Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alt mesnet (ön maşa) Tamiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    ndt man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Küçük çaplı bir çarpma sonucunda scooterın ön maşası biraz yamuldu ve ön tekerlek tam sağ-sol yapınca çamurluğa biraz sürtüyor ama dönüşleri felan engellemiyor pek fazla. Normal sürüşte tekerlek sürtmüyor ama elleri bırakınca bi tarafa doğru çekme yapıyor. Amortisör borularında da bir sorun yok. Sadece tekerlek biraz geriye gelmiş. Şasede de bir yamukluk yok gördüğüm kadarıyla.

Motoru tamirciye götürdüm 500 liraya yapılır dedi, bende ön tarafı söktüm ve ön maşayı çıkardım. Resimde görüldüğü gibi alt tarafta eğilme yok ortadan üste doğru biraz eğilme var.

Ben şimdi bu parçayı tornacıda hidrolik preste mi düzelttireyim. Isı ve çekiç vurdurmadan.

Gördüğüm kadarıyla eğilme orta kısımdan sonra başladığı için kolay düzelir gibi geliyor. Bu tamir işleminin ederi ne kadardır sizce. Bursa'da bir yer tavsiye edebilir misiniz?

https://yadi.sk/i/lFPdAazpW2cbGw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar güzel arkadaşım.
    almira otel altında çok güzel tornacı abilerimiz var.
    onlardan bir akıl al bence.
    iyi günler.

ndt man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Bursa küçük sanayide tornacı Ekrem ustaya götürdüm parçayı. Başta olup olmayacağına baktı ve 50 liraya yaparım dedi. Isıtma yapmadan hidrolik preste tekrar tekrar ölçerek güzelce eski haline getirdi parçayı. Bursa'da tornacı ararsanız aklınızda bulunsun derim. 52 yıldır bu işi yapıyormuş. https://g.co/kgs/N1LYuq
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)