Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR125 motordan gelen ses nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr125
    Merhabalar. Motosiklete 2008 model honda cbr125 ile yeni başladım. Motosiklet şu an 43bin kilometrede. 1 aydır kullanıyorum gidişinde hızında vs. bir problem hissetmedim. Zaten pek anladığım da söylenemez. Geçenlerde motosikleti olan bir arkadaşım motorumdan ses geldiğini ve ustaya gitmemi söyledi. Fakat çevremdeki ustalara güvenmemek için haklı sebeplerim var. Bundan dolayı öncelikle forumdan bir fikir almak istedim. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Video linkini bırakıyorum.

https://youtu.be/arnWCzZGexA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cbr 125'ler cbr 250 kadar sorun çıkarmış motorlar değildir. 43.000'de motorun bu kadar vuruntulu çalışması bana normal gelmedi. Ayrıca 13 senede o motor gibi az yakan bir motorun o kadar az kullanılabileceğini düşünmüyorum. Çünkü geçen çok yaktığı için az kullanılmış bir tdm 850 görmüştüm. O bile 80.000 küsur klometrelerdeydi. Muhtemelen krank yataklara vurduğu için o sesi çıkarıyor gibi geldi. Ancak videodan teyit etmek zor. Güvenilir bir usta bulabilirseniz o motoru orijinal parçalarla yaptırmak bile çok masraf çıkarmaz.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ismet birader senin motor krank yiyecek gibi duruyor şu anda 3000 tl gibi masrafı var o işin honda servisinde.

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    Videodan anlamak zor. Egzozu kontrol et önce vidaları sıkımı kaçırma yapınca ses yapar.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motor incek

10 bin tl

Motosikleti
    cbr125
    Kilometrenin orijinalliğine ben de inanmadım zaten. Bu yüzden hondanın servisine götürüp gösterdik bir problemi var mı diye. Motordaki ses o zaman da geliyordu ama adamlar fren balatalarına baktılar zincire baktılar bize bir problemi yok dediler. Motorun eski sahibiyle tanıdık olduklarından mıdır bilmem sorunu görmezden geldi. Ben de normal bir ses herhalde dedim. Zaten sonra bize çalışan kornayı bozuk diye değiştirtip para da aldı. Youtubede bazı kanallar motoru dağıtmayı toplamayı vs. gösteriyor. Elimde de çoğu alet var eksik olanları da alıp kendim sorunu çözebilir miyim acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Motosiklet zaten 10bin tl

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı ismetçelebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilometrenin orijinalliğine ben de inanmadım zaten. Bu yüzden hondanın servisine götürüp gösterdik bir problemi var mı diye. Motordaki ses o zaman da geliyordu ama adamlar fren balatalarına baktılar zincire baktılar bize bir problemi yok dediler. Motorun eski sahibiyle tanıdık olduklarından mıdır bilmem sorunu görmezden geldi. Ben de normal bir ses herhalde dedim. Zaten sonra bize çalışan kornayı bozuk diye değiştirtip para da aldı. Youtubede bazı kanallar motoru dağıtmayı toplamayı vs. gösteriyor. Elimde de çoğu alet var eksik olanları da alıp kendim sorunu çözebilir miyim acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Motosiklet zaten 10bin tl
    Sen hangi yetkili servise gittin söyle oraya uğramayalım bir daha ?

Motosikleti
    MT-09 SP
    Motorun üstüne bu şekilde yürüme. Derhal sökülüp kontrol edilmesi lazım. Muhtemelen krank rulmanı ses yapıyor. Yada kolda boşluk var gibi. Yağ yakma vs yoksa sadece rulman değişimiyle kurtarma şansın var. Alet edevat varsa kendin de yapabilirsin.
    En kötü ihtimal krank, silindir piston seti değişir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler