Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Michelin City Grip 2

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Herkese merhaba;
    Bugün Buz motorda orijinal lastikleri Michelin City Grip 2 ile değiştirdim. Aradaki fark müthiş oldu. Motosikletin titreşimi azaldı, asfalt daha pürüzsüz oldu en önemlisi artık şerit çizgileri yok oldu. Orijinal lastikler Kenda idi. Meğer totom asfalt üstünde gidiyormuş. Bakalım kullandıkça ne olacak? Motosiklet virajda kendi yatmak istiyor sanki. Kendi motorum açısından memnun kaldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    Hayırlısı olsun, kazası, belasız. Ancak keşke Pirelli Diablo Rosso Scooter, yada Angel Scooter alsaydız, fiyat farkı az ama kalite ve tutuş olarak inanılmaz farklı Michelin den.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    city grp ve city grip 2 arasında nasıl farklıklar var ? yol tutuş, ıslak zemin, kullanım ömrü gibi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aman hocam o lastik daha yenidir, rodajı vardır. İlk 100-200 km öyle çok yatırayım kaldırayım deme, sert frenleme yapma.

mutlumotorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Michelin lastikleri genel olarak daha yumuşak olduğundan
    Yumuşak olduğundan daha çabuk biter,yere daha iyi yapışır,daha çabuk patlar Atrıları ile eksileri ile bildiklerim ve yaşadıklarım bunlar

Motosikleti
    Alıntı kara3545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, kazası, belasız. Ancak keşke Pirelli Diablo Rosso Scooter, yada Angel Scooter alsaydız, fiyat farkı az ama kalite ve tutuş olarak inanılmaz farklı Michelin den.
    Diablo eski lastik var 2017. Angel scooter arkası var önü yok. Metzeler var oda İzmir'den gelecek. Bu hazırdı taktık gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    city grp ve city grip 2 arasında nasıl farklıklar var ? yol tutuş, ıslak zemin, kullanım ömrü gibi.
    Abi daha 50 km anca kullandım. Öncesini kullanmadım. Kenda'ya göre yorum yapabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman hocam o lastik daha yenidir, rodajı vardır. İlk 100-200 km öyle çok yatırayım kaldırayım deme, sert frenleme yapma.
    Abi bizim yatıracağımız ne olacak, adam da dedi ama eskisine göre daha iyi tutuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Alıntı mutlumotorlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumuşak olduğundan daha çabuk biter,yere daha iyi yapışır,daha çabuk patlar Atrıları ile eksileri ile bildiklerim ve yaşadıklarım bunlar
    Valla dediğin gibi sanki amortisörler değişti. Eskiden en ufak taşı gidonda hissediyordum. Ama dediğim gibi şerit çizgisine girince tren rayına girmiş gibi oluyordu o bitti.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    City Grip 2 nin en kötü yanı yoldaki sivri cisimlerden çok fazla etkilenmesi , 2. takımı kullanıyorum her hafta bir lastikten çivi vida çıkarıyorum , valla gittim fitil tamir seti aldım yoksa lastik tamircileri ile ahbap olacağız :D şu an ön lastikte bir arkada tam üç yama + birde fitil var..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    City Grip 2 nin en kötü yanı yoldaki sivri cisimlerden çok fazla etkilenmesi , 2. takımı kullanıyorum her hafta bir lastikten çivi vida çıkarıyorum , valla gittim fitil tamir seti aldım yoksa lastik tamircileri ile ahbap olacağız :D şu an ön lastikte bir arkada tam üç yama + birde fitil var..
    Sallami buna üzüldü.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    4 4lük lastik kendim superlight 200 kullanıyorum fabrika lastikleri ile kaç defa kaydım hatırlamıyorum fabrika lastikleri suya girdiği gibi kayıyordu yağmmurda kadıköyden ataşehire 10 20 ile gittiğimi hatırlıyorum kaymamak için değiştirdikten sonra yağmur panik freni ile durduğumu biliyorum eğer gelecekte yeni motor alırsam ilk yapıcağım şey bayiden almadan önce lastikleri city grip ile değiştirmek olucak

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı mutlumotorlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç binde biter sizce ben de de city grip var ortalama 25 bin km gidiyor rahat.

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç binde biter sizce ben de de city grip var ortalama 25 bin km gidiyor rahat.
    60 bin km gittim michelin city griple. lastiği değiştirirken yamaha servisindeki arkadaş bunu duvara asacağım demişti

fotoğrafını buldum değişim anındaki;

fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 bin km gittim michelin city griple. lastiği değiştirirken yamaha servisindeki arkadaş bunu duvara asacağım demişti

fotoğrafını buldum değişim anındaki;

https://64.media.tumblr.com/1a0b5064...256126e1ea.jpg
    Üstadım 60.000 km boyunca hiç mi viraj almadınız? Hep mi düz yolda sakin kullandınız? Kusura bakmayın ama aynı lastikle 60.000 km geçirip de hala kenarlarında tırtık varsa bence bir yerlerde sıkıntı vardır.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım 60.000 km boyunca hiç mi viraj almadınız? Hep mi düz yolda sakin kullandınız? Kusura bakmayın ama aynı lastikle 60.000 km geçirip de hala kenarlarında tırtık varsa bence bir yerlerde sıkıntı vardır.
    scooter olduğundan motoru fazla yatıramıyorum. bacaklarımla motoru sıkma şansım olmadığından hiç güven vermiyor bana. artı iş ve ev arası yolum hep düz yol evet. viraj yok gibi bir şey.
    tommygun, espresso ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter olduğundan motoru fazla yatıramıyorum. bacaklarımla motoru sıkma şansım olmadığından hiç güven vermiyor bana. artı iş ve ev arası yolum hep düz yol evet. viraj yok gibi bir şey.
    Maşallah darısı bizim başımıza, yaz için ayrı kış için ayrı, ortası düzleşir dert, 15.000 km.ye geliriz stres başlar. Kazandığımız lastiğe gidiyor. Ben de bazen maxi scooter alayım da rahat edeyim diyorum.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde yanlar eridi ortası duruyor viraj yapmaktan

Fiddle 3 alacağım birkaç güne. Normalde ön lastik 110 arka 120. Bostancı’daki Buz Motor’a fiyat sorarken ön lastiğe 120 arkaya 130 taktıklarını söylediler. Yani lastikleri büyütüyolarmış. Yol tutuş, frenleme ve yakıtta ne gibi artı ve eksileri olur bilen var mıdır?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O lastik az daha giderdi yahu

Ama her türlü maşallahı var.

Arabamda bile 15000 km gitmiyor 4 lastik ...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    O fotografdaki lastik 60.000 km kullanılmış gibi durmuyor , yanlış anlaşılmasın kilometreyi vs birşeyleri yanlış hatırlıyor olabilirsiniz , 35.000 civarı kullanılan bir arka lastik görmüştüm , dış kaplama ortada yer yer erimiş bitmiş kord bezinin lifleri görünüyordu , otomobilde bile 60.000 km deki lastik araç muayenesinde kalıyor ki motosiklet çok zor..
    CaptainMfk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)