Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim Marş basınca Tırt Tırt diye ses çıkartıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar yardım için buraya yazıyorum motosikletim daelim roadwin 250 marş basınca motordan tırt tırttt diye sesler geliyor motor çalışmıyor yardımcı olabilecek var mı. bir kaç ustaya söyledim birisi marş dişlisi dedi diğer usta ruble sıyırmış dedi emin olmak için buraya yazıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Akünüz bitmiş olabilir, akünüzün şarj olmayıp bitmesine sebep statör arızası olabilir.
    espresso bunu beğendi.

ustam aküyü yeni doldurdum,ancak deneye deneye akü zayıfladı,elektrik kablolarından yapma şansı var mı 2 adet kablo boşta.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı eris34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam aküyü yeni doldurdum,ancak deneye deneye akü zayıfladı,elektrik kablolarından yapma şansı var mı 2 adet kablo boşta.
    Benim eski akü iyice ölmüştü, ölmüş akünün statörü yediğini Allah Razı olsun "fazil" isimli üye arkadaşımızın yıllar önce yazdığı bir mesaj vesilesiyle öğrendim. Statörüm gidikken aküyü dışarıda şarj edip motora taktık, 1-2 gün sürdüm o halde ama 5 ya da 6. marştan sonra bende de tırrr edip motor çalışmamaya başladı, yani akü şarj olamadığı için boşaldı. Enjeksiyonlu motoru yokuş aşağı vurdurarak ustama gidebilmiştim.
    espresso bunu beğendi.

valla hocam biz de kaç gündür sorunu çözmeye çalışıyoruz,marş rublesinden mi yoksa 2 adet boşta olan kablodan mı yapıyor bir türlü çözemedik,yeni akü var onunla da deneyeceğim ama çalışacağını sanmıyorum marş bastığımız da zırtt zırtttt diye ses yapıyor başka da bir şey yapmıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bana da marş rublesi gibi geldi. Dişleri yemiş sanırım?

evet,öyle görünüyor ustaya götüreceğiz umarım sorunu çözer.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Marş otomatiğinin kablo vidasını sıkın akü kutup başını sıkın deneyin hala tırt tırt ediyorsa marş otomatiği somunlarını kontrol edin ya düzelir yada gitmiştir.

Tamamdır ustam deneyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)