Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzos değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ooo7000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Naked tarzı bir motor kullanıyorum. Ne denli faydalı,doğru veya yanlış olur bilmeden fikir soruyorum.

Kullandıgım motor oldukca sessiz calısıyor birçok enduro ve naked tarz motor gibi, ama trafikte giderken ozellikle yogun trafikte, otomobil yolcularının ben yokmuşum gibi riskli haraketler yapması beni tedirgin ediyor.

Daha cok kendini farkettiren bir egzos degişimi ne denli faydalı olur?
    Ne marka egzos onerirsiniz?
    Motor sürüş zevkinde bi değişim olur mu.. bu sorum egzos değiştirenlere..?

goruslerinizi bekliorum..

ha bi de fiyatla ilgili bilgi bulamadım.. kawasaki er-5 e uygun bi egzos ne kadara malolur?
    yolun hakkını ver!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    biraz kafa sisiriyor ama ses egzozu gercekten lazim, ben kornayi duymayanlara yoshimura rs 3 ile 2 gaz veriyorum noluyo nan diye aynayi birakip donup bakiyorlar, ercan usta diye biri var smokehead diye bir marka yapiyor onda gormustum er 5 icin uygulanmis bir egzoz, bunun disinda bir cbf500' de de devil'in shotgun modelini gormustum baya bi salliyordu etrafi, bu iki markayi arastir derim yoshi nin er -5 icin uygun modeli olmayabilir...
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

ooo7000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu soledigin usta nerdedir bi gidip gorelim olmassa
    yolun hakkını ver!

Motosikleti
    Arora KS150GY-3A
    araro kross kullanıyorum sesi biraz fazla çıkıyor gibime geldi. Bu sesi azaltma yöntemi yok mu acaba.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    Kardeş Egzoz cok tuhaf Benim Motorun Cıkış Havası Ucgen Onu Söktüm Ucak Sesi Cıkmaya başladı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    as 150 t 'idi as 220 t oldu ahmet abim sağolsun :D:)
    evet yöntemleri söylüyorum eğer kendini farkettirmek istiyorsan elbetteki
    -harbi bi egzos devil yada yoshy kişiel tercihimdir.
    -egzosa modifiye yolu içini boşallttır egzos tüpünü küçült yada susturucuyu sök
    -yoshy devil pahalıysa piyasada arabalar için satılan abarth lar var amasyada 45 milyon onlardan taktır
    -egzos ucunu oksijen kaynağıyla egzosa kaynattır abarth tip egzos ucu tercihen enaz çapı 10.5 olsun ii çıkarıyo bide kareli olsun ses daka bi tok çıkıyo
    -filtreyi çıkarabilirsin mesela hava filtresini ama toz yutar tozsuz yolda kullanacaksan yapbunu

egzosa hayır diyosan bir tercih daha var polis ancalarda kızmaz hem bu son yönteme

-kamyuncularun kullandığı havalı kornalar varya al bi tane havalı korna takımı yanlışl bişide 3-3.5 saniye bas korkudan ayna bile bakmadan sağa kırmassa gel abim yanıma :D

oke bunlardan biri ama havalı korna en iyisi ben egzos ucu ve havalı korna kullanıyorum biri sürekli ses sağlıyo diğeri ses kirliliği yapıyor muahaha

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    önemli değil ya teşekkür filan beklemiyorum hani !!!!!!!!!!!!!!!!!!

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    korna olayı etkili oluyor hakkaten

kamyoncularun kullandıkları kornaya gerek yokta Stebel'in güzel kornaları var

egzoz konusunda sessizlik olayına katılıyorum,dağ bayır gezerken keşke egzoz olmasada kuş cıvıltılarını dinlesem diyorum,şehirde ise egzozun sessiz olması bazen "keşke biraz daha sesli olsa idi" dedirtiyor

Silencerlı egzozlar motorlar için var mı bilmiyorum ama arabada iyi oluyor

2 vida ile susturucusu takılıyor eski sessiz haline dönüyor egzoz

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben bulursam ya polis sreni yada kamyon kornasıda taktırmayı dusunuyorum. belki tırsarlarda cekilirler
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    benim arkadaş siren taktı geçen, megafonu da var, konuşabiliyorsun, üç çeşit ses seçeneği var, müthiş bi ses çıkıyor, polisler yakalayana kadar böyle idare eder.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Egsozdan çıkan sesi yükseltmek istiyorsan susturucuyu deldirebilirsin.

Motosikleti
    Zongshen Zs-250
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korna olayı etkili oluyor hakkaten

kamyoncularun kullandıkları kornaya gerek yokta Stebel'in güzel kornaları var

egzoz konusunda sessizlik olayına katılıyorum,dağ bayır gezerken keşke egzoz olmasada kuş cıvıltılarını dinlesem diyorum,şehirde ise egzozun sessiz olması bazen "keşke biraz daha sesli olsa idi" dedirtiyor

Silencerlı egzozlar motorlar için var mı bilmiyorum ama arabada iyi oluyor

2 vida ile susturucusu takılıyor eski sessiz haline dönüyor egzoz
    Peki böyle bir egzos motorda var mı??

Bilen bilmeyene duyursun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ya TÜrkİyeye Gelİrmİ Gelse Hangİ Fİyattan Gelİr KaÇa Gelİr Yanİ Dİmİ Ama

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    yawwww beyler ugrasmayın bu işlerle ıllakı motorun sesi cıksın dıyorsan al adam akıllı bir egzost zaten makınanda japon en azından yarın obur gun satacagın zaman uzerınde orıgın bır egzost olsun orasını kestır burasını kestır nereye kadar arrow heryerde bulursun guzel egzost senın motor için olanlarıda vardır kesın ama ben bıraz daha kasıcam arastırıcam dersen gıanellı ve ya endurance al tak derım ing.bılıyorsan arastır fıyatlarını netten ben bılsem ıng. senın ıcın bakardım ama maalesef .korna olayına gelınce hiç girme ters bişi olur ıkı kere basarsın ucuncude bı bakmışsın akü yok bitivermiş zaten aku bıtmese bıle korna deıl trompet çalsan ne fayda işe yaramaz

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Büyük cc li makinelere , isteğe göre egzost yapan kişiler var. Tavsiye ederim. İkitelli Sanayide. Detaylı bilgi isteyen arkadaşlar özelden mesaj atsınlar. Faydası olur inşallah.
    Selamalr

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu teknik bilgilere taşıdım..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    egzoz delmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum. cbf150'nin kornası da duyulmayacak bir korna değil. sürekli kornaya basın. özellikle şehir içinde aralardan derelerden kaçarken bir eliniz devamlı dıt dıt bassın kornaya minibüs şöförleri gibi.. ya da orjinal bir egzoz alın, motorunuzu da bu yeni egzoza göre ayarlayın. ama asla egzozunuzu delip kesmeyin! pişman olursunuz.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Arkadaşımın CBF500'e Tiger egsoz taktık. Bizim bir arkadaşın kahvesinin önünde yaptığım bir ara gazla içerideki dışarıdaki herkes ne olduğunu şaşırdı.Ortalığı inletiyordu
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

TODAY'e tramb eksoz :mrgreen:

50 cc lik bir motora en fazla modifiye anlamında ne düsünebilirsiniz ki ? Biz kromdan yaptırdıgımız bir tramb eksoz taktık motorda tabiki fazla bi değisim olmadı ama inanılmaz bir ses cıkıyodu. Mesela gaz vermeden gidiyosunuz insanların oldugu yerde bi gaz veriyosunuz hepsi korkup kacıyo gibi BODRUM TUNING!!!!http://www.dosyaupload.net/download.php?file=799518

arkadaşlar türkiye valla eksoz ve korna manyağı olmuş !!!!!!!!????? Haklı haksız

Ne dersiniz , trafik kurallarına uygun kişilerin hiç bir problemi yok,benim ne kornaya nede sesli bir egsoza ihtiyacım oldu bunların hepsi ilgi çekmek için derim,küfür yemeside cabası,

hadi boşverin bunlarada doğru dürüst sürün şu motoru (trafik ve çevre kurallarına uygun) derim. !!!!!!!!!!!!!!!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler