Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet anlık çekişten kesiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

CF 150 NK 2022 16000 kmde motorum var, ilk zinciri değiştirmeden önce de bu durumla bir iki defa karşılaşmıştım. 100 km hızın üstündeyken bir anda saniyelik tahrik kesiyor motorun sesi artıyor ve hemen normale dönüyor, son 300 kmde 2 kere karşılaştım bu durumla. zincirden dolayı olabilir mi daha önce başına gelen oldu mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    zincirde bozukluk varsa geç hızlanma,konforsuz sürüş gibi durumlar olusur.sizinki güç kesilmesi.birçok nedenii olabilir.hem elektronik hem mekanik.ustaya gotursen daha iyi

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Ateşlemede bir problem olabilir, özellikle buji piposu çatlamış olup arada elektriği bloğa verip kesiklikler veriyor olabilir.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    80 90 km hızlarda sabit giderken gazı hafifce bırakırken anlık elektrik kesiyor benim motor. Saniyenin yarısından az bı zaman bu.

YBR 125 2006 model.
    En az 10 senedir böyle. Ne bı ustaya sordum ne bı zararını gördüm öyle kullanıyorum.

Bı ustaya gostersem biliyorum ki adam deneme yanılma yoluyla bana dünya masraf çıkartacak, sansina ya düzelecek ya devam edecek.

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirde bozukluk varsa geç hızlanma,konforsuz sürüş gibi durumlar olusur.sizinki güç kesilmesi.birçok nedenii olabilir.hem elektronik hem mekanik.ustaya gotursen daha iyi
    Merhaba bu zincirdeki bozukluğu nasıl anlarız, benim motorun arka tekeri dönerken arka dişliye bakıyorum 8 çiziyor anlayamadığım jant mı yamuk yoksa dişlimi yada zincir mi acaba yamuk dönmesine sebep oluyor motor boştayken elimle arka tekeri çevirmek istediğimde 1 tur anca dönüyor boştayken yağ gibi dönmesi gerekmez mi jantın

Motosikleti
    Alıntı PowerLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bu zincirdeki bozukluğu nasıl anlarız, benim motorun arka tekeri dönerken arka dişliye bakıyorum 8 çiziyor anlayamadığım jant mı yamuk yoksa dişlimi yada zincir mi acaba yamuk dönmesine sebep oluyor motor boştayken elimle arka tekeri çevirmek istediğimde 1 tur anca dönüyor boştayken yağ gibi dönmesi gerekmez mi jantın
    Zincir takılıyken lastik rahat bir şekilde dönmez çünkü şanzımana bağlı olduğu için rahat tur atamaz, zincirin bozukluğunu ise motosikletin arka tekerini sehpaya alıp arka tekeri çevirip zinciri seyredin, zincir gerilip ardındanda salıyorsa zinciriniz bozulmuş demektir. Yamukluk için arka tekeri yine havayı kaldırın ve jantıda seyredin hangisi 8 çiziyorsa o problemlidir.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir takılıyken lastik rahat bir şekilde dönmez çünkü şanzımana bağlı olduğu için rahat tur atamaz, zincirin bozukluğunu ise motosikletin arka tekerini sehpaya alıp arka tekeri çevirip zinciri seyredin, zincir gerilip ardındanda salıyorsa zinciriniz bozulmuş demektir. Yamukluk için arka tekeri yine havayı kaldırın ve jantıda seyredin hangisi 8 çiziyorsa o problemlidir.
    Abi dün bir cg gördüm çocuk orta sehpaya almıştı motoru vites boştayken arka tekeri bir döndürdü tekeri fır döndü gibi döndü belki 15-20 tur yağ gibi bende ondan anlayamadım benim motorda sorun var diye düşündüm demekki onlarda şanzımana bağlı değil o halde, teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı PowerLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dün bir cg gördüm çocuk orta sehpaya almıştı motoru vites boştayken arka tekeri bir döndürdü tekeri fır döndü gibi döndü belki 15-20 tur yağ gibi bende ondan anlayamadım benim motorda sorun var diye düşündüm demekki onlarda şanzımana bağlı değil o halde, teşekkür ederim.
    15-20 tur dönmesi çok zor ihtimal, kimi Cg kullanıcıları arka tekerde çalıştırarak çalıştırıyor belki ona denk gelmiş olabilirsiniz.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-20 tur dönmesi çok zor ihtimal, kimi Cg kullanıcıları arka tekerde çalıştırarak çalıştırıyor belki ona denk gelmiş olabilirsiniz.
    Yok abi adam eliyle çevirdi öyle gördüm, yağ gibi döndü arka teker benimde kafama takıldı nasıl oldu diye o yüzden sordum burdada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)