Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karburator temizliyici katkilar motorun cekisini etkilermi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Karburator , benzin deposu veya yakit katkilari depoya eklendikten sonra motorun cekisinde bir farklilik veya dusus yasarmisiniz?.Bildiginiz gibi bu tip urenler benzine katki maddesi olarak katilmakta ve karburatorden gecerek tortulasmis atiklari cozmektedir ama ben bunlardan birini motoruma katiktan sonra gozle gorulur bir cekis kaybi yasadim , sanki benzindeki enerji ve yanma orani dusmus gibi idi.

Kullandigim urun Carpex

Bu konuda teknik cevaba ihtiyacim oldugundan konu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaslarin topigi sisrmemelerini onemle rica ediyorum. Tessekurler
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    karbüratör temizleyicileri benzinin oktanını da artırıyor aslında bende de sendeki gibi bir sorun çıkmıştı,katkıyı çok fazla koyduysan (arablarda 50lt ye bir şişe konuyor) benzinin özelliği değişiyor fazla oktan artması da iyi birşey değil zaten yakmadan atılıyor.katkı koyduğun benzin tamamen bitti mi?
    bittiyse sorun devam mı ediyor?
    saygılar..

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yok depo hemen hemen full du acikcasi ve isten eve cok yakin oldugundan bir turlu bu benizini bitiremedim 1 haftadir Benim de dusuncem sise cok geldi ve icindeki yanma orani dustugu konusunda. Ama boyle gitmek te cok komik 500 cc motor 125 cc motor gibi kaliyor.Gaz verdigimde hic bir tepki yok .30 ytl benizine cope atmak icim el vermiyor
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Deponun yarısını bir bidona boşaltıp üzerine yeni benzin alınız.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ihtiyar son lafı soylemış zaten :D
    yaşlıları dınlemek gerekkk

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Teoride onbinlerce km yapmış pislenmiş karbüratöre sahip araçlarda temizliğin olumlu etkileri olduğu doğru. Ama karbüratör temizlemek için karbüratörü söküp içini temizleyip tamir takımı (conta vs) alıp yenilemeyi tavsiye edeceğim.
    KATKI adı altında satılan ürünler oldukça şüpheli. Yani gerçekten işe yarayıp yaramadıkları bir yana, bilinmeyen yan etkileri ve ufak motosiklet deposuna fazla koymak gibi sorunlar sonucunda pek tavsiye edemeyeceğim.
    Karbüratörde ciddi pislenme etkileri çok uzun km ve zaman sonra ortaya çıkmakta böyle bir zamanda karbüratör revizyonu yapmak daha doğru. Kabüratör revizyonu yaptığınızda bir o kadar uzun daha gidecektir.
    Katkıdan katkıya fark olduğu ve bu tür ürünlerin çoğunluğunun gereksiz olduğu koşullarında yorum yapmak biraz havada kalıyor. En iyisi hiç katkı kullanmamak. Kaliteli benzin ve kaliteli yağ kullandığınızda gerekli katkılar içinde geliyor zaten. Ayrıca motorunuz iyice eskimeden kullanmakta anlamsız.

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    kullandıgın katkı muhtemelen merdıven altı yapımı olarak tabır edılen bır marka.genelde uretım adresi kısmında sanayı sıtesı x blok falan yazar.bu katkıların ıcınde genelde bıldıgımız 250 ml benzın vardır,benzıncılere toptan 3-4 ytl'ye satarlar,benzıncıler 7.5-10 ytl'ye satar,sana al abı ıyıdır x arabaya koyduk araba şaha kalktı super oldu dıyen pompacılarda kapakları bırıktırır toptancı geldıgınde ona vererek kapak basına 0.50 ytl gıbı para alır.yanı bu tur katkıları falan bosver her benzın ve motor yaglarının ıcınde gereklı katıklar vardır.karburator veya enjeksıyonları temızleteceksen bu ısı yapan ustaya gıdıp sokturup temızletmen gerekıyor.zaten motor yaglarına kesınlıkle katkı koyup yagın viskozitesini bozmayın.

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    carpex o bahsettıgınız urunlerden kesinlikle değildir. duyulmuş bir markadır. ama kullanmanı bende yersiz buldum. belki ileri donemde tekrar canlandırmak ıcın aracında kullanabılırsın ama su anda yersız bence. bıdaha kullanma ve ıhtıyar abımızı dınle. benzını bosalt. yenı benzın koy
    oyle ısını gorur. motorun 30 bın ı buldugunda kullanırsın :D

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Carpex urunu Turkiyede BP disp, adi altinda geliyor ilk once bununla baslayalim. Kotu urun zaten demedim konuyu saptirmayalim lutfen. Benim Sorum ise bir sisedeki katki motosiklet deposuna fazla gelerek benzin icindeki yanma kalorisini duserebilirmi idi.

Ne ise zaten benzin deposu yariya kadar inmisti uzerine yine benzin ekledim bu sekilde yavas yavas cozulecektir.

Bu arada onemli bir not dusiyim konu acarken ben karburatorum sorunlu demedim. Sadece bunu sene de bir yapara subaplardaki ve benzin memesindeki torutuyu almak icin yaptim. Eski motorumda baska bir marka kullandim ve onda gercekten iyi sonuc almistim.

Ihtiyar dostum lafi kirk kopruden gecirmeden direk sonucu verdigin icin sahsen tessekur ederim .
    Dedigin onerinin mantigi ile yariya kadar inmis depoyu yine full edim. Tahmin ediyorum ki bir iki gune kadar duzlmeyi yakalayacagim.

Dostlar bu arada katki maddelerini pek kotulemeyin cok is yapiyor. Ben senelerce arabamda kullandim hep benzin tasarufu ettim, karburatorum hic sorun yapmadi. Ustalar hep israrla 5000 km de bir kullan derdi.Artik cogu benzin firmasi en iyi benzinlerini zaten katkili olarak sunmaktadir . Siz bunu bilseniz bilmesenizde.

Bu arda motorum 30.000 km de zaten su an

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorrıda temizler atın bi taktı bişe olmaz
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler