Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemiye Yardim*******

Motovento
    REKLAM ALANI
    atakan5255 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF_ 150 istanbul
    arkadaşlar benim motoru alalı daha bir ay oldu motor 200 km de yaklaşık 5 gündür çalıştırmadım bu gün kontağı açtığım da akü göstergesinin çalışmadsığını farkettim tabi motor da çalışmadı sanırım akü bitti merak ettiğim konu akümü dandik çünki her 5 günde biterse ne anlamı var eğer daha iyi bir akü varsa ne marka ne tip akü almalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayvalikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi MAch 1
    Dostum ,
    Bazen aküleri tam şarj etmeden motorları satışa çıkarabiliyorlar . Böyle şeyler genelde çin mallarında görülüyor. Bence şarj ettir akünü...
    Kazasız sürüşler
    [B][COLOR="RoyalBlue"][FONT="Comic Sans MS"]" Sana gül veren elde herzaman biraz güzel koku kalır..."[/FONT][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    akü bitsede ayak marşı ile çalışması lazım bi kaç denemede eğer o şekilde de çalışmıyorsa elektirik sisteminin iyi bir kontrole ihtiyacı var. aküyü bir kontrol et sızıntı veya benzeri bir bozulma var mı. 200 km de olduğuna göre tam şarj olmamış yada elektrik sisteminde bir kısa devre olma ihtimali var

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5günde akü bitmez kablolarda kısa devre vardır

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Kardeş bende yeni aldım.Ayakla çalıştırma işe yaramadı.Bende aradım bayiyi çalışmadı dedim.Benzin kapağını aç biraz hava girsin kapat dedi.Meğersem kapağı deliyorlarmış hava alsın diye.E be dallama madem biliyordun delsene motoru aldığımda.Ama benim akü çalışıyordu.Bir ara sor bayiyi.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

SnR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er 5
    dostum fabrikadan aküler tam şarj edilmeden monte ediliyo bbıraz kılometre yayarsan düzelir.

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Akü tam şarj edilmemiştir. Servise bir çek baktırt derim.

Napcan bılıyonmu yokus bı yer bulcan kendıne cıkcan en tepeye bos da hızla gıderken ayak marsı verecen abımın r1 dede olduydu aynı sorun ole yaptılar 6-7 denemeden sonra oluyor yanı sen yapabılırsen artık

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Servİse BaŞvur. Ama Önce Ayaktan ÇaliŞtirmayi DenemİŞsen(kİ DenemİŞsİndİr) Ben De Alali 2 Ay Oldu. 3000km De Ayni Sorunlari YaŞadim (dÜn) Servİse Verdİm. Kutup BaŞlari OksİtlenmİŞ, BaĞlanti GevŞemİŞ. BaĞlantilari Kontrol Edİver. Ama Mutlaka Servİse Ver. Şarj Dİnamosu Da Ariza YapmiŞ Olabİlİr. Servİs Garantİsİnİ Kullan. Hatayi Sana YÜklerlerse Bİraz Bastir. Çİnlİ Makİnalarda Hatayi Hemen Kullaniciya YÜklÜyolar. Sen Bİraz Cazgirlik Yaparsan Hatayi Kabullenİrler. TecrÜbeyle Sabİttİr. Yolun AÇik Olsun, Tekerİn DÜz Bassin KardeŞ.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    akü dandik marş dandik motor dandik))bunu yapan adamlar dahada dandik
    ]

mavimerdiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF BANDİT 1200 S
    GÖKHAN 2433 "Napcan bılıyonmu yokus bı yer bulcan kendıne cıkcan en tepeye bos da hızla gıderken ayak marsı verecen abımın r1 dede olduydu aynı sorun ole yaptılar 6-7 denemeden sonra oluyor yanı sen yapabılırsen artık"

Sonra da bi yere yapışacaksın.......... Böyle çözüm mü üretilir arkadaşım sen adamı öldürmeye mi çalışıyorsun yardımcı olmaya mı?
    Arkadaş motoru daha yeni almış henüz 200 km yapmış. Lütfen arkadaşın sorununa yönelik çözüm üretelim ki uzun yıllar aramız da kalsın

ÇÖZÜM: 1)Ayak marşını kullan mutlaka alır bir kaç basmadan sonra. Ama önce ayak marşının boşluğunu al kısa kısa basarak. Sonra dooooğru servise aküyü şarj ettirmeye.

2) Motorunda alarm varsa muhtemelen 5 gün içerisinde o yemiştir akünü benim de başıma geldi en son alar mı iptal ettirdim. Bunun çözümü yok dediler bana, sistem kendiliğinden aküyü 3-4 günde bitiriyormuş.

3)Ya da: MASTER OF THE ROAD arkadaşımızın dediği gibi "5günde akü bitmez kablolarda kısa devre vardır."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler