Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vites değiştirirken gelen ses ve sarsıntı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fz6 FAZER
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zeros vites deyiştirirken ayagını biraz daha yumuşak kullan,yani birden sertçe çekme hiç ses duymazsın
    valla on kez denedim, 2'den 3 e geçerken veya 3 ten 4 e ses mes yok.ama 1'den 2 ye sessiz geçmiyor..o tak sesini duyuyorum...cevabın için teşekkür demirgürsel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zeros askerligini yapmışsındır sanırım(yaşını bilmedigimden)hani eze eze tetik düşürme olayı varya,öyle düşün(başta)zamanla pratikleşirsin,en küçük tıkırtı gelmez sevgiler...

mrh arkadaşlar benim çok önemli bir sorunum var lütfen bana bu yazıyı en önce görenler cvp yazsın ltf,ben vites degiştirirken (2.3...ve diger viteslerde) debriyaja basıp vitese attıkdan debriyajdan ayagımı çekiyorum gaza tam basarken motor boşa çıkıyormuş gibi tak diye öne atıyor bu neden olabilir ne yapmam lazım benim sürüşümden kaynaklanıyor galiba ltf yardım edin debriyajı nasıl çekmeliyim,çekerken gazamı basmalıyım devir nasıl olmalı ltf yardım..şimdiden tşkrlr

ARkdaşlar bende 2 gün önce 2007 model bir fiesta aldım. Aldım ama yukarıda bahsedilen sorun bendede var ayağımı debriyazdan sert çektiğimde arabada sarsıntı ve sanki arka alttan gelen bir ses var. 4 ten 5 e geçerken yapmıyor düşük viteslerde yapiyor. Net bir çözüm sunmamışsınız yukarıda. Neden yapiyor olabilir. Eksoz takozlarının gevşemesinden olabilirmi yoksa motorla alakalı bir sorun mu vardır.?

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kksal55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkdaşlar bende 2 gün önce 2007 model bir fiesta aldım. Aldım ama yukarıda bahsedilen sorun bendede var ayağımı debriyazdan sert çektiğimde arabada sarsıntı ve sanki arka alttan gelen bir ses var. 4 ten 5 e geçerken yapmıyor düşük viteslerde yapiyor. Net bir çözüm sunmamışsınız yukarıda. Neden yapiyor olabilir. Eksoz takozlarının gevşemesinden olabilirmi yoksa motorla alakalı bir sorun mu vardır.?
    Otomobil forumlarına yazarsanız daha net cevaplar alırsınız.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    walla tam bende başlıkğı atacaktım :D arkadaşlar benim motosiklette buna benzer problem var sabahları ilk çalıştırınca vitesi 1 atınca tak diye geçip çok az öne atıyor. bu ilk çalıştırmada oluyor . ( motor soğukken ) sizce neden olabilir ?
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bence sen debriyaji sert birakiyorsun ve--veya vites gecislerinde debriyaji sonuna kadar sikmiyorsun..

dostum ..bi tek motoguzzide sanirim debriyaj sistemi var diger motorlarda debriyajlari balatali degildir..servise gotur..senin isin zor....hayirli olsun bu arada motorun..
    mobiletlerde bile debriyaj balatası oluyor
    !?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler