Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fazla yağ koymak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    Motorum 100 cc scooter. Servisin koyduğu yağın üzerinden 2000 km geçmesinden ötürü yağ seviyesi oldukça azalmıştı. Bende doldurabildiğim kadar ilave yaparak doldurdum üstüne. 1 hafta sonra yani bugün seviyeyi ölçen kapağı açtığımda dışarı yağ fışkırdı. Oldukça boşaldı. Hala atmaya devam ediyor. Bir zararı olur mu? Ne yapmak gerekir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Aspiretr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 100 cc scooter. Servisin koyduğu yağın üzerinden 2000 km geçmesinden ötürü yağ seviyesi oldukça azalmıştı. Bende doldurabildiğim kadar ilave yaparak doldurdum üstüne. 1 hafta sonra yani bugün seviyeyi ölçen kapağı açtığımda dışarı yağ fışkırdı. Oldukça boşaldı. Hala atmaya devam ediyor. Bir zararı olur mu? Ne yapmak gerekir?
    servıs bakımlı motorunuz var kullnım kıtapcgını hıcmı okumadınız ? + 2000km de bence yag takvıyesı yerıne dırek yagı degıstır daha ıyı

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    Garanti dışı kalmasın diye takviye yaptım. 500 km sonra bakıma girecek zaten.

Motosikleti
    Garanti dışı kalmasın diye takviye yaptım. 500 km sonra bakıma girecek zaten.
    eger motorun yag eksıltıyorsa bence gotur servısıne sebebını sor. + motor yagınıda mumkun mertebe 1500 en fazla maxımum 2000km de bır degıstır. aslında 1000-1500 arası degıstırmenı tavsıye ederım .

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    Rodajdan ötürü eksilttiğini düşünüyorum ya da servis yeterince yağ katmış olmayabilir.

Motosikleti
    Rodajdan ötürü eksilttiğini düşünüyorum ya da servis yeterince yağ katmış olmayabilir.
    motorun su anda kac bın km de ? 2000km once yagı degısmıs 500km sonra servıse gıtcem dıosun ?

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    sonuç olarak motora fazla yag koymak zarar verirmi bunun cevabını bende merak ediyorum 200gr fazla koysak sorun olurmu bide yag değişiminde yağ cubugunu sıkarakmı yagın olcusune bakılır yoksa tıpayı sıkıp cıkartıpmı bakılır ?
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç olarak motora fazla yag koymak zarar verirmi bunun cevabını bende merak ediyorum 200gr fazla koysak sorun olurmu bide yag değişiminde yağ cubugunu sıkarakmı yagın olcusune bakılır yoksa tıpayı sıkıp cıkartıpmı bakılır ?
    eger yanlıs bılmıyorsam tıpanın agzına kadar koyulan yag motorda yagın donmesını zorlastırır dıye bılıyorum ve ıcındekı fazla yagı dısarı atar. yag koyarkende ztn her motorun stabıl yag koyma olculerı mevcuttur aldıgınız yag kutusununda arkasında her 100ml olceklerı mevcuttur ona gore koyabılırsınız 50-60 ml + - cokda onemlı degıl.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Motorun yağına yan ayaklıkta iken baktıysan azalmış olarak görmen normal...

sadece stunt cılar extra yağ ilavesi yapabilir
    [B]YamahaYBR125+Solaris50[/B]HondaCBF150[B]TvsRTR150[/B]MondialAG125+MCT250+125mt+150kn[B]MZ251+301[/B] Jawa250classic+TwinSport350[B]PejoNINJA50[/B]Mobilette50[B]Bisan150lf[/B]Crown150[B]2TekerÜstünde16Yıl+150000Km[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fazla yağ havafiltresinden yada başka biryerden çıkar gider başına iş açarsın 1500 kmde bir motorun yagı değişmez sadece yağcıları zengin edersin.Yeni nesil tam sentetik yağlar 5000 kmde bir değişir.

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    hiç mi teknik bilgin yok motor ağzına kadar yağ ile doldurulur mu Allah aşkına.. Bence bu topic milletle kafa bulmak için açılmışa benziyor.
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yağsız kalması ne kadar sakıncalıysa o kadar fazla yağ olmasıda aynı derecede sakıncalı ve motora çok zararlıdır.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    Tepkilerinizi anlayabiliyorum. Dün yıkamacıda kapağı çıkarttım ve resmen fışkırdı. Bi süre akmasını bekledim. Fazla yağı nasıl tahliye edebilirim?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    motor sıcakken ve ya motor çalışırken yağ tıpası açılırsa tabi ki fışkırır. benim 150 zcye 750 gr yağ değişiminde ekliyorum tam seviye oluyor. sende deneye yanıla bunu bulabilirsin.

fazla yağ motoru daha iyi soğutmaz. tam tersi yağ pompası (ki sadece dönen bir dişlidir) iyi çalışamaz. zaten fazla yağı marş motorunun contasından (2 kere başıma geldi) ve yabaşka bir yerden atar.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Yağ seviyesi üst çizgi ile alt çizgi arasında daır.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla yağ havafiltresinden yada başka biryerden çıkar gider başına iş açarsın 1500 kmde bir motorun yagı değişmez sadece yağcıları zengin edersin.Yeni nesil tam sentetik yağlar 5000 kmde bir değişir.
    Emin misiniz?
    Ben her 1000 km de, bir değiştirilir diye biliyorum, motosikletin uzun ömürlü olsun diye.El kitabı da bunu destekliyor...

cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin misiniz?
    Ben her 1000 km de, bir değiştirilir diye biliyorum, motosikletin uzun ömürlü olsun diye.El kitabı da bunu destekliyor...
    Bence de motorsikletlerde motor yağının maksimum ömrü 1500 km dir. 1000km'de bir değiştirilen yağ maddi olarak bütçemizi zorlamayacağı gibi, aksine motorun bakım kalitesini arttırarak tasarruf etmemize ve arıza yaşamamamıza yardımcı olur..
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

predator82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY-100
    Arkadaşlar merak ederek soruyorum, bende 100cc.lik Kuba marka motor var, her defasında yağ deşimlerinde para veriyorum garantisi olmasına rağmen, kendim katmak istiyorum yağını hangi marka ve kaç numara yağ almalıyım ve kaç litre yeterli oluyor?

arkadaşlar, motolux rossi 125 cc scooter var(180km'de). orta ayakta ön teker yerde olacak şekilde yağ ölçümü yapıyorum, yağ kontrol çubuğunun bir tarafında fazla(tepe noktasının 1.5cm yukarısında) diğer tarafında üst tepe noktasında görünüyor. burada baz almamız gereken yağ seviyesi hangisi benim kafam karıştı. fazlamı var yoksa tam mı anlam veremdim yardımcı olabilir misiniz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)