Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 100kh Ara gaz verince neden tekler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Arkadaşlar daha ilk bakım zamanı gelmedi ama, sabit hızda diyelim 3. viteste giderken düşük devirde, yavaşlayıp vites küçülttüğümde pedala basılı tutunca ara gaz verdiğimde motor ölür gibi oluyor sonra hemen canlanıyor. acaba benzin oranı fazla olabilirmi? motor boğulması gibi çünkü. Ayrıca hava soğukken sabahlarıda öksürerek çalışıyordu.bence ilintili bir durum.

bunların karbüratörü nasıl ayarlanıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vallaha anlatımından ben bişey anlamadım görmek lazım

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    mondial olduğu için.
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    BENDEDE RAMZEY CUP100 VAR BENDE BİR ZAMANLAR AYNISINI YAPMIŞTI AMA KARBÜRETÖRÜ TEMİZLETTİM TAMAM.....
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı kll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha ilk bakım zamanı gelmedi ama, sabit hızda diyelim 3. viteste giderken düşük devirde, yavaşlayıp vites küçülttüğümde pedala basılı tutunca ara gaz verdiğimde motor ölür gibi oluyor sonra hemen canlanıyor. acaba benzin oranı fazla olabilirmi? motor boğulması gibi çünkü. Ayrıca hava soğukken sabahlarıda öksürerek çalışıyordu.bence ilintili bir durum.

bunların karbüratörü nasıl ayarlanıyor?
    Karbüretörüne pislik gelmiştir bi ona baktır, bir de hava filtreni kontrol et. Çok motorda ani gaz verdiğinde boğulur. İlk bakım demişsin biraz sabret izin ver de motor kendine gelsin.

Alıntı DUDULALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial olduğu için.
    Hocam yanlış anlama ama nedir yani bu, cevapmı ? Arkadaş yardım istiyor sen ne diyorsun. Laf ola beri gele yapmayalım lütfen, adam gibi iş görecek bişeyler yazılacaksa yazılsın yoksa kirliliğe gereNk yok
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

HevsMiSandiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 100kh hayalinde pug 103 sahibiyim:D taaaaaaaaa 79 model
    Alıntı DUDULALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial olduğu için.
    ׺°”˜`”°º×קєรรเ๓เรtรtγļє×º°”˜`”°º×
    ¿?¿?¿?»|»|»U9uя«|«|«¿?¿?¿?

dj_ozi_68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan bisiklet
    Alıntı HevsMiSandiN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş şimdi bu ne anlama geliyor orasını çözemedin arkadaşa yardımcı olalın diycem ama hiçbir fikrim yok

sabah tekleyerek çalışması normal. ara gazına gelince benimkide rodaj dayken öleydi hatta bi ara vitese basılı giderken sönüyordu. sonra servis hava borusunu falan temizledi oldu bitti.

Motosikleti
    mondial 100 kh
    bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim, ilk bakımda temizlik yapılacaktır o halde, hava filtresinide değiştirteceğim.

Motosikleti
    hyosung karion 125
    sevgili kll, yarı otomatik motor düşünüyorum. sen genelde yarı otomatiklerden memnun musun ? hem senin hem de mondialin 110 ft ve 110 kf'si hakkında bilgin var mı ? gönlüm innova da ama pahalı.
    "Kalkın ey ehl-i vatan" dediler. Kalktık... Onlar oturdu. Biz ayakta kaldık.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    hava filtresi tıkanmış olabilir. bakım zamanı gelmemiştir ama dış şartlar bazen bakım zamanından önce bakım gerektirebiliyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    mondial 100 kh
    hava filtresi ve karbüratöre bakacağım ilk fırsatta.

yarı otomatikten memnunum çünkü otomatik vitesin üst devirlerdeki güç kaybı yok, ancak vites değiştirme hamallığı var. performansı dah aiyi aynı hacimdeki scooterlere göre. daha yeni olmasına rağmen dökülecek pek bir tarafı yok. çok basit bir motor var üzerinde ve pek fazla mekanik parçası yok. en kötü kısmı grenaj denen parçaları. fiberglass a benzer sert bir malzemeden döküldüğü için çok kolay çatlıyor. keeyway in motorlarının grenajları daha iyi. ama bu fiyata başka motor yok onuda unutmamak lazım.

foglamp51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6
    100 lük olduğu için bide mondial olduğu için

MONDİAL ALMA YAMAHA ALLLLLLLLLLLLLLL

Motosikleti
    mondial 100 kh
    arkadaşım bu acaip tavrınızı anlamakta güçlük çekiyorum. ne demek mondial olduğu için?!! bunun teknik nedenini soruyorum?! bilmiyorsanız cevap yazmasınız böyle boş laflar etmezsiniz. adabımuaşeret kuralları vardır. bazı şeyler söylenmez kabalıktır hoş olmaz. tabi umrunuzdaysa...

verin para, alalım yamaha!!! tövbe estafirullah... motorcu ruhuymuş pöh.. külahıma anlat sen.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    jigle warsa bide ona bak açık olmasın!!!!!!!

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    yaw motorda ufak tefek şeyler olabilir bu tarz sorunlar genelde fabrika çıkışlı oluyoo.bence motoru fazla zorlama bu yüzdende olabilir en sağlıklı bilgiyi sana servisin verecektir kazasız sürüşler
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    çini özlediği için

Motosikleti
    Mondial 100KH
    Alıntı kll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu acaip tavrınızı anlamakta güçlük çekiyorum. ne demek mondial olduğu için?!! bunun teknik nedenini soruyorum?! bilmiyorsanız cevap yazmasınız böyle boş laflar etmezsiniz. adabımuaşeret kuralları vardır. bazı şeyler söylenmez kabalıktır hoş olmaz. tabi umrunuzdaysa...

verin para, alalım yamaha!!! tövbe estafirullah... motorcu ruhuymuş pöh.. külahıma anlat sen.
    Aynı sorun benim başımda da var, en sakat yerde stop ediyor!Servisler çok gıcık bana söylesinler ben servis yaparım,bilsem hiç gitmem.Bulunduğum yerdeki servis benzin musluğuğna hava filtresi dedi,bi de kitapta motorunuzu en iyi tanıyanın mondial servisi olduğunu asla unutmayın yazıyo, ayrıca 5 küsür ytl olan sağ aynaya 16 mytl istediler, bilmem ikinci el modenas alsaydım keşke..
    Don't speed, take helmet.

Motosikleti
    CBR 250R
    sabahları ara sıra öksürür bendede KH100 var ilk aldıgında bujisi çok dandik bujisini kesin değiştir birde karbiratörünü ayarlattır. kurzweil sende motorun rolantisine bak biraz arttır rolantiyi stop etmez ozman birde boş yere fren sıkılıyken gaz verirsen motoru bogarsan trafikte stop eder....

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    karboratorun şamandıra kısmında cok az bir pislik muhtemelen su var karboratorunden gelen ve aşagıya uzanan ucu boş bir hortum olmalı şamandıra kısmında birde yıldız tornavidayla acılan bir vida ( şamandıra yuvasının altında ) oradan biraz benzın akıt sanırım duzelecek

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler