Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru servise verdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelik tiger 150
    geçen cumartesi yaklaşık iki aydır yatan motoru(125 mt) servise verdim.

aküm bittiği için 1 gün şarz etti , karbüratör pislik dolmuş temizledi
    fakat aküyü taktıktan sonra motor çalışmadı.
    sonra akü desteğiyle zorlan çalıştırdık .fakat gene de bir anormallik olduğunu söledi servisci abimiz bu yüzden otomatik jikleninde değişmesi gerektiğini söledi
    akü ve jikle siparişi verdiğini dün için alabileceğimi söledi dün akşam gittim sevinçle ama akü ve jikle gelmemiş .
    oda çıkma idareten takmış olduğunu söledi.tamam dedim olsun gelince yenisini takarız dedim fakat motor gene çalışmadı.
    yarın parçalar gelecek bakalım inş ilk basmada çalışır da beni üzmez
    akü 68
    jikle 20
    arkalastik 35
    işcilik 35
    toplam 158 ytl tuttu

inş vereceğim para boşa gitmez
    rüzgarın sesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    umarım motorun çalışır ..
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    30 ytl ye akü almayani dövüyorlar dostum.
    akün bosch marka ise fiyatı normal ama cin malı ise cok para almıs

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    bakarsan bağ olur
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

fatih001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelik tiger 150
    uygun nerde bulucam aküyü , istanbul olsa neyse
    sanayide varmıdır ne dersin kontgerilla kardeş
    rüzgarın sesi

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    motor ne marka ve garantisi var mi? eger garantisi varsa vede senin hatan sonucu sorun olmadı ise ucret istemesi bana sacma geliyor istersen tuketici haklarına bi danis benim arkadastada vardi motor bianchi cosmos. sanziman vs kaydırmıs adamlar garantisi olmasına ragmen ucret talep etmisler. adamda kabul etmemis ben demis buna para verdim benim sucum degilki neden para vereyim garantisi var bunun gitmis tuketici haklarına. simdi her ariza cıktıgında ucretsiz yapiyorlar.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ne marka ve garantisi var mi? eger garantisi varsa vede senin hatan sonucu sorun olmadı ise ucret istemesi bana sacma geliyor istersen tuketici haklarına bi danis benim arkadastada vardi motor bianchi cosmos. sanziman vs kaydırmıs adamlar garantisi olmasına ragmen ucret talep etmisler. adamda kabul etmemis ben demis buna para verdim benim sucum degilki neden para vereyim garantisi var bunun gitmis tuketici haklarına. simdi her ariza cıktıgında ucretsiz yapiyorlar.
    Helal valla iyi yapmıs cin satan firmalara ole yapmak gerekiyo...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    değerli arkadaşım;

Akü konusunda önemli bir sıkıntı bende yaşadım.

Özellikle otomobillerde marş motorunun fazla akım çekmesinden dolayı ateşlemeye yeterli akım kalmamakta, dolayısıyla sağlıklı çalışma yapılamamakta idi. Bu durumda;

1- Eğer motorun normal marş prosedürünü yerine getiriyor, yani motor sağlıklı dönüyor fakat çalışmıyorsa, marj motoruun kablo bağlantılarını kontrol edin.

2- Akü çabuk bitiyorsa (şarz edildiği halde 10-15 marşta tükeniyorsa) kaçak kontrolü yap. Özellikle ateşleme sistemine bak.

3- Aküyü çok ama çok pahalı vermişler. Sanırım bir yanlışlık olmalı. Bende de asya ve zealsun var orjinal aküleri 15-20 milyon civarı

4-Akü suyu kirlenemez. Şayet kapakları açık kaldıysa (ki buda akünün suyunun buharlaşmasına neden olur) belki. Akünün kirlenmesi nedeni için akünün içinin siyahlaşması neden gösterildiyse, üzgünüm akün susuz kaldığından kuruyup plakaları yakmış.

5-Motorun ayak marşı ile normal çalışıyor mu? çalışıyorsa direkt marş motoru fazla akım çekiyor kontrol edilmeli

iyi akşamlar

Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal valla iyi yapmıs cin satan firmalara ole yapmak gerekiyo...
    araçların ve motorların sarf malzemeleri garanti dışıdır. (eğer üretim hatası değilse). işçilik ücretine filan gelirsek evet biras yüksek talep etmişler. bazen firmaların belirlediğinden 3-5 fazla isteyebiliyorlar.
    tüketici haklarına gitmeden önce asıl firma ile görüşmek daha çabuk çözüm üretilmesini sağlayabilir. çünkü bazen servisler ile asıl firma arasında iletişim kopukluğu meydana gelebiliyor. eğer orada da çözüm üretilmez ise tüketici haklarına gidebirisiniz. tabi ondan sonra da bööle sinir bozucu bi süreç başlıyo yani ööle iki günde tamam kardeşim haksız bu adamlar biz sorunu çözdük demiyorlar.. sonra sinir sitres filan. siz en iyisi servisin sorununuzu çözemediğini düşündüğünüze firma ile görüşün onlara sıkıntınıızı sakin bir dille anlatın . aynı gün içinde yada 2 gün içinde (sorunun büyüklüğü ile alakalı) sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz.

keyifli ve kazasız sürüşler.
    [B][COLOR="Black"]kask.. kask... kask.... kask.......................[/COLOR][/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı fatih001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen cumartesi yaklaşık iki aydır yatan motoru(125 mt) servise verdim.

aküm bittiği için 1 gün şarz etti , karbüratör pislik dolmuş temizledi
    fakat aküyü taktıktan sonra motor çalışmadı.
    sonra akü desteğiyle zorlan çalıştırdık .fakat gene de bir anormallik olduğunu söledi servisci abimiz bu yüzden otomatik jikleninde değişmesi gerektiğini söledi
    akü ve jikle siparişi verdiğini dün için alabileceğimi söledi dün akşam gittim sevinçle ama akü ve jikle gelmemiş .
    oda çıkma idareten takmış olduğunu söledi.tamam dedim olsun gelince yenisini takarız dedim fakat motor gene çalışmadı.
    yarın parçalar gelecek bakalım inş ilk basmada çalışır da beni üzmez
    akü 68
    jikle 20
    arkalastik 35
    işcilik 35
    toplam 158 ytl tuttu

inş vereceğim para boşa gitmez

Allah onları bildiği gibi yapsın...158 ytl kolaymı kazandında o beş para etmez motorun tamirine veriyorsun...yani ben senin süper bir şekilde kazıklandığını anlıyorum...3 kuruşluk motora 5 kuruş masraf...Alsaydın honda innova...titan...yamaha crypton...bws 100...ybr125...byle sıkıntılar yaşamazdın...

2 aydır yatan motora nolmuşda arıza yapmış...Ben diyecek bişey bulamıyorum birader...paran çoksa at çöpe...Mondıyı baş tacı yaptınız...60.000 motor sattılar...iki reklamı görüp motor alırsanız hocam size az bile bu masraflar...sizlerde olmasanız bu hede hödöler para kazanamaz...kal sağlıcakla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Anlamadığım 35 ytl işçilik ne?....68 ytl ye akümü olurmuş....25 ytl ye mutlu aküyü almayanı dövüyorlar....Ne işçilik yapmış ki...Bir jikleyi takmak 35 ytl mi?

Bence ödeme itiraz et.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    akü problemını eskı motorumda bende yasamıstım ve oda cin malıydı serwisin verdıgı fıyat 70 ytl we de garantıden degıstırmemıslerdı bende hakkımı arayıp servısı 2 gun kapatırmıstım bence bır tuketıcı haklarına basvur yok ben ıllakı aku alcam diosan gıt mutlu aku al 25 ytl sarj edıp werıolar hemde 12w 14a ben oyle yapmıstım we 35 mılyon ıscılık 2 kablo baglamaya bır lastık degısımıne mı alıyorlar yaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler