Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sabahları geç çalışma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhabalar,
    Bende daelim 250 roadwin motosiklet var ve makine sabahları 6-7 marş vurunca nazlana nazlana çalışıyor,
    yapmadığım şey kalmadı sanırım,buji değiştirdim olmadı,hava filtresi değiştirdim olmadı ,aküyü değiştirdim olmadı,benzin enjeksiyonu değiştirdim olmadı birsürü masraf yaptım ve düzelmiyor bu neyle alakalı yardımcı olursanız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alakasiz gelebilir ama yinede anlatayim, benim motor marka vs onemli degil, hersey yerinde, bakimli felan, sabah calistiriorm pir pir susuo. Bidaha basiorm nazlanio gidio vs... Bole bole 6-7 de anca calisiodu. Bigun oturdum dagittim aleti, tum olay buji kablosunun bagli oldugu Röle var, kablo soketi roleye baglanti yerinde gevsemis.

Onu bulana kadar subap ayari karb ayari hava filtresi yenilemesi buji yenileme ne varsa yaptim, meger depoyu soksem gorcekmisim sorunu...

Smdi diyeceksinizki kablo kopuk olsa gevsek olsa hic calismaz ama oyle degil... Mars bastikca kablolar lehimlenmis misali yapismaya ve calismaya basliyordu, ama sogukken sadece aralarinda kivilcim atip git gelli tepki veriyordu.o soket yerini penseyle sikinca hersey duzeldi.

Malum motorlarin ana damarlari gidonda birikiyor. Sag sol cevirdikce kablolar kopuyorz gevsiyor vs... Sizde motorunuzun gecmisini biliyorsaniz, artik sorunu bulamiyorsaniz kablo tesisat kontrolune gecin derim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    subap ayari denedinizmi

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Sübap ayarına bakın hocam.

Motosikleti
    Lifan Lf250-b
    Sübap ayari ve varsa selenoid valfinin giris-cikislarini kontrol ettirin derim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)