Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT 07 SİLİNDİR KAPAĞI contası sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 & HONDA CB125E
    Merhaba yeni bir mt - 07 aldım kazalı
    Kazada koruma takozu blok kulağına takılı olduğu için silindir üst kapak kısmını çatlatmış. Bende yeni bir silindir kapağı aldım şimdi asıl sorunum ve sorum. Silindir kapağının metal contası değişmesi mi gerekir , veya soktugumuz gibi aynı contayi kullanabilir miyiz sonuçta metal conta ve kırık yamuk yok aynı duruyor. Metal conta fiyatı 1.500 olduğu için almak istemiyorum açıkçası.
    Yardımcı olabilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı KAPLANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba yeni bir mt - 07 aldım kazalı
    Kazada koruma takozu blok kulağına takılı olduğu için silindir üst kapak kısmını çatlatmış. Bende yeni bir silindir kapağı aldım şimdi asıl sorunum ve sorum. Silindir kapağının metal contası değişmesi mi gerekir , veya soktugumuz gibi aynı contayi kullanabilir miyiz sonuçta metal conta ve kırık yamuk yok aynı duruyor. Metal conta fiyatı 1.500 olduğu için almak istemiyorum açıkçası.
    Yardımcı olabilir misiniz ?
    Aynı conta takılabilir fakat akıtma, terleme gibi bir duruma sebep olabilir. Bence contayı riske atmayıp değiştirin.
    Ayrıca bu koruma takozu gibi ürünleri motor bloguna bağlayan tüm tasarımlarda gerçekten komik oluyor. Bunun gibi sorunlara sebep oluyorlar.

Motosikleti
    Metal conta üstüne kaliteli sıvı conta düşünüyorum. Veya yanmaz boya ile contayi boya tak dediler. Bir usta ise şellak adında çok kaliteli conta var onu kullanalım dedi. Yeni conta pahalı geliyor paramda kalmadı ama riskte yüksek ya kaçırırsa yağa şu karışırsa sıkıntılı iş

Üst kapak contası şakaya gelmez açıldıysa mutlaka değişmeli. Kullanırsın akarı kokarı olur sök tak için bir daha işçilik parası verirsin tekrar bir ton yeri sökülür takılır orijinal contanın maliyetini de geçer bu sefer.

Motosikleti
    cb250r
    Toplayıp satacaksaniz lütfen yeni conta alın takın. Problem halinde Sonraki sahibinin hayatını kabusa çevirmeyin. Kimsenin hakkına girmeyin lütfen. Kendiniz binecekmiş gibi yapın lutfen.

Amacım herhangi bir ithamda bulunmak değil, sakın yanlış anlamayın saygılar.

Motosikleti
    evet genelde kazalı agır hasarlı sigortadan alıp topluyorum ve satıyorum. ama sonuçta kimsenın canını riske atmam ve kendi binmeyecegim motoru satmam. ucuza kacmak istesem bloktaki çatlagı kaynattırır satardım zaten hic gozukmeyen iç kısımda ama Allah korkusu ve haram para korkum var. motora zevkimi alana kadar binip satacagım. ya sıfır conta alacagım yada cıkanı takacagım. yetkili servisteki tanıdık ustalar bile cıkanı kullanabılirsın dedi ama azda olsa risk görüyorum. yedek parca fiyatları üzüyor dolar kuru yüzünden olmalı.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Metal contayı değiştirmeye gerek yok , sadece üzerindeki kaplama soyulmuş ise komple temizleyip ısıya dayanıklı boya ile boyayıp kullanabilirsin , 700 dereceye dayanıklı Motip yada Wankel tercih edebilirsin , kaplamayı temizlerken contadaki dalgalı yüzeye zarar verme yani sert cisimle kazımaya çalışma yeterli..sıvı conta ve şellak silindir kapağında kesinlikle kullanılmaz , kapağı sıktığınızda yağ ve su kanallarına doğru genişler başına ciddi dert açarsın..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metal contayı değiştirmeye gerek yok , sadece üzerindeki kaplama soyulmuş ise komple temizleyip ısıya dayanıklı boya ile boyayıp kullanabilirsin , 700 dereceye dayanıklı Motip yada Wankel tercih edebilirsin , kaplamayı temizlerken contadaki dalgalı yüzeye zarar verme yani sert cisimle kazımaya çalışma yeterli..sıvı conta ve şellak silindir kapağında kesinlikle kullanılmaz , kapağı sıktığınızda yağ ve su kanallarına doğru genişler başına ciddi dert açarsın..
    aradıgım bilgi çok teşekkürler hocam. bu işi bitireyim birdaha mekanik sıkıntılı motora fazla yanaşmam heyecanlı oluyor uyku uyutmuyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    metal conta eğer yırtık değilse veya çıkarırken hasar görmediyse tekrar kullanılır değişime gerek yok

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    olm eski köye yeni adetler getirmeyin. sökülen her conta değiştirilmek zorundadır.
    bali sürenler, boya sürenler hele hele silindir kapağına sıvı conta çekenler iyi küfür yiyorlar.
    hele hele bi de yanmanın gerçekleştiği silindir kapağı contası ise açtığın anda değiştirilecek. sonra torklanarak sıkılacak.
    başka yolu yok. conta değişecek.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm eski köye yeni adetler getirmeyin. sökülen her conta değiştirilmek zorundadır.
    bali sürenler, boya sürenler hele hele silindir kapağına sıvı conta çekenler iyi küfür yiyorlar.
    hele hele bi de yanmanın gerçekleştiği silindir kapağı contası ise açtığın anda değiştirilecek. sonra torklanarak sıkılacak.
    başka yolu yok. conta değişecek.
    kendi motorumun silindir kapağını söktüm (yetkili servisde sente kaçık toplamışlar , satın aldığım kişide iken) yukarıda yazdığım şekilde işlem uygulayıp sac contayı tekrar kullandım 90.000 km dir çalışıyor motor 107.000 de su an , sizin dediğiniz kağıttan üretilmiş contalar için geçerlidir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)