Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

balata kokusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    motorum 200 cc cross asfalt icin degil biliyorum ama denemeden edemiyorum kac gidiyo diye. 20 dakka boyunca 80 - 100 arlıgında hic durmadan gittim. yol boyunca frenlere dokunmama ragmen dudugumda balata kokusu geliyordu. bu arada motoru 0km aldım 3 hafta oluyo. sizce normal mi bi yorumlayalım hadi i:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eksoz ve benzeri yerlerin contalarından gelio olabilir. Hiç frene basmadıysan , debriyajda olabilir. Bence bir daha yaparsa git servise.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

aslında hiçbirşey yazmayacaktım ama o ismi görünce dayanamadım.

sevgili ohyeah,
    bence motor yeni olduğu için, aletide bayağı bi zorlamışın , silindir contasından falan olabilir.motor kaç kilometrede?söyleyiverde yeniden bi rodaj muhabbetine girelim burada.ekzoz üzerinde boya varsa bunun kokusuda olabilir.

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    ohyeah,
    İsim süper harikasın.

Tavsiye: Sen durumun olağan dışı olduğunu düşünüyorsan hemen servise git.
    Ne yapılmaz: Bu yazıdan sonra acaba balata nasıl kokar diye burun kampanaya sokulmaz.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Motosikleti
    Honda beat
    Bence çok endişelenme eğer motoru yeni aldıysan çünki yeni bazı yeni motorlarda oluyo özellikle egzoz gibi ısınan bölgelerin üzerinde plastik varsa eriyor.Ama eriyecek bişi bulamassan servise git :hello1:

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Bende yeni aldım 125 cc cross ilk iki gün aynı koku bende de vardı servis dediki abi herşeyi sıkı 3000 km devirmeden gelme sadece 500-1500-3000 yağ değişimi için gel bunlar olur dedi.Şu an 1045 km de koku yok en son hız 100km. 2000 den sonra biraz zorlayacam 120 filan,yaptı yaptı yapmadı.Demekki 125 cc nin gücü bu diyeceğim bırakıcam.Umarım yardımcı olmuşumdur
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    sagolun millet servise gidicem bugun

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır motorda koku oluyo bi kaç gün (bende bi kaç gün sürdü tabii, çok km yaptığım için).. kaç km'de motor?

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Debriyaj balatasi alisana kadar duruslarda-beklemelerde koku yapabilir. Koku ile birlikte duman yoksa, koku cok anormal -mide bulandirici- miktarda degilse normal kullanmaya devam edin, birkac yuz km de kesilmezse servise bir baktirin.

Sonucu da buraya yazin ki hepimiz ogrenelim neymis diye...

Misafir
    Çok zor değildir herhalde kokunun kaynağını bulmak.Motor bu sonuçta biraz eğilip snıf snıf koklayacaksın......Herhalde oh yeah plastik kokusuyla balata kokusunu ayırabiliyordur ediyordur. Snıf snıf

Ama bence arka frenin ayarında sorun olabilir...Boştayken kasılma yapıyormu sen yinede bir kontrol et...
    Kolay gelsin...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    ohyeah nicki super ya.. Hayır bu amcam bulusmalara felan gelirse ben selam ohyeaaaah diyip diyip gülerim.. Çok komik olur hacI.. eheheheheuehueh.. ay ölcem...
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler