Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza yerinden 112 acil yardım aranırken dikkat edilecek noktalar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Arkadaşlar kaza yerinin karmaşasını hemen birçoğumuz yaşamışızdır.İlkyardım eğitimi almış kişilerce yapılması gereken müdahalelerin daha verimli olması için ,etrafı rahatlatmak ve müdahalenin daha kolayca yapılabilmesini sağlamakta bu konuda eğitim almamış kişilerin yapabileceği en güzel yardımdır.Eğer müdahaleyi yapabilecek bir ilkyardımcı varsa o an onun komutlarını yerine getirmeye hazır olmak çok iyi olacaktır.Çevre güvenliğini sağlamak, kendi can güvenliğinizi korumak ve oluşabilecek diğer kazaları önlemek açısından oldukça gereklidir.Bakın yavaş yavaş sizde ilkyardımın içine girdiniz.Şimdi ilkyardımcı sizden 112 yi aramanızı rica etti.Nasıl yapalım?
    1.kablolu yada kablosuz bir tlf.la direkt 112 yi çevirelim.
    2.sakin ve kararlı olalım.
    3.karşımızdaki kişiye önce kendimizi tanıtıp hemen aradığımız tlf.no muzu verelim.
    4.olayda neler olduğunu anlatalım kaç yaralı,yaralıların durumu (trafik kazası,yangın vs.)
    5.olay yerini o yöre halkının iyi bildiği sembollerle tarif edelim.Örn.:meşhur bir camii,saat kulesi yanı,vilayet binası önü,mahalle içinde halı sahanın arkası gibi.
    Bu şekilde aranan bir acil yardım servisi olay yerine daha donanımlı ve çabuk gelecektir.
    mümkün olduğunca heyecanınızı bastırmaya çalışın.
    sağlıcakla kalın...
    A.ŞIK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Teşekkürler bilgiler için hayati.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Gusel bilgi umarim herkez okur ve aklinda tutuar
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Paylaşım için teşekkürler
    her yerde herkezin başına gelmesi mümkün gayet faydalı bi bilgi
    elinize sağlık...
    [I][B]ya heppp ya hiçç...[/B][/I]:cat:

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Ancak bir sorun var!
    Her gün gerekli gereksiz arayanlar yüzünden görevlileri kazanın gerçek olduğuna ikna etmeniz biraz zor olmakta!

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler güzel bilgiler

adosonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200i
    bir artı da ben vereyim.....

eğer kazayı siz yapmıssanız.. yani bilinciniz filan yerindeyse ambulans gelene kadar bir arkadaşınızı arayıp kaza yerine gelmesini sağlayın cunku geri dönduğunuzde yada daha sonra kaza raporu filan tutulmuyor ne yazıkki.. polisleri inandıramıyorsunuz ve olmuş kazaya rapor tutmuyorlar.

arkadaşımın başına geldi.. ortada hiç bir rapor yokken kazaya sebebiyet veren minubusten en azından motorun masrafını alabildik..
    ama ya daha ciddi bir yaralanma olsaydı?? mahkeme durumu olsaydı eğer elimizde hiç bir resmi evrak olmayacaktı..

gerçi o an insan tabi canını önce düşünüyor ama bu ayrıntıyıda hatırlamak gerekli diye düşünüyorum..
    Virüs bulaştı bi kere.. Yapacak bişi yok tek çare 2 teker...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Paylaşım için teşekkürler

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Ewet onemlı bir konu, ama birr acil servis personelı olarak: Telefon noya gerek yok digital olarak cıkıyor 112 istasyonunda. diger bır arkadasın dedıgı gıbı olmus bır kazaya rapor tutmama gıbı bır lükse sahıp degıl polısler. Anca buyuk bır rusvetle yapılır bu. Kza ya varana kadar, ne sebeple olursa olsun düşmeler bıle adli vakadır ve rapor tutulur.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    trafik kazasi olmasa bile asayis bakiyor , benim otomobil ile birini hafif yaralamam ve kaza yerini terketmem sonucu ( yaraliyi hastaneye kimse goturmeyince ben goturdum) olay asayise yansidi isler uzadi , mahkeme bilirkisi falan derken en son tehlikeli arac kullanmaktan bir ceza odedim ( Savci sana ceza vermez isem karsi taraf genelde problem cikarir ve seninle ugrasabilirler dedi ancak ben zaten adamin tum masraflarini karsiladim bide ustune ceza yedim . Ama kim vurduya gitmez sizin vereceginiz ifade cok onemli.
    Biraz işler uzar ama sonunda hakkınızı alırsınız .
    Saygılar sevgiler

ironeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gitti ne yazık ki....
    Paylaşım için tesekkürler. Arkadaşlar birde polislerin bu tür olaylar da yaptıgı bir sey daha var, kazaya sebep olan eger yoldan veya tabela eksikliğinden kaynaklanıyorsa onu da ört pas ediyorlar. Kaza raporunu imzalarken dikkatli olun...
    Sağlıklı sürüsler.

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    Hergün yeni birşeyler öğreniyoruz...
    Bizleri aydınlattığınız için teşekkür ederim kendi adıma...
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

Burchuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650 (2007)
    Aman arkadaşlar şu yağmurlu havalarda biraz daha dikkatli olun da 112'ye falan işiniz düşmesin...
    [B]“Gerçekçi insanlar sınırlarını bilirler ve dünyaya uyum sağlarlar, oysa hayalperestler sınırlarını bilmezler, onlar dünyayı kendilerine uydururlar ."[/B] (Bernard Shaw)::sefereee

scarface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HAYATİ bilgiler vermişsin...

allah muhtaç etmesin cümle motosiklet tutkunlarını...
    dünya ve içindeki tüm motorlar senindir...

Motosikleti
    honda cbr600 f
    teşekkürler.... önemli bir konuya değindiğin için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler