Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT25 3-4-5-6 Viteslerde Gelen Uğultu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Nmax 155-MT25
    Merhabalar,

Mt25 motosikletimde 3. vitesten itibaren bir dişli uğultusu geliyor. Debriyaja bastığımda kesiliyor. Zincir gerginliği ideal durumda, motor yağ seviyesi de iyi durumdadır. Bu ses normal midir ? Değilse nasıl kesilir, nereden kaynaklanabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Motor kaç kilometrede ? yüksekse vites ağlaması denilen durum olabilir , dişlilerin çalışan yüzeylerinin karıncalanmasından olabiliyor , kilometre henüz 50.000 ni geçmediyse klasik zincir ve ön dişli sesidir , vitesi boşa atıp uzunca bir yokuşta hızlanın ses yoksa en azından şanzumanda sorun yoktur diyebiliriz..

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Hocam benim R25te de var. Şuan 2000 kmde ve ilk aldığım günden beri var. Yüksek devirde uğultu kesiliyor ama 6 7 bin devirde o sesi çok rahat duyuyorum. Önceki R25imde de 3.viteste çok vardı. Normal diye düşünüyorum

Motosikleti
    Nmax 155-MT25
    Hızlı cevabınız için teşekkür ederim hocam. Araç 50.000 KM de. Vitesi boşa alıp hızlandığımda bir ses duyulmamakta. 3. vitese takıp özellikle alt devirlerde bariz ses geliyor. Sesin çıkması pek önemli değil ama yolda bırakacak veya kırılacak bir durum yoksa içimi rahatlatabilirim.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...yulan-ses.html
    Muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruz. Yaklaşık 3 bin kimdir bu şekilde kullanıyorum. Ters bir durum olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)