Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Silindir Üst Kapak Contasından Yağ Kaçağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İş için kullandığım Mondial Z-One 180 üst kapak contasından yağ kaçırıyor. Kimse bu durumu umursamadığı için yağ ekleye ekleye kullanılıyor. Bu durumun motor ömrüne zararı veya tehlikeleri yok mudur? Yoksa gereksiz yere mi pimpirikleniyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekleyerek elbet devam edersiniz ama fazla ya da eksik yağ ikmali de sıkıntı çıkarabilecek bir husus, en iyisi conta değişimi diye düşünüyorum

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    ya eklenecek kadar çok kaçak varsa onu yaptır. terleme olsa sıkıntı değil ama bu durumu yaptır.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bir zamanlar kullandığım Cg de bu durum vardı, hiç önemsemedim hiçte bişe olmadı ama bendeki sadece dışa terleme yapıyordu ve hiç yağ eklemezdim normal şekilde kullanırdım (yağ eksiltmezdi), kullanılan motosiklet büyük ihtimal çok zorlanılarak kullanılıyor ve oradan kaçırıyor başka bir ihtimalde fazla yağ koyulduğu için oradan kaçak veriyor olabilir. Büyük ihtimal o conta artık görevini eskisi gibi yerine getiremiyodur ve yağ kaaçırıyordur, yanma odasının içine yağ kaçırıyorsa uzun vadede kurum bağlayıp çekişten düşürecektir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kaçak değil terlemedir o

Zorlayarak kullanimdan kaynaklanir

Veya kalın viskozite yağda yapar.(blok iç basinci artacagi icin,yağ contadan terleme suretiyle eksilir)

Ekleye ekleye devam,birşey olmaz.

Hee,bu arada ne kadar eksilttiğide önemli

1000km de 100ml eksiltmesi var 200ml eksiltmeside var.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Fazla yağ koymanın da conta patlattığını okumuştum.

Ben şu an kullanmakta olduğum motoru nereden baksanız 30000 km yağ ekleye ekleye kullandım. Bende düzenli kontrol vardı. Aşağı yukarı kaç km.de ne kadar yağ eksilttiğini bilirdim. Yağ eksiltiyor derken öyle segmandan falan sanmayın, bildiğiniz yere şıp şıp damlıyordu Hep motor inecek korkusuyla beklettim, birgün bir baktık çok basit bir yerden yağ kaçırıyormuş, keçeyi vs yeniledik sıkıntı kalmadı.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Üst kapak derken silindir mi, subapların olduğu külbütör kapağı mı, kaçak net olarak tespit edilip conta yenilenmelidir, yağ eklemeyi ihmal ederseniz daha büyük masraflı yara açabilir.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yukarıdan külbütör kapağından. Terleme şeklinde değil. Kaçak şeklinde. Bütün motor bloğunu yağa bulayacak kadar çok miktarda. Geçenlerde yarım litre 20w50 traktör yağı ekledik dediler. Düzgün bakılan bir motor değil. 1000 km.de 500 gr akıtıyor tahminen. Binerken motor kitleyebileceğini düşünerek biniyorum. Sanırım acilen üst kapak, conta elden geçirilmesi lazım.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdan külbütör kapağından. Terleme şeklinde değil. Kaçak şeklinde. Bütün motor bloğunu yağa bulayacak kadar çok miktarda. Geçenlerde yarım litre 20w50 traktör yağı ekledik dediler. Düzgün bakılan bir motor değil. 1000 km.de 500 gr akıtıyor tahminen. Binerken motor kitleyebileceğini düşünerek biniyorum. Sanırım acilen üst kapak, conta elden geçirilmesi lazım.
    Külbütör kapağı ise değişmesi 15 dakikadan fazla sürmez, yağ parası veriline kadar o contadan birsürü alıp kenara atabilirdiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)