Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 125 muadil egzantrik zinciri??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, Aralık ayında motosiklete ilk adımımı attım ve ne yazıkki 19.xxx kmde bir Benelli TNT 125 aldım. Mart ayında motordan gelen ses dolayısıyla yetkili servisin yolunu tuttum. sırf motoru açmaya 1000 TL işçilik dedikleri için bir usta bulup verdim motoru.

Velhasılkelam motorun egzantrik zinciri ve gergi paletinin değişmesi gerekti. Buna istinaden silindir alt üst ve sağ kapak contası da gerekiyor haliyle.

mart ayının başından beri bütün KUBA-RKS-BENELLI yetkili servislerini aradım neredeyse. hepsi aynı şeyi söylüyor. Parça YOK. 1.5 ay oldu motor ustada yatıyor, müşteri hizmetlerini arıyorum yetkili servisin fabrikaya sipariş oluşturması gerekiyor diyorlar başka bir şey demiyorlar. Yetkili servis fabrikada stokta yok sipariş oluşturamıyoruz diyor.

sonuç olarak Benelli TNT 125 motor bloğuna uygun muadil bir egzantrik zinciri ve geri paleti takabilir miyiz? Böyle bir şansımız var mı?

Dipnot: kuba-rks-benelli PİŞ MAN LIK TIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Egzantrik zinciri ve gergi paletinin 19.000 km.de değişime ihtiyaç duyması biraz tuhaf değil mi? Ustanızın teşhisinde problem yoktur umarım.
    FeJohn bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzantrik zinciri ve gergi paletinin 19.000 km.de değişime ihtiyaç duyması biraz tuhaf değil mi? Ustanızın teşhisinde problem yoktur umarım.
    Belirttiğine göre zincir sürtmekten buji kovanını bu hale getirmiş. Açıkçası ses motorun üst kısmından geliyordu ve son gününe kadar gidişinde herhangi bir problem yoktu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)