Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba motoru görmüyor, motor motoru hiç görmüyor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Arkadaşlar, motorda görünürlüğün ne kadar önemli olduğu hepimiz biliyoruz. Otomobillerin bizi görmediğini, bizim de birbirimizi görmediğimizi de. Son zamanlarda küçük yaşlarda ki kurye/lokantacılardan dolayı yaşadığım bir iki durum beni bunu yazmaya itti. Aynı şeridi kullanan, bir birinin yanından geçecek motorların korna ile birbirlerini uyarmalarının olası tehlikeleri önleyeceğini ve selamlaşmak bakımından medeni bir davranış olacağını düşünüyorum. Yoksa motosiklet sayısın artmasıyla beraber trafikte otomobil kazaları gibi birbirine girmiş motosikletler görmeye başlayacağız sanırım.

Yolunuz açık olsun...

Varyemez amcaya selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    çok haklısın korna ile uyarmak lazım arkasındayken bir başka motorun
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chess çok güzel bir konuya parmak atmışsın !!!

Bazen motorlar arabalardan daha tehlikeli oluyor

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    haklisin..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    benim korna daha kısıktı, saolsun bi arkadaş daha kuvvetli bi korna verdi onu taktım. çok aşırı da değil ama artık araba ve motosikletler daha rahay duyuyor ve aynaya baktıklarını görmek beni daha güvende hissettiriyor.
    selam konusuna gelince sürekli...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    kesinlikle katılıyorum!...motosikletler çoğu zaman birbirini görmezden geliyor..Mesela Şeridin ortasını kullanarak giderken aniden biri arkandam gelip yanıma geçiyor ve mecburen yana kaymak zorunda kalıyorum ve bi müddet öyle gidiyor( bizim motosikletimiz varya herşey herbest!!!...) ben buna çok sinir oluyorum adam gibi şeritleri kullansak çok daha iyi olacak sonuçtu motosikletlerde birer motorlu taşıt ve arabalar gibi onlarda insan taşıyor!
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum!...motosikletler çoğu zaman birbirini görmezden geliyor..Mesela Şeridin ortasını kullanarak giderken aniden biri arkandam gelip yanıma geçiyor ve mecburen yana kaymak zorunda kalıyorum ve bi müddet öyle gidiyor( bizim motosikletimiz varya herşey herbest!!!...) ben buna çok sinir oluyorum adam gibi şeritleri kullansak çok daha iyi olacak sonuçtu motosikletlerde birer motorlu taşıt ve arabalar gibi onlarda insan taşıyor!

Motosikleti diğer motorlu taşıtlar gibi kullansak, İstanbul trafiğinde motosiklet kullanmak çekilmez bir çile olur...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    öyle diyorsun ama hiç değilse daha dikkatli davransak?? ..çünkü kazaların büyük bir yüzdesi bu yüzden oluyor:(
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti diğer motorlu taşıtlar gibi kullansak, İstanbul trafiğinde motosiklet kullanmak çekilmez bir çile olur...
    Tam tersine, Motosiklet-Otomobil, v.s. bütün taşıtlar tüm trafik kurallarına uyarak kullanılsa, İstanbul trafiği bugünkünden çok daha rahatlar.

Chess'e kesinlikle katılıyorum. Bu güne kadar arabalar tarafından 1-2 kez sıkıştırıldım sadece, ama kuryeler veserviğs motorları yüzünden bir çok defa zor anlar yaşadım.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    bir motor geçerken kesinlikle en uzağından geçmeye çalışırım.bana yaklaşan bir motor gördüğümde arabadan daha temkinli olurum.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bu konuda çok haklısınız. ayrıca motosiklet aynalarında otomobillerdekinden daha çok ölü nokta olduğunu düşünüyorum. bu yüzden en dikkatli motorcu bile görmeyebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazıları varki, motorcu klasmanına bile girmeyen denyolar. Sırf kendilerini tatmin için motosiklet üzerindeler. Genellikle çin malı motosiklet kullanan bu mallar yüzünden bende çoğu zaman tehlike atlattım.

Kafada kask yok, giysi yok, muhtemelen ehliyet de yok ama ağızlarında sigara var.
    Bunu kornayla uyarsan ne olur ki, bence meşe sopasıyla uyarmak daha akıllıca....

Motosikleti
    CBR 600 F
    Arkadaşlar, baştaki yazıyı yazdığım günün akşamı Rumeli Feneri'ne doğru giderken Zincirli kuyuda bir pizzacı arkadaş yüzünden önce ben daha sonra da önümde seyreden BMW bir motosiklet sırayla bu tehlike atlatık. İkimizde de yolcu vardı. Motosikletlerimiz pizzacı arkadaşın motorundan oldukça büyük. Gidilecek yol olsa biz gideceğiz ama arkadaşımız sabırsız. Bir iki cm le beni sonra da o arkadaşı sollayarak geçti gitti. Saniye farkıyla çarpışmalar önlendi.

Moderatör arkadaşların dikkatine!

"Arkadaşına selam ver!" sloganıyla bir kampanya öneriyorum. Birbirimizi geçeceğimiz zaman vs korna ile ikazda bulunalım. İleri ki senelerde artacağı görülen motor-motor kazalarını şimdiden önleyelim.

Yolunuz açık olsun...

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    Kafada kask yok, giysi yok, muhtemelen ehliyet de yok ama ağızlarında sigara var.
    Bunu kornayla uyarsan ne olur ki,

ARKADAŞIMIN BU GÖRÜŞÜNE KATILIYORUM
    VE MAALESEF MOTOR KULLANANLARIN TAMAMI DA BU KEFEYE KONUYOR
    SERSERİ,SORUMSUZ VE TEHLİKELİ MOTOR KULLANAN İNSANLAR OLUYORUZ HEPİMİZ
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Evet arkadaşlar bende bu kornayla uyarma işine bir çözüm öneriyorum:
    PAKİSTAN'A GİDİN!
    orada herkes sürekli korna çalıyor zaten.
    Gerekli gereksiz korna çalmak ne kadar medeni bir davranıştır acaba?
    İnsanların hastası olur küçük çocuğu olur gürültü yapmanın alemi var mı?
    Bu sayede motosikletler için yeni bir imajda oluşturusunuz:
    Çok korna çalıyolar!
    Medeni ülkelerde kimse zırtpırt korna çalmıyo ama trafik bizdekinden de Pakistan'dakinden de daha düzgün akıyor.
    Bu sıkıntıların çözümü korna çalmak değil. Trafik kurallarına daha fazla uymak.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    yahu adam önümde ök.. lük yapıyo beni görmemek için direniyo ben kornaya basmiim de ne yapiim. o medeniyete söylesekte şu eş...leri trafikten toplasa. yok abi korna çalıyorum hatta kimi zaman öle durum oluyoki küfürle eşlik bile yapıyorum. aslında en güzelini thai sölemiş döveceksin. inecen kaskla kafa atacan
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    Evet maalesef biz motorcular dört teker sürücülerinden biraz daha tehlikeli kullanıyoruz. Trafik kurallarını bilmediğimiz gibi kendimizi korumayı, başkalarına saygılı olmayı hatta kornaya basmayı da hiç bilmiyoruz. Birincisi selam vermek yada uyarmak için ddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatttttttttttt diye değil dıt diye kısa korna çalmalıyız, uzun olan küfür niyetine kullanılır. Sürücüler trafik sorununun bir parçası ama asıl sorunun sorumluları birbirinden habersiz çalışan kurumlar. Eline kazmayı geçiren yaa Bismillaaahh deyip kafasına göre her yeri kazıyor. Çok gördüm asfalt atıldıktan 2 saat sonra aynı yerin kazıldığını. Madem kazaçaksınız niye asfalt döküyorsunuz? Ülkemizdeki kazaların çoğunun sorumlusu Belediyeler ve Karayolları sürücü hataları en son sırada gelir bence. Avrupada araç kullananlar bilir... Orda trafik yok mu? Vaarrr.. Ama adamlar sessiz dünya ne korna var, ne selektör var, ne camdan sarkan sığırlar var.. Hatta giderken kapısını açıp çaat diye yola tüküren LAMA larda yok orda. Biz insan olarak çok duygusalız ve herşeyden çok çabuk etkileniyoruz. Etkilenmediğimiz ve uyum sağlayamadığımız tek şey MEDENİYET... Bu ülke insanları ne zaman birbirine düşman oldu? Ne zamandan beri herkes birbirinden nefret ediyor? Hani hepimiz kardeştik, Dosttuk.. Ne oluyor bize arkadaşlar... Biz şanlı, medeni, zeki, ahlaklı, cesur bir millettik, En önemlisi hoşgörülüydük... Birileri bizim genlerimizle mi oynadı...? Bu ülkenin geleceği için lütfen sakin olalım, saygılı olalım, hoşgörülü olalım... Hiç denediniz mi size ağzından köpükler saçarak küfür eden bir ayıya "arkadaşım sakin ol bakalım, nedir derdin" demeyi? Deneyin inanılmaz etkisi oluyor dayak yemişten beter oluyor karşınızdaki kişi... Çok uzattım biliyorum ama sakin olalım... Lütfen soğukkanlı ve hoşgörülü olalım...

Motosikleti
    CBR 600 F

yucika

Amaç görünür olmak ve görünür kılmak. Gürültü kirliliği konusunda siz de haklısınız ama bu probleme bir çözüm getirmek gerekiyor. Çevre yolunda, tem'de vs korna nın çevreyi pek te rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum. Amacımız selamlaşmak değil, selamlaşma alışkanlığını sağlayarak motosikletleri biribirine görünür kılmak. Olası kazaları önlemek.

Yolunuz açık olsun...

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu adam önümde ök.. lük yapıyo beni görmemek için direniyo ben kornaya basmiim de ne yapiim. o medeniyete söylesekte şu eş...leri trafikten toplasa. yok abi korna çalıyorum hatta kimi zaman öle durum oluyoki küfürle eşlik bile yapıyorum. aslında en güzelini thai sölemiş döveceksin. inecen kaskla kafa atacan
    Arkadaşım adam seni görmeyip üstüne geliyorsa tabiki korna da çalacaksın selektörde yapacaksın bizim buna bir itirazımız yok. Ben selamlaşmak için korna çalmayı gereksiz ve yanlış buluyorum. Motorcular birbirine çalsın kamyoncular birbirine çalsın dolmuşçular birbirine çalsın bitmeyen senfoninin sonunu bekleriz artık.
    Farkedilmeyi istiyosanız parlak ve canlı renkler giyinin. Gündüz bile farınızı (kısa huzmeli) açık tutun. Otomobillerin kör noktalarını bilin ve oralardan uzak durun. Şeritlerin ortasından gidin. Bunların faydası olacaktır.
    Sizi görmeyen adama korna çalınca adam sizi görüp tedbir alıyosa zaten sorun yok. Sizi gördüğü halde üstünüze gelmeye devam eden adama korna çalsanız noolacak top patlatsanız noolacak!
    Maalesef trafiğimiz böyel düzelmesi içinde daha uzun yıllara ihtiyaç var. Otomobil sürüyo olasnız durum değişecek mi sanıyorsunuz? Bu seferde kamyonlar otobüsler dolmuşlar sizi göre göre üstünüze gelmeye devam edecekler. Bu motosiklet sürmeyle ilgili bir durum değil yani.
    Bizim trafiğimizde vahşi kapitalizm kuralları geçerli. Güçlü olan güçsüzü eziyor.

samimcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Parayı denkleştireyim cbr125 R...
    Selam Arkadaşlar geçen akşam bir olaya şahit oldum.Bir ziyaretten dönerken,yağış ve ıslak zemine rağmen kasksız,montsuz,dizliksiz vs... kendini koruması gereken ekipmanları(bunları normal zamandada takmalıyız.)takmamışlar biri scooter ve biri kurye motoru birbirleri ile didişiyorlar.Çok bilinçsizce yapılan hareketler bence.Lütfen önce emniyet ve dikkat.Saygılar....
    [FONT="Times New Roman"][I]Samim Çakır[/I][/FONT]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler