Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2006 R6 sahiplerinin dikkatine

Motovento
    REKLAM ALANI
    edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2006 model R6'da bir sorun tespit edildi. hava filitresinin vidalarından birinin zamanla yerinden çıkıp motorun içine gittiğini ve bunun sonucunda gaz kelebeğinin takılı kalma ihtimali olduğu açıklandı yani gaz açık kalabilir ve bunun sonucunda kaza yapabilirsiniz. bu konunun doğru olup olmadığını araştırmak için beldeyamaya mail attım. aldığım cevabı aynen yazıyorum. (amerika yamahanın yaptığı açıklamada arızalı parcanın yenısi ile değiştirilmeden kullanılmasının tehlikeli olduğu açıklandı.)

Sn. Müşterimiz.
    Öncelikle Yamaha markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
    Bize göndermiş olduğunuz Yamaha USA tarafında açıklanmış bir bildiridir.
    Beldeyama nın da bağlı olduğu Yamaha Motor Europe da benzeri bir açıklamayı yapmak üzere. Bizde ürünlerimiz için gereken önlemleri alıp gerekli parça değişimini yapacağız. Bu konuda kısa bir süre içinde yetkili satıcınız sizi bilgilendirecektir.

Detaylı bilgi almak isterseniz bana 212 277 57 97 / 510 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    movistar
    R6 nın gazı açık mı kalacak
    korku filmi gibi...

umarım kimse bu sebepden dolayı kaza yapmaz .
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Lindenbaum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R6 nın gazı açık mı kalacak
    korku filmi gibi...
    evet düşünsene 3 viteste gaz takılı kalıyooo
    aman arkadaşlar 2006'sı olan hemen o parçayı degiştirmeye baksınlar

bu konuyu gündemde tutarsak belki bir arkadaşımız kaza yapmaktan kurtulur.

Motosikleti
    F 650 GS
    evet bencede bu topic'i gündemde tutmamız lazım. önemli bir konu!!!

yetkili bir servisle görüştüm , dün akşam bu konuyla ilgili bir yazı almışlar en yakın zamanda parçaları değiştirecekler.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Yamaha da iyice cıvıttı. Kabak tadı vermeye başladı R6 sorunları
    Çıktığında devir fiyaskosu şimdi de bu.

İyi de hava filtresi vidasınla taaa motordaki gaz kelebeği ne alaka onu çözemedim . Ya da birinin başına gelmiş mi böyle bir olay

Paylaşım için teşekkürler önemli bir konuya değinmişsin
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

yarış pistinde birisinin başına gelmiş ve kaza yapmış , kaza sebebi araştırılmış ve bu sonuca varılmış. bu konuyu yamahaya bildirmişler. yamaha yaptığı inceleme sonucunda bu sorunu doğrulamış.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Hava filtresinden giden hava gaz kelebeğinden mi geçiyor Vida nasıl gidebilir ki gaz kelebeğine? Resimle anlatabilecek olan var mı

Bir de neden tehlikeli olabilir, debriyajla motor stop düğmesine basmak öyle bir kabusun bitmesinde yeterli olmaz mı?

yamahanın yeni bir gaz sistemi var. chiple çalısıyor onunla ilgili olsa gerek. yeni bir sistem olduğu için fazla bir bilgim yok. ben gaz kelebeği dedim ama adı farklı geçebılir kitaplarda. sonuç olarak gazın takılı kaldığı söyleniyor.

Motosikleti
    Zaten yamahada Chip throttle sistemi var chiple gaz veriliyor böyle birşey olması biraz mantıksız geldi bana nedense
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

amerikadaki bildirinin orjinalini yazıyorum. ben çok iyi tercüme etmiş olmaya bilirim. türkçe yazım iyi değildir. gaz kelebeği dedim ama belki başka bişeydir türkçesi ingilizcesi (throttle valve). tercümesi benden daha iyi olan bir arkadaş belki sorunu daha iyi anlatabilir.

RECALL ON 2006 YZF-R6 AIR FILTER ELEMENTS
    Yamaha Motor Corporation, U.S.A. has decided that a defect which relates to motor vehicle safety exists in all 2006 YZF-R6V, VC, SPV, and SPVC (“R6”) model motorcycles. In affected motorcycles, the air filter mounting screws may come loose and fall out. If they do, they could get caught in the throttle valve which could prevent the operator from reducing engine speed properly. This could result in loss of control and a vehicle crash with injury or death. To correct this defect, Yamaha is initiating a Factory Modification Campaign. Affected motorcycles must have the air filter element replaced with a new one
    that is designed to hold the screws securely.
    In the near future, Yamaha will notify all registered owners of affected motorcycles by mail, and will send a Technical Bulletin to authorized Yamaha Motorcycle dealers with the necessary modification information.
    This recall also affects any air filter elements you might have in stock for maintenance, as well as any accessory GYTR Performance High Flow Air Filters for the R6 that you may have in inventory. Do not sell any of these filters; they
    should be returned to Yamaha for credit as described in the upcoming bulletin. Motorcycles that are affected should not be operated until they are modified. It is a violation of Yamaha policy for your dealership to deliver any affected motorcycles to customers until the procedures in the bulletin are performed.

Motosikleti
    F 650 GS

buna ne diyceksiniz????

EgeKnn01-06-2006, 10:49 AM ALINTI
    olayı bizlerde duyduk ve çok üzüldük birebir olay yerinde kaza sonrası nı gören arkadaşlar var onlar anlattılar hakikaten kötü bir kaza baya bir üzüldük..

motor cbr 125 denmiş yanlış bir bilgi kaza yapılan motor 2005 model rossi kasa yamaha R6 motosikletin devir saati 7.000 de takılı kalmış yaklaşık süretleri 160-170 vardı sanırım bir ağır vasıta dan akan yağa girerek kaymışlar ve her iki arkadaşımızda olay yerinde can vermiş kullanan arkadaşta kask varmış mont vs.. varmış ancak arkasında oturanda ne kask var ne başka koruma üstelik t shırt le binmiş böyle bir makineye burada en önemli olan aşırı bir hızla o mevkiye girmek kaza yerini iyi biliyorum o süret orada herzaman felakete sebebiyet verir...

kaza yapılan motosikleti kahramanlar semtindeki bir motosiklet satıcısında 2 gün evel görmüş incelemiştim sarı renk rossi imzalı 46 numara lı 2005 model yamaha R6 kaza yapan kişi de zaten bu motoru sabah satın almış akşamına bu kaza gerçekleşmiş

motoru tamamen tanımadan alışmadan şehir içinde böyle bir yolda yüksek sürat malesef sonları oldu motosikleti yoldan süpürmüşler 7-8 parça halindeymiş çünkü

allah rahmet eylesin yakınlarına allah sabır versin ÜZÜLDÜK..!!!

2005 modellerdede sorun varmıydı?

sadece 2006 modellerde diye yazıyor bildiride

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 modellerdede sorun varmıydı?

7.000 devirde takılı kalmış dediği olay elemanın eli gaz elciğinde takılı kalmış olabilir mi . Ve daha motoru aldıktan sonra kaza yapmışlar

acemi sürücülerin çok sık başına gelen bir olaydır. fren yaparken gazı açmaları arkadaşın başına gelen olay buda olabılır the_cayman'in dediği gibi

Motosikleti
    F 650 GS
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=14984&page=3
    linkinden bakarsan motosikletin 7000 devirde takılı kaldıgı söyleniyor.
    bence bu bir tesadüf degil.
    evet elide takılı kalmış olabilir

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=14984&page=3
    linkinden bakarsan motosikletin 7000 devirde takılı kaldıgı söyleniyor.
    bence bu bir tesadüf degil.
    evet elide takılı kalmış olabilir

Ama motoru sabah alıp akşam kaza yapıyorlar

Acemi sürücü olarak eli fren yaparken gaz elciğinde takılı kalmıştır demek istiyorum. Bana kalırsa o gençleri teknik arıza değil tecrübesizlik öldürmüş .
    Tabi teknik sorun da olabilir ama 2005 model yamaha R6 burda bahsedilen
    2006 modellerde sorun varmış . 2005 modellerde birşey olduğunu sanmıyorum çünkü o zaman tam bir fiyasko olurdu

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Filitrenin arkasında bir vida ise gidebilir her ne kadar sistemler çiplide olsa kelebek motorda vardır ( çip belki gaz emirlerine göre kelebek konumunu ayarlıyordur. )
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler