Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yuki gusto akü far sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle herkese iyi günler. 2 ay önce 2. el yuki gusto 50 motor aldım. ufak tefek işlerini yaptırmak için tamirciye gittim far aydınlatması çok yetersiz olduğu için led takarsak daha iyi aydınlatır dedi. led taktık aydınlatma süper oldu lakin far gaza basmayınca rölantide pır pır yapıyordu. yokuş aşağı düşük hızlarda inerken düzgün yanmıyordu. bende ustaya tekrar gittim durumu anlattım far altındaki üç vidalı grenajı söktü bir pini söktü başka yere taktı far pırpırı vs kalma. 1 hafta sonra gece işten geldim. sabah 7 de marşa bastım hiç basmadı. ayak marşıyla çalıştırdım. far yakmadan yarım saat sürdüm işe vardım. stop edip tekrar marşa bastım zar zor marş aldı. anladığım kadarıyla far aküye direk bağlandığı için şarj dinamosu hem farı hem aküyü besleyememiş. aynı motordan iş yerinde bir arkadaşımda var onun far da benimki gibi direk aküye bağlı bir yıldır sorun yok bende dedi. acaba sorun nedir? ustaya gittiğimde ne söylemeliyim ki beni gereksiz yere parça değiştirip kazıklamaya kalkmasın. cevaplarınız işin şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Bana kalırsa akünüz ölmüş gibi geliyor ilk olarak aküyü ölçtürün akü gereken değerler altındaysa akünüzün değişimi gelmiştir, gaza basarken farın aydınlatması arttığı için sargınız büyük ihtimal sağlam, dediğim gibi aküyü ölçtürün eğer uzun süre bitik akü ile giderseniz konjektörü yakabilirsiniz.

motoru aldığım kişi aküyü yeni değiştim demişti. farı direk aküye bağlayana kadar hiç sıkıntı yoktu. olay ondan sonra başladı. en iyisi dediğiniz gibi gidip aküyü ölçtürmek.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı face0067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldığım kişi aküyü yeni değiştim demişti. farı direk aküye bağlayana kadar hiç sıkıntı yoktu. olay ondan sonra başladı. en iyisi dediğiniz gibi gidip aküyü ölçtürmek.
    Yeni aküde olsa bozulmalar oluyor, peki neden farı direkt olarak aküye bağlama ihtiyacı duydunuz.

far aydınlatması çok yetersiz olduğu için led takarsak daha iyi aydınlatır dedi. led taktık aydınlatma süper oldu lakin far gaza basmayınca rölantide pır pır yapıyordu. yokuş aşağı düşük hızlarda inerken düzgün yanmıyordu. bende ustaya tekrar gittim durumu anlattım far altındaki üç vidalı grenajı söktü bir pini söktü başka yere taktı far pırpırı vs kalma.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    far aydınlatması çok yetersiz olduğu için led takarsak daha iyi aydınlatır dedi. led taktık aydınlatma süper oldu lakin far gaza basmayınca rölantide pır pır yapıyordu. yokuş aşağı düşük hızlarda inerken düzgün yanmıyordu. bende ustaya tekrar gittim durumu anlattım far altındaki üç vidalı grenajı söktü bir pini söktü başka yere taktı far pırpırı vs kalma.
    Benim kullandığım motosiklette de led ampül kullanmıştılar ama ben orjinal olan halojen bosch tipi ampül ile değiştirdim çıkan led ampülün arkasında kutu vardı o kutu ya voltajı sabit tuyordu ya da dönüştürüyordu pek emin değilim ama normal tesisatın üstüne böyle birşey yapılıp devam edebilirsiniz, belki bir ihtimal daha üstündeki akünün amper değerleri düşük olabilir bundan dolayıda yetmemezlik durumu olabilir, bahsettiğiniz motosiklet sahibine akü ölçülerini sorun.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım motosiklette de led ampül kullanmıştılar ama ben orjinal olan halojen bosch tipi ampül ile değiştirdim çıkan led ampülün arkasında kutu vardı o kutu ya voltajı sabit tuyordu ya da dönüştürüyordu pek emin değilim ama normal tesisatın üstüne böyle birşey yapılıp devam edebilirsiniz, belki bir ihtimal daha üstündeki akünün amper değerleri düşük olabilir bundan dolayıda yetmemezlik durumu olabilir, bahsettiğiniz motosiklet sahibine akü ölçülerini sorun.
    benim ampulün arkasında da kutu gibi birşey var. farın arkaasında da fan var.karantina işleri bitince direk sanayiye gitmeli.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    benim ampulün arkasında da kutu gibi birşey var. farın arkaasında da fan var.karantina işleri bitince direk sanayiye gitmeli.
    Fan ledi soğıtmaya yarıyor ve ısıdan patlamasını önlüyor, en güzeli dediğiniz gibi ustaya göstermek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler