Selamlar motosiklet ailesi yıllarıdır takip eder okurum hiç kayıt olayım bisiler diyyeim demedim Hyosung motosikletim yillardir yatmakta gül gibi motoru vites dişlisi için çok tavsiye edilen usta aracılığıyla kurulan bir bağda büyük ısrarlarına dayanamayıp hadi arka silindir hafif gevşemiş rektefiye yapalım vs demekle başladı o usta sözde 5 6 ay yatırdı motoru da yapamadı rektefiye tutmadı silindir kitledi bir çok elektirik hatası rölanti arizasina da sebep oldu kendisi de uzatmiyayim sonraki kendisi belki bilen varsa ulaşsın bana yerini bölgesini Mario Gökhan diye biri İzmir'de motorcu oda yeni piston aldı marka alalım şişmez dedi vsvs tekrsr rektefiye falan krank aldırdı vesaire toplamadi sonra bir anda kaçtı motoru parçalı gidip biyerden buldum bitane adama verdim topla diye oda topladı verdi bu geçen ay kullanayım dedim fakat şariltidan şurultudan geçmiyor dedim böyle. Binmiyim sonra gidip.lokma takımı vesaire alıp motoru kompile indirdim elektiriksel vs tüm.skintilari kendim coždüm 3 motorcu cozememişti kompile indirdim subap ayarları yapacağım şhimleri ayarliyacagim fakat öncesinde alıştırma yapmak istiyorum

Arkadaşlar silindir 300km kullanıldı kullanılmadı yağ yakması yok fakat tırnağa gelen hatta parmak ile hisedilebilen ince bir uzun siyah çizik var. Etek kısımlarında ise kılcal uzun çizikler rodaj dönemi bu normaldir diyenler var bana normal gelmiyor siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
Sıcak havada akşam üstü kullandım fakat hala sıcaktı sanki pistonların şiştiğini hissettim fakat 2 kilometre de şişermi ? Yağ mi acaba kötüydü silindirlere iyi perde cekemedi ? Silindirin saplamalari iyidi fakat dışardan sıkılan 6 adet küçük saplama civatasi var elle sökülebilir şekilde gevşekti son 3 cu usta böyle toplamış silindir tam skilmadiysa da çizilme yapabilir diye biliyorum ondan olabilir yoksa hepsinin birleşimi mi fikri olani merak ediyorum. Bide icinden çıkan pistonlar Taiwan yazıyor içinde iyi bilirdim fakat iyi değil sanırım yoksa iyide bu durumlardan oturumu şişti biliyorum çok karışık yazdım.kusura bakmayın.

Sizden. Birde piston tavsiyesi istiyeceğim bileniniz varsa Hyosung gt250r için piyasada yan sanayi olarak aleminum renginde orjinali gibi olan yan sanayisi var gözüme çarpan bide bu Taiwan olanlar. Başka alternatif veya bunlar iyidir. Bunlari kullan. Diyen varsa tavsiyeleriniizi bekliyorum.

Kranktan diye düşündüm fakat yukarı aşsagi oynama yok kollarda sağa sola egiliyordu fazla idi sanki çift silindirlere fazla egilirmiş zaten onuda baktığımda sentil çakisiyla ölçtüm standart olması gereken 40 ila 80 mm arası imiş benimkiler 45 çıkıyor sanırım ondada sorun yok çok şükür. Genel olarak bilgi istiyorum daha önce başına gelmiş varsa veya hassas rodaj yapmak.zorund aolan varsa selamlar saygilar