Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorumu devirmişler çizik içinde yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Arkadaşlar çok sinirliyim bu nasıl olur ya,otoparkta duran speedfight 2 motorumu devirmişler,allahtan ben onu öyle görmedim,başka bir yerdeydim,saolsun komşu kaldırıp duvara yaslayabilmiş..ya bu kadar manyaklık olurmu inanılır gibi değil,ne isterki bir insan küçücük motordan
    Sizden ricam,ben bu konuda baya cahilim,çizikler için ne yapabilirim?hangi boyayı ne şekilde uygulamalıyım?yardım ederseniz sevinirim,motoru öyle gördükçe deliresim geliyo ama elden ne gelir,bi dahaki sefere yakalarsam elimden çok fena kaza çıkacak allah korusun! yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    electricsky motorun için üzüldüm,bende aynı derten şikayetçiyim daha dün top oynamak için halı sahaya gittim,motoru kapıya bıraktım, çıkışta motorun sagını solunu kurcalımışlar vede devirip kaçmışlar o an sinirden yerimde duramıyordum,çizikler için benimde pek bi bilgim yok ama birazdan sana yardımcı olurlar.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    oto aksesuarcılara götür pasta cila attır biraz olsun kapatır çizikleri
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    evet cila baya işe yarıyor, büyük marketlerde olan oto cilalarini kendin de uygulayabilirsin geçmiş olsun...
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    oto boyacıya götür,adam akıllı bi pasta cila geçsinler.giden gider kalan çiziklerede rütuş yaparlar.nekadarda olsa orjinali gibi olamıycağı kesin ama hiç deilse fazla sırıtmaz.
    umarızki bidahaki sefer diye bişe olmaz ve seninde başın belaya girmez.gerçekten üzüldüm.yapanlarada diyecek bişe yok.kazayla olan bişeyse neyse hadi ama kasti ve düşmanca bi hareketse yanlarına kalmamasını temenni ediyorum

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Geçmiş olsun. Malesef çevremizde annelerinin mesleği yüzünden sinirlenip motorları deviren insanlar mevcut.. Pasta cila ile çiziklerin gideceğini sanıyorum. Bir sürüklenme vs. olmadığına göre çiziklerin derin olmaması gerekir..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

atarealmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım,çizikler pasta cila ile rahatlıkla kapatılabilir,Hatta Eğer kadıkoy Yakınlarındaysan işyerime uğra,yardımcı olurum.

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Speedfight saçtan mı plastikten mi??
    0 Rh (+)
    06 - 09

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Aslında hata bende...Her seferinde motorun kilidini takıp bağlamak lazım,o zaman kilidi kırmadıkları sürece deviremezler motoru...Sürüklenme yok ama ,yukardan aşağı anahtar gibi bişeyler baya çizmişler bide..valla anlamak mümkün değil,etrafımızda ne çok ruh hastası var değilmi?
    cevap yazan ve yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim Ben Ankaradayım atarealmotor,yinede saol..

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Geçmiş olsun...

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş geçmiş olsun pasta cila bir nebze hallediyor oto aksesuarı satan yerlerde rötuş için boyalar var ama tutan rengi bulman çok zor olurya belki denk gelir sor istersen üzülme hallolur da bu meraklı insanlarla ne yapacağız çözebilmiş değilim illaki kurcalıyorlar özellikle çocuklar inan birinin üzerine düşecek diye ödüm patlıyor yapılabilecek hiç bir şey yok insanları kırmakta istemiyoruz ama motor çalışırken orasını burasını kurcaladıklarında artık patlıyorum işin kötüsü tanımadığım insanlar sürekli stres kavga...

Bolu Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun

eğer aynı boyadan elinde yoks sen en iyisi kaportacıya götür ama kendim yaparım boyasını dersen

hasarlı kısma önce kalın zımpara at (100 lükfalan çokda kalın olmasın), onra ince zımpara, çelik macunu nu kar, sür donduktan sonra ince zımparayla düzelt, sıfır su zımparasıyla son halini ver. sadece hasar olan yeri değil biraz daha geniş boyama yap, eğer parça sökülebiliyorsa sök dışarda tüm parçayı boya yok sökülmüyora boyayacağın kısmın etrafına boya bulaşmaması için maskeleme yap yani kağıt bant la hatları belirle ve diğer yerlere boya bulaşmaması için gazete kağıdı ile güzelce kapla veeeee dadammmmmmm boyayabilirsin

diyebileceğim bukadar sorun olursa haber et kolay gelsin
    As technician As Possible

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    ya dostum senin motorun dışı bildiğim kadarıyla plastik ama se yinede bi kaportacıya göster bu arada cok geçmiş olsun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çizik olan yerleri su zımparasıyla okşa ama cidden okşa ..hafif hafif sora bir oto boyacıya git motorunun renginde boya karıştırt 100 gr işini görür çizik olan yerlere boyayı sür kuruduktan sonra boyadığın yerleri aynı su zımparası ile tekrar okşa bi kat daha boya vur kurusun hafiften bi daha okşa sprey vernikler var (son kat)..verniği inceden bi at akıtmadan at sora bi pasta cila cillop gibi olur bunun sana maliyeti en fazla 20 ytl olur pasta ve cilayıda boyayı gramla aldığın boyacıdan temin edebilirsin para dahi almaz

macun falan demişler ama ona gerek yokki sadece çizikse macuna gerek yok o uzun iş
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    yaw arkadaşlar boyayı ne ile püskürtcek bu arkadaş evinde hava kompresörümü var

sen pastayla dene eğer çizik yere tırnağın takılmıyorsa pasta kapatır yok tırnağın takılıyorsa pastayla sadece çizik yerin beyaz görünmemesini sağlarsın her hafta pasta yaparsan bayağı bayağı kapanır ama tamamen kapatmak istiyorsan usta bi boyacıya git üstten bi kat boya atsın (şerbet boya diyede geçer tamirci ağızında) ozaman kapanır çizikler ama bence gerek yok bu kadar uğraşa üç dört hafta pasta at boyaya yedirerek bayağı kapanır ama belli olur yinede... çok geçmiş olsun benim motoruda burda çocuklar haritaya çevirdiler ama yapıcak bişey yok
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Yokarida anlatildigi gibi plastik cizgisini gidermek icin bir cok cozum var. Bir usta bunu hic cizilmemis gibi bir hale getirebilir. Buyuk sorun degil.

Senin basina gelen her motosikletci kardesimizin basina gelen sey. Saygisiz *************** motosiklete ozenip ustune biner ve dusurur, bana ilk kez olunca okadar sinirlenmisdim! Ama neyse yapilacak birsey yok.

Bir daha nereye park etdigine dikkat et. Sokak ustu veya goze carpan bir yere park etme. Tam olarak korunmak istiyorsan benim gibi side bar taka bilirsin.

HER TÜRK ASKER DOĞAR

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben motorlarımız düşürülmesin diye birşey düşünüyorum fuarda görmüştüm honda ve yamaha için yapmışlar. İlk önce motorları koyduğumuz belli yerler olmalı göze çarpmayan ( evimizin önünden bahsediyorum) sonra yere 2 tane çelik plaka takalım. Ön tekerimiz bu palakaların arasına gelecek arkadaşlar. Üstüne binip zıplasanız bile devrilmiyor. Fuarda böyle görmüştüm yanlışım varsa düzeltin lütfen. Ayrıca motoru bağlarken sabit bir cisme bağlamaya özen gösterelim.

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ne gerek varki bunlara adamın aracı otopark ta bu hale geliyor ve otoparkçı motor un o durumundan sorumludur bütün masrafı otoparkçı karşılamak zorunda yerinde olsam komple değiştirtirim çizik olan parçaları...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Arkadaşlar,dün motora boya almak ve sormak için tam kaportacıya gidecektimki,al sana bir sorun daha..:motorun altından olduğu gibi yağ akmış,sanırım bir delik var çizikler yetmezmiş gibi,bi de bu çıktı başıma yaa..tırsa tırsa vakit kaybetmeden servise götürüp bıraktım,bakacaklar..nazarmı değdi nedir..kendimede kızıyorum elimden çok gelmiyor bazı işler,öğrenmeye çalışıyorum..ve inanın buradan öğreniyorum bir çok şeyi..
    Tekrar teşekkür ederim yardımcı olmak isteyen herkese..motosikletle kafayı bozmuş herkesin doğru adresi burası,bir kez daha anladım sorunları hallettiğimde nasıl hallolduğunu ayrıntılı yazarım,belki birilerine faydası olur..görüşmek üzere

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Bence de pasta cila ile yap o zaman kaybolur çizikler geçmiş olsuun...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler