Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    arkadaşlar elektronikten anlayan varsa veya tanıdığı elektronikçi arkadaşı olan varsa bu devre 25Volt'a kadar olan gerilimi 12 v 3a seviyesine indirir ama 12 v tan düşük gerilimleri yükseltmez.bu devre küçük bi şekilde yapılırsa farın içine koyabilirisiniz ve ampül patlamayacaktır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "İHTİYAR" süper başlık olmuş abicim.Ben takipçinizim sadece.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten üst düzey ve amaca uygun bir başlık olmuş izninizle bende buralardayım...
    Egzoz monifoldunun rengini beğenmeyen arkadaşlara ısıya dayanıklı ve kalıcıdır bizzat test edildi bendeniz tarafından...

Hyosunglarda vites boşta ışığı yanarken motosiklet viteste kalıyorsa alttaki 12 numaralı switch takılı kalıyor yada kirlenmiştir.(Bu işlemi garantili motorlarda serviste yaptırmanız tavsiye edilir)...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    süper bende burdayım........................

Alıntı killing_machine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elektronikten anlayan varsa veya tanıdığı elektronikçi arkadaşı olan varsa bu devre 25Volt'a kadar olan gerilimi 12 v 3a seviyesine indirir ama 12 v tan düşük gerilimleri yükseltmez.bu devre küçük bi şekilde yapılırsa farın içine koyabilirisiniz ve ampül patlamayacaktır..
    dostum çok iyi paylaşım ama bu entegreler ve transistörler heryerde bulunmaz.özel parçalar bunlar...ama çok yaratıcı bi çalışma olacaktır.bunu hemen denicem...
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    kamberhan kardeş 7812 entegresi kolay bulunuyor ben almıştım bi ara ama 2n3055 transistörünü daha almadım diğerleri ıvır zıvır her yerde bulunur sanırım
    ama Konya'da elektronikçiler sokağı var baya bişi bulunuyo İzmir'de de öyle bir yer varsa bulunur.denemekte fayda var tabiki..

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Orhan abim tebrikler işte başlık budur.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Egzoz boyasini bende kullandim gecici bir kozmetik malzemesinden ote degil.Aldigim boya italyan mali idi bir ayicinde dustu manifoltun ne cok isinan yerlerinden.Krom cok uzun sureli bir cozum degil gercekten ama 2 sene dayanir iyi bakim yapilirsa.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz boyasini bende kullandim gecici bir kozmetik malzemesinden ote degil.Aldigim boya italyan mali idi bir ayicinde dustu manifoltun ne cok isinan yerlerinden.Krom cok uzun sureli bir cozum degil gercekten ama 2 sene dayanir iyi bakim yapilirsa.
    GS 500 kullanıyorsun aslıında derdimiz ortak ben uzun süredir kullanıyorum ve boya atmadı işyerinde kullanmıştık infarred ısıtıcılarda 240 derecede orada test ettim sonra motosikletimde kullandım yazın ne olur bilemem ama şu an sorun çıkartmadı...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Eksozda denemedim ama,makina imalatçıları tornacılar kalıpçılar bilir,işlenmiş çelik malzeme en son paslanmasın diye tav ocağında pürmüzle ısıtılır rengi kırmızıya dönünce yanık yağ tenekesine atılır.Soğuyunca çıkartılan parça aynen silahların yüzeyi gibi siyaha boyanmış karbon kaplanmış olur.

Ocağı olan bir denesede bilgileri yazsa.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    slm arkadaşlar ..ben motor almak için ikinci ellere bakıyodum tercihim honda 600rr dı.baktığım ikinci el motorların birşey dikkatimi çekti.hepsininde radyatörlerinde taş darbesi vardı..nasıl olmus dersenız.on tekerin arkasında olduğu için tekerın attığı taş direk radyatore vuruyor.düşünün 180 giderken ufacık bır tasın mermı gıbı radyatore vurduğunu.nerdeyse delınecek sekıle gelmış radyator.1000 lıklere baktım onlarda koruma vardı orjınal.neden se 600 luklere koymamışlar.sonunda bence motorumu aldım ama sıfır nasıp oldu...hemen ilk işim radyatore metal bır ızgaradan koruma yaptım.%90 koruyacaktır.eğer sızınde motorunuzun radyatoru tekerın arkasın daysa sızde dıkkat edın arkadaşlar.belki düz yolda belki dağda taşta nerde delineceği belli olmaz..çok basıt yapması buyuk araçların hava fılıtresı bulun bıtane (çıkma olarak sanayıde cok rahat bulabılırsınız.ankara da isenız ben yardımcı olabilirim cünki bızde cok cıkıyor )onun telını cıkarın ıstedığınız ebatta kesın .ve radyatorun onune koyun. ben korumayı tutturmak için bir yeri delmedim sadece silikon kullandım..istediğin zaman sokup atabilirsiniz...
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ihtiyar ocak isi cok mantikli aslinda da bulmak zor.Bicak imalatcilarinda belki yapabiliriz ama sorun su motoru goren fiyati katliyor. Ben benim motora reklamcida "S" suzuki amblemi kestirecektim ilk girdigim yer ne icin dedi bu motor dedim ne marka suzuki dedim 25 ytl dedi.Sinirlendim ciktim baskasina girdim ilk soyle dedim motora amblem kestirecem 5 ytl den fazla vermem ona gore

Motorun deri dosemelerine silikon yada badem yagi yedirin cok gusel parliyor.

Birde motorunda alarmi olan lar 4lu flasor taktirmak istiyorlar ise dugme yapmak yerine alarm kumandasindaki bir dugmeyi on off olarak kullanabilirler. Ornegin benim motorda alarm var ama uzaktan calistirma iptal. O dugmeyi 4lu flasore on of olarak basit bir devre ile baglacam. Boylece hem dugme ile ugrasmam hemde uzaktan kumandali 4 lu flasorlerim olacak.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    kamberhan kardeş 7812 entegresi kolay bulunuyor ben almıştım bi ara ama 2n3055 transistörünü daha almadım diğerleri ıvır zıvır her yerde bulunur sanırım
    ama Konya'da elektronikçiler sokağı var baya bişi bulunuyo İzmir'de de öyle bir yer varsa bulunur.denemekte fayda var tabiki..
    yaa killing machine kardeşim aslında benim aklıma daha basit bir fikir geldi.bu devrenin çok daha az maliyetlisi ve yapım kolaylığı olan bir devre biliyorum.sadece iş zener diyotta bitiyor.çeşit çeşit gerilimi istediğiniz şekilde sabitlemenize yarayan bu diyotlardan alıp bir kaç direnç ve transistörle bu işi bitirmeyi planlıyorum!!!

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Konya'da elektronikçiler sokağı var..
    Ankara'da da Konya sokak var bu malzemelerin bulundugu
    Sebasti bunu beğendi.
    Been here, done that before and survived

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı rayjay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da da Konya sokak var bu malzemelerin bulundugu
    eskiden maltepe pazarı vardıya hatırlarmısınz?....

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @killing_machine abi bu devre üzerindeki entegreyi 7812 yerine 7805 yapsak o zaman led lambalar için bir güç kaynağı olarak kullanma imkanımız olabilir mi? power ledler var onlarda bir grup haline getirip sis lambası veya kısa far olarak kullanmayı düşünüyorum
    imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    ihtiyar amca konu için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    arkadslar benım sorunum eksozdakı sıyah cızıkler bunları nasıl gecırebılırız bunlarınnasıl olduna gelınce artcılerın ayak su8rtmelerı sonucu oluyor

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Benzin ile sil ayakkabinin tabanindaki lastik yanmasidir cikar.

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    ebet bir gün benimde bir katkım olur bu topiğe fakat ilk olarak soru sorarak başlamak istiyorum pasta cila nasıl yapılır kısaca özet geçebilirmiyiz mümkünse
    hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..(FaRuK)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İHTİYAR sen cok ya$a

Evet bi tavsiye siftahi da benden olsun bari..
    Sizde benim gibi ayakligi acik unutup yola cikanlardan misiniz ? Bu yuzden ciddi bir kaza gecirme tehlikesiyle burun buruna geldim.. Japonlarin bazilarinda mevcut olan ayaklik swich (Anahtar) koruma sistemi cogumuzun motorunda yok.. Cozumu ise cok basit, maliyeti ise en fazla 5 YTL.
    Hic bir bilginiz yoksa dahi, elektrik malzemeleri satan bir dukkana gidip swich istiyorum dediginizde size nasil bir swich istediginizi soracaklardir, en az 500 cesidi vardir cunku..Gorunce motorunuza uygulayabileceginiz mutlaka bir tane bulursnuz. Neyse cok kafa karistirdim galiba..
    Swich'i alin, kontak kablolarindan yada sigortadan baglantinizi yapin.. Ben bu haftasonu yapiyorum, resim cekip koyarim daha aciklayici olur sanirim.

Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebet bir gün benimde bir katkım olur bu topiğe fakat ilk olarak soru sorarak başlamak istiyorum pasta cila nasıl yapılır kısaca özet geçebilirmiyiz mümkünse
    Beyfa;
    Oto aksesuarcidan yada oto boyasi satan bir dukkandan bir adet pasta cila alinir, sunger ile daire cizerek motora uygulanir.. Aslinda cok basit, evde annelerimizin tencereyi ovmasi gibi bi$i Zaten pasta cilanin uzerinde de nasil tatbik edecegi yazar.. Yanliz kaliteli bir pasta cila al, bazilari yuzeye cok yapi$ip i$i zorlastiriyor..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)