Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sele

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKI EN 500
    Arkadaslar selamlar,

Gecen ay forumda seleyle ilgili sorular sormustum ama kimse sele ile ilgili detay paylasmıyor.
    Ülkemizde satılan makinaların tamamı orijinal seleleriyle kullanılıyor. Diyeceksiniz ki DOGAL fakat ben baska bir sey paylasayim sizinle.

Benim EN 500 VULCAN ım var ve selesi rahat fakat ben 115 kg ve 1.80mt boyundayım ve sele biraz yuksek benim için. Uzun yolda dizlerim kırık ve motor ustunde baca gibi durmak belimi yoruyor.
    Bir gün makinayı kurcalarken- aku takıyordum ve sigorta degiştiriyordum- seleyi indirmiştim ve fark ettim ki daha alçak bir mono ( tek) sele beni rahatlatabilir. Orjinal sele takmadan sadece bir bez koyup sele yerine dolaşmaya cıktım. İnanılmaz bir rahatlık.

Türkiyede sele imalatı özel olarak yapıldıgını görmedim. Belki varsa bana söylersiniz.

Bu arada Yunanistana gitmiştim 2 ay once iş amaçlı. Gözlerime inanamadım ADIM BASI ÖZEL SELE ÜRETİCİSİ. Tamam orada motsiklet de insan bası oranı cok da bukadar seleci olacagını beklemiyordum dogrusu.

Kısacası özel seleci var mı Memleketimizde ve varsa bu konuda yardım. Ayrıca dusunun orjinal sele ile nekadar rahat sınız.

saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nizamo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX250 IRONMAX
    Sele konusunda ben de son derece rahatsızım. Geçen gün bi şarköy turu yapalım dedik yol bitmek bilmedi bana. Eşim de gayet rahatsız oldu. İnsanın kendisine göre bir sele yaptırması çok daha fazla konfor sağlayacaktır kuşkusuz.

Şarköy turunun hemen arkasından, sele yapımıyla alakalı olarak araştırma başlattım ve sefaköy'de bir yer olduğu haberini aldım. Bu gün veya yarın, oraya gidip olayın aslını astarını öğreneceğim kısmetse.

Adamlar seleni çıkartıp, istediğin ebatta ve şekilde sele yapıyorlarmış.

Bu arada sen de birşeylere ulaşırsan şayet haberleşelim.

Sağlıcakla...
    HAYATTA; YAPABİLEN YAPAR, YAPAMAYAN ELEŞTİRMEN OLUR...

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    sanırım bu konuda herhangi bir gelişme olmamış benimde bir mono sele ihtiyacım var yardımcı olacak var mı arkadaşlar?

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar kendi motorlarım için de gittiğim ve kesinlikle çok memnun kaldığım bir yer var..Başka başlıklarda da paylaşmıştım..
    İnternet siteleri: www.motosay.com

Linki inceleyin, adres tarifi, telefon bilgileri vs. mevcut..
    Çalışanlardan bir usta var ismini hatırlayamıyorum, bu işin piridir..
    Gri bir mondial mct ye sele yapmışsın diyerek sorarsanız hatırlayacaktır..

Eğer o usta hala oradaysa başka bir yer aramayın derim..

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kendi motorlarım için de gittiğim ve kesinlikle çok memnun kaldığım bir yer var..Başka başlıklarda da paylaşmıştım..
    İnternet siteleri: www.motosay.com

Linki inceleyin, adres tarifi, telefon bilgileri vs. mevcut..
    Çalışanlardan bir usta var ismini hatırlayamıyorum, bu işin piridir..
    Gri bir mondial mct ye sele yapmışsın diyerek sorarsanız hatırlayacaktır..

Eğer o usta hala oradaysa başka bir yer aramayın derim..
    Burası 0 dan mı imal ediyor yoksa şeklini mi değiştiriyor?Ben de bu aralar saç kestirip üstüne kaplama yapacaktım...Ama asıl selenin süngerin altında iskeleti oluşturan plastik kısımdan veya benzerinden bulursam şahane olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler