Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Spada X-Ray 150 Kilometre Saati

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Spada X-Ray 150
    Abilerim,Kardeşlerim öncelikle merhabalar. Ben yaklaşık 2 ay önce Spada X-ray 150 model bir motor aldım. Aldığımda stop etme sorunu,kırık far camı,çürük balatalar, eski yaği kırık ayna, tıkalı enjeksiyon ve çalışmayan kilometre saati sorunları vardı. Yaklaşık 2 aydır para denkeştirdikçe gidip sorunlarını tamir ettiriyorum. Kilometre saati dışındaki bütün sıkıntılarını çözdürdüm. Dün kilometre saati için km teli alıp ustama gittim. Teli değiştirdik lakin km saati olması gerektiği gibi çalışmıyor.Dengesiz çalışıyor, kimi zaman birden yükselip kimi zaman hiç hareket etmiyor. Usta bunun tamiriyle kimsenin uğraşmayacağını bulabiliyorsam internetten km saati alıp değiştirtmemi söyledi. İnternette bu motor için kilometre saati bulamadım. Ustanın dediğine göre bu motora dijital km saat takılmıyormuş. Motorcuları gezip parça ararken dükkan sahibinin birisi bana motorun kafa kısmını komple yamaha ybr 125in kafası ile değiştirmemi söyledi. Tamamen uyumlu olmazmış ama biraz işçilik yapıp uydurabilirler dedi. Sadece parçası için 2000 lira para istedi. Başka bir motorcu da küba tk03 ün kafasının benim motoruma tam uyacağını söyleyerek 3600 parça fiyatı verdi. Sizden yardım istediğim konu benim nasıl bir yol izlemem konusunda bana yardımcı olmanız olacak. Bu benim ilk motorum ve tamir tadilat açısından pek tecrübem/bilgim yok. Kırık far camı ve kısmen çalışan kilometre saati ile muayneyi geçebilir miyim? Far sıkıntısız bir şekilde çalışıyor. Geçmeyecekse tamirat için nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Hayırlı akşamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Tk 03 ün km saati uydurulabilir parçacılara saçma sapan paralar verme internetten 3 /1 fiyatına al ki zaten hiçbiri doğru ölçmüyor 😂 kırık far camı geçmez diye biliyorum cam ve stop tamiri yapan yerler var onları biraz araştır istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler