Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seger BT125T-9 Marka Scooter Çalıştıramıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu sorun şöyle başladı gideceğim yol 40 km di 95-100 km hızla gittim hep gaz kesmeden ve 30 km falan gittim herşey yolundaydı birden motor teklemeye ve gaz yememeye başladı sonrada stop etti ve marşa bastığımda çalışmadı. Sonra eve getirdim ilk iş olarak karbüratorü temizledim çünkü bir kere daha karbüratorden böyle birşey yapmıştı.temizledikten sonra baktım gene çalışmıyor birde bujiye bakayım dedim ateşlemede yapıyor buji taktım yerine.Sonra ayak marşından basayım dedim kompresör de iyiydi ama gene çalışmadı.Ha birde bu scooter ın sol yandaki ayaklığı indirince stop ediyor motor acaba bu yüzden mi çalışmıyor motor ona hiç bakmadım elektrik bilgim olmadığı için onu nasıl iptal edebilirim? Bana bir çözüm yolu gösterirseniz sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Arkadaşlar bunun bir çözüm yolu yokmu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sol ayaklığında müşür var demekki müşüre giren iki kabloyu söküp tellerin ucunu birleştirirsen marş basar eğer sorun müşürde ise bu şekilde çalıştırabilirsin.
    ama sen marş basıyor fakat çalışmıyor demişsin.müşürden sorun olsa hiç marş basmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)