Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor yarıya kadar çamurda,su bastı.yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ankarada aşırı yağıştan dün park yerine su bastı.eksozdan falan hep çamurlu su girdi.nerdeyse teker hizasına geldi..başına böyle bi olay gelen varmı? bu konu hakkında bilgisi olan?
    kawa er6n
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    geçmiş olsun kardeş yaaa. haberlerden izliyorum. çok kötü oralar . bu arada tüm sel mağdurlarına da mersin MT adına geçmiş olsun diyorum.
    vereceğim çok fazla bir bilgi yok ama, motosikleti kuru bir yere al, mümkünse ön tekeri 30-40 derec yüksek bir yere çıkar ki egzozdaki su boşalsın. eğer makinan kawasaki olansa pek fazla etkilenmez diye düşünüyorum. önce motor aksamını kurula, su kaçmayacağına emin olunca bujileri çıkartıp iyice temizleyip kurula ve yerine tak. makinayı biraz kendi halinde kurumaya bırak. akü kutup başlarına da dikkat et. mümkünse oraları da kurula ve emin olunca makinayı çalıştır. 10-15 dakika çalışıp ısınıp kuruyunca doğruca servise git bence. başkasına da elletme. yeniden geçmiş olsun :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    geçmiş olsun arkadaşım.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

ewet buralar felaketti dün.servıslede konustum,calıstırmadan getır dediler.söküp temizleyeceklermiş.elimi eksoza sokuyorum içinden yaprak ,ot ne varsa çıkıyor

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet buralar felaketti dün.servıslede konustum,calıstırmadan getır dediler.söküp temizleyeceklermiş.elimi eksoza sokuyorum içinden yaprak ,ot ne varsa çıkıyor
    o zaman servisi dinle, çalıştırmayacaksan en azından akü başını çıkart olur mu. ben buna benzer birşeyden müzdarip oldum.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Dikkat edeceğin tek mevzu elektrik tesisatının zarar görmesi olacaktır, kontorl edersen iyi olur...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Motosikleti
    maxi scooter 150 t 1 in aynısı..
    çok büyük ggeçmiş olsun ..fazla etk ileneceğini zannetmiyorum
    ha ha ha bakkal dan pardon metro'dan scooter aldım....

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Suyun içinde durduğu zaman kötü sonuçlar doğurabiliyor. 2 gün önce ben egsozun üstüne çıkan suyun içinde motosiklet kullanmak zorunda kaldım. Gündüz evden çıktığımda havada bulut yoktu güneş vardı çok sıcaktı. Akşam bi sel bastı İzmiri, egsozum ve ayaklarım suyun içinde gidiyordum sular kaldırımların üstüne çıkmıştı. Motorum durmadığı için sabit gaz çıkışı kurtardı beni.
    Ama park yerinde suyun içinde kaldıysa, motorun içi plaj kumu dolmuştur. Sel suyu çekildiği zaman her tarafta kum bırakıyor. Servisin söylediğine uymanı tavsiye edeceğim. Çalıştırmadan götütürsen bu olay hiç olmamış gibi olacaktır.

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    geçmiş olsun motora da acil şifalar

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    geçmiş olsun kardeş

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    benim basima geldi orda olsam cozerdim sorunu ama siraliyim sana ..
    ilk once vakit kaybetmeden iceri giren suyun bosalmasi lazim pas kuf ypabilir..
    bujilerin kurutulmasi lazim...pistonlara giren suyun alinmasi lazim.aklinda olsun eger suyun icinden gecersen kesinlikle egzostun suyun icinde ise calistirma ..egzostan aynen iceri su girer..gecmis olsun..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    su alan yerleri basınçlı hava ile kurutabilirsin
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

pazartesiye kadar beklemek zorundayım.kamyonet ayarlayıp servise çekicem motoru.umarım pas,küf veya benzeri sorunlarla karşılaşmam

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklinda olsun eger suyun icinden gecersen kesinlikle egzostun suyun icinde ise calistirma ..egzostan aynen iceri su girer..
    Ne yapayım, durayımmı? Su yükseldiğinde yolun ortasında motor çalışır durumda oluyorsun zaten. Birde çalıştırmayınca egsozun içine su girmiyomu? Egsoz suyun altında kaldıktan sonra su her türlü giriyor zaten.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Yaa siz birakin eksoza su kacirip kacirmamayi,asil siz valf lara su kacirmayin.herhalde arkadasin kawa'sinda valflara kadar su kacmamistir.ayrica elektronik sisteminde bi sey yoksa fazla basi agrimaz.Ama o eksozdan bi daha hayir gelmez...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vereceğim çok fazla bir bilgi yok ama, motosikleti kuru bir yere al, mümkünse ön tekeri 30-40 derec yüksek bir yere çıkar ki egzozdaki su boşalsın. eğer makinan kawasaki olansa pek fazla etkilenmez diye düşünüyorum. önce motor aksamını kurula, su kaçmayacağına emin olunca bujileri çıkartıp iyice temizleyip kurula ve yerine tak. makinayı biraz kendi halinde kurumaya bırak. akü kutup başlarına da dikkat et. mümkünse oraları da kurula ve emin olunca makinayı çalıştır. 10-15 dakika çalışıp ısınıp kuruyunca doğruca servise git bence. başkasına da elletme. :(
    Açıklama için TEŞEKKÜRLER. Zaten başka yoruma gerek kalmamış.

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    bende motorla egsoz komple suyun içinde gittim bişey olmadı ama şöyle bir durum var:
    motorun bir giriş birde çıkış noktası var teki(egsoz) dışarı gaz verirken diğeri(hava girişi) dışarıdan gaz emer.şöyle düşünebiliriz pipeti suyun içine sokup üflediğimizde pipetin içine su girmez ama pipetin içindeki havayı çekersek su girer. Kısacası suda gitmeye mecbur olduğumuzda gazdan elimizi çekmeyip yarım gaz gidersek su girmez egsozdan fakat elimizi bir saniyelik bile olsa çekersek gazdan motor su yutar aklınızda bulunsun arkadaslar

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Eğer motor içine kadar su gitdiyse veyaşüpheleniyorsan hemen bujiyi sök kontrol et baktın su var hemen motor yağı dolduruyorsun. Bu silindirisn paslanmasını önler. En kısa zamanda da motor sökülüp temizlenecek. AKsi halde daha büyük sorunla karşılaşırsın.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

hakanyildirim28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1100 xx
    Bence egzost tan su girmesinin bir onemi yok. bujilerden de su girmesi zor neticede ordan basınclı hava cıkmıyor su nasıl girsin birtek hava filtresinden su emme tehlikesi var oda filtre mumkun oldugunca yukarda bir yerdedir ayrıca ordan giren suyun zararı marja basarsan yanma odasına hava yerine su alacagı icin ve suyun sıkışma kabiliyeti olmadıgı icin olacaktır onuda yapmadıgına göre en fazla bir temizlik le atlatacagını umuyorum

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapayım, durayımmı? Su yükseldiğinde yolun ortasında motor çalışır durumda oluyorsun zaten. Birde çalıştırmayınca egsozun içine su girmiyomu? Egsoz suyun altında kaldıktan sonra su her türlü giriyor zaten.
    dostum egzostlarin calisma prensibinde itmenin yanisira iceri havada alirlar..bu yuzden iceri kendi su cekebilir..stop et motoru..hic birsey olmaz az girse bile uygun biryerde calistirdiginda kendi atar ..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler