Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

jigle ne durumda olmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar herkese slm.bende zealsun 125cc cross var.bi arkadasım jiglenin en altta,motorcuda en üst konumda olması gerekir dedi.benimde tabii aklım karıştı.sabah çalıştırırken enüstteyken kesinlikle calışmıyor.sanırım calıştıktan bir süre sonra en üstte olması gerekiyor.lütfen bana yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rmz 200 gy
    dostum jıkle kelebegı kapalı konumda motora hava gırışını keser ve zengın karışımla kolay çalışmasını saglar ama ole bırakırsan yakıtı fazla tuketırsın çalıştırdıktan sonra bır sure ole bırak sonra tekrar açman gerek kolun ustunde duz bırde çaprazlama şekıl olması gerek normale dondurmek için çapraz olan tarafa bük

Alıntı o_yagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum jıkle kelebegı kapalı konumda motora hava gırışını keser ve zengın karışımla kolay çalışmasını saglar ama ole bırakırsan yakıtı fazla tuketırsın çalıştırdıktan sonra bır sure ole bırak sonra tekrar açman gerek kolun ustunde duz bırde çaprazlama şekıl olması gerek normale dondurmek için çapraz olan tarafa bük
    eyvallah kardeşim.ineyim bi bakayım dedigin sekillere :D

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Şöylede anlayabilirsin: jigle açık duruma getirilirken jigle telini çeker ve mandal sertleşir, jigle kapalıyken yani motor normal çalışma sıcaklığındayken ise jigle mandalını tersi yöne hareket ettirmelisin ve bu sırada jigle mandalının gevşediğini, teli boşladığını hissedersin.
    Poturdak

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Yukaridaki yazilanlara ek olarak:

Jigle cekik gidersen fazla benzin harcamanin yaninda, bujilerini de karartirsin

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    ek olarak..................
    jigle çekili olarak gazladığında motosikletin gaz yemediğini ve belli bir devirin üzerine çıkamadığını göreceksin,bu hava-yakıt karışımının zengin karışım olmasından kaynaklıdır
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)