Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Drift uğultu sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Kullandığım motosikletten yaklaşık 1 seneden beri her viteste uğultu sesi geliyordu. Geçen ay motosikleti yardık ve şanzıman, krank, debriyaj tası, yağ pompası, 1 adet balansör dişlisini hepsini değiştirdik daha doğrusu ustam bu parçaları hasarlı gördüğü için değiştirmek istedi. Daha sonra motoru topladığımızda 1 tur attım ve uğultu hala devam ediyordu. Yani kısacası boşa masraf etmiş oldum. Daha önce bu sorunu yaşayıp çözebilmiş biri var mı ? Bu her viteste gelen uğultu sesi yüzünden yakında kafayı yiyeceğim. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Motosiklet mondial drift mh minör 2018 model

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motorun içindeki bilyalar değiştimi, bilyalar uğultu sesine sebebiyet verebilcek durumlardan biridir. Belkide ön veya arka göbek bilyalarınızda problem olabilir.

Onu yazmayı unutmuşum kusura bakmayın motor içindeki tüm rulmanlarda değişti. Uğultu motor aksamından geliyor. Ön veya arkada herhangi bir sorun bulunmamakta.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kontrol edilmiştir ama ben yine de yazayım, emin olalım.

Zinciri ön dişliden ayırıp denediniz mi? Sorun zincirden veya sadece zincir takılı iken oluşan stresten de kaynaklı olabilir.

Triger kayıcıları ve gergisi değiştirildi mi?

Bunların hepsi tamamsa;

Motorun sağından ve solundan ayrı ayrı steteskop ile dinlendi mi? Sorun debriyaj, debriyaj tası, stator-manyeto gövdesi teması veya benzeri beklenmedik bir noktadan olabilir. En azından sesin oluştuğu bölge dinlenerek kesin tespiti yapıldı mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)