe sahiptir.bir damla pastayı iki parmağının arasına alırda ovarsan ne demek istediğimi anlarsın.bu yüzden sana polish de denilen cilaları tavsiye ederim.önce motorunu güzel bir yıka(gölgede)kurula ve bir parça pamuk veya çok küçük gözenekli sünger ile azıcık polish yada cilayı dairesel hareketlerle fazla bastırmadan sür,birkaç dakika bekle.beyazlaştığını görürsün.sonrada yine temiz bir pamuk ile aynı şekilde silerek işlemi tamamlarsın.benim işim bu.güle güle kullan.

lucas
    adanalı
    Çok saolun arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden dolayı üşenmeyip zaman ayırdığınız içi çok teşekkürler
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    arkadaslar banada yardımcı olun yaw.....
    gs500 ün yatagını yorganını yastıgını yaktım...

yanı sarj dınamosunu yaktım.hanı mıknatısn ıcındekı varya ondan işte...ankda yenısı yok...enaz 20 bobıncıye gıttım saracak bır USTA cıkmadı...yenısı,2.eli,,aynı ebatlarda baska markanınkı hiç fark etmez....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Valla güzel başlık...Faydalı şeyler güzel oluyor...Yazacağım çok şey var...Ama şimdi diil çok işim var....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı zydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN250
    Alıntı kamberhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper bende burdayım........................

dostum çok iyi paylaşım ama bu entegreler ve transistörler heryerde bulunmaz.özel parçalar bunlar...ama çok yaratıcı bi çalışma olacaktır.bunu hemen denicem...
    bu parçalar heryerde bulunuyor ve bir para tutmuyor..

Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar banada yardımcı olun yaw.....
    gs500 ün yatagını yorganını yastıgını yaktım...

yanı sarj dınamosunu yaktım.hanı mıknatısn ıcındekı varya ondan işte...ankda yenısı yok...enaz 20 bobıncıye gıttım saracak bır USTA cıkmadı...yenısı,2.eli,,aynı ebatlarda baska markanınkı hiç fark etmez....
    şarj dinamosu benimde yanmıştı hiçbir bobinajcı sarmadı en sonunda babam ve arkadaşı oturup sardılar bobinajdan biraz anlıyorsan kendinde sarabilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı zydar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu parçalar heryerde bulunuyor ve bir para tutmuyor..

şarj dinamosu benimde yanmıştı hiçbir bobinajcı sarmadı en sonunda babam ve arkadaşı oturup sardılar bobinajdan biraz anlıyorsan kendinde sarabilirsin

abıcım bobınajdan anlamamda 220 volta cok carpıldım....elektırık ve tamır içime işlemiş yaw....ne yalan söleyım tamır işlerinden anlarım.hatta fazlasıylada anlarım....kendım sarmayıda düşündum...bakacaz abı ya....egerkı yenı yada ıkınıcı el bulamazsam mutlaka onun bır caresıne bakıcam.....

bıde böyle bısey dusundum....bıtane arabaların sarj donamosundan alcam en küçüklerınden..onu akunun yerıne dıkıştırıcam zıncır tarafına,zincir döndukce donamoya degecek ve sarj edecek...ben bunu elektırıkcıylede konustum.sen onu yerıne dıkıştır ben gerını hallederım dedı.....ama sorun surda akunun yerıne sarj dınamosunu koyuncuk akuye yer kalmayacak.....akuyu nıreye dıkıştıracazzzzz

nasıl ama fikirrr

Motosikleti
    Suzuki GN250
    abıcım bobınajdan anlamamda 220 volta cok carpıldım....elektırık ve tamır içime işlemiş yaw....ne yalan söleyım tamır işlerinden anlarım.hatta fazlasıylada anlarım....kendım sarmayıda düşündum...bakacaz abı ya....egerkı yenı yada ıkınıcı el bulamazsam mutlaka onun bır caresıne bakıcam.....

bıde böyle bısey dusundum....bıtane arabaların sarj donamosundan alcam en küçüklerınden..onu akunun yerıne dıkıştırıcam zıncır tarafına,zincir döndukce donamoya degecek ve sarj edecek...ben bunu elektırıkcıylede konustum.sen onu yerıne dıkıştır ben gerını hallederım dedı.....ama sorun surda akunun yerıne sarj dınamosunu koyuncuk akuye yer kalmayacak.....akuyu nıreye dıkıştıracazzzzz

nasıl ama fikirrr
    o sistem olur ama pek sağlıklı olacağını sanmıyorum sen gene sar o bobini veya bobinajcı bul sardırmaya çok sıkıntılı iş olduğu için kimse sarmak istemiycektir ama en sağlıklısı bu benim motor şu anda çok güzel şarj yapıyor.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

nasıl ama fikirrr

Ozaman motor çalışırken lambada beklerken sarj etmeyecek....Isıtmak içinde çalıştırmayacaksın....Pek sağlıklı diil.....

Bence bobinleri kendin sök...Kaç tur sarılmış onu dikkatle say....Aynı telden ve sarım kağıdından al, kendin sar....Zor bişey diil....Elinden de gelir senin....

T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Suzuki GN250
    sararken dikkat et metal kısımda izolasyon bozukluğu varsa bantla sar yoksa tekrar yanma olasığı yüksek

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    arkadaşlar araçlarınızda fren veya debrijay için kullandığınız hidroliğin ağzını sıkı sıkı ya kapatın.hidroliğin havadaki nemi alma özelliği varmış.allah korusun sonra nemsiz kalırız şaka tabiki.nemden dolayı hidroliğiniz bozulur..özel hidrolıkler biraz pahalı onun için kapağını ıyı sıkın
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar bende kendime vizör yaptım.tabelacıdan seffaf 2mm lik kaskın önünü kapatacak kadar plexi aldım.saç kurutma makinası ile ısıtarak bombe verdim ve ince ağızlı dekopaj testere ile kenarlarını kestim.maliyet mi? 0 ytl

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)