Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni MT 25 Enjeksiyon sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba . Yeni kasa MT 25 motorumda çalıştırmadan önce enjeksiyon sesi gelmiyor. ama ilk marşta hemen çalışıyor. henüz 400 km de rodajı bitmedi. bugüne kadar sadece 1 kez duydum sesi 1 saniye kadar. Bu normalmi yoksa servise gitmeme gerek varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Killswitch'i orta konuma alın, o şekilde açın kontağı.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Killswitch'i orta konuma alın, o şekilde açın kontağı.
    ismini bilmediğim için belirtemedimKillswitch i ortada bekletip basıyorum zaten

Motosikleti
    Alıntı Fthergn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismini bilmediğim için belirtemedimKillswitch i ortada bekletip basıyorum zaten
    Motor kapalıyken, açacağınız zaman önce killswitch'i orta konuma alın. Kontağı çevirdikten sonra ekran açılırken enjeksiyon da devreye girmesi lazım. Daha sonra çalıştırmak için marşı aşağı bastırın. Yine enjeksiyon çalışmazsa bir sorun var demektir.

Motor kapalıyken, açacağınız zaman önce killswitch'i orta konuma alın. Kontağı çevirdikten sonra ekran açılırken enjeksiyon da devreye girmesi lazım. Daha sonra çalıştırmak için marşı aşağı bastırın. Yine enjeksiyon çalışmazsa bir sorun var demektir.
    bu şekilde denememiştim. normal çalıştırma şekli bu sıraylamı oluyor.
    ben önce kontağı açıp sonra killswitchi ortaya alıyorum, sonrada aşağı itince çalışıyor.

Motosikleti
    Alıntı Fthergn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde denememiştim. normal çalıştırma şekli bu sıraylamı oluyor.
    ben önce kontağı açıp sonra killswitchi ortaya alıyorum, sonrada aşağı itince çalışıyor.
    Olması gereken bu şekilde. Motor çalışmadan önce killswitch açılacak, daha sonra kontak açılacak. Sonrasında da marşa basın.

Olması gereken bu şekilde. Motor çalışmadan önce killswitch açılacak, daha sonra kontak açılacak. Sonrasında da marşa basın.
    teşekkür ederim , bu şekilde deneyim bide

Motosikleti
    Rica ederim

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    benim bildiğim kilswich kapalı anahtar ile çevrilir ekran gelir açılır 3 5 saniye sonra kilswich aşaya iner ses gelmez böylelikle.o zaman marşa basabilirsin.bazı arkadaşlar kill swisch kulllanmıyor sürekli açık.ben hep kullanırım tıpkı otomobil gibi marştan önce beklersin ya 3 5 saniye kadran gider ışıklar söner sonra basarsın.bunun üzerine çok konuşuldu her hangi bir sorun olmaz deniyor.servis te bana bekleyerek kullanmamı söyledi bende öyle alışmıştım zaten.enjeksion sesi duyunca bi garibime gidiyor benim

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim kilswich kapalı anahtar ile çevrilir ekran gelir açılır 3 5 saniye sonra kilswich aşaya iner ses gelmez böylelikle.o zaman marşa basabilirsin.bazı arkadaşlar kill swisch kulllanmıyor sürekli açık.ben hep kullanırım tıpkı otomobil gibi marştan önce beklersin ya 3 5 saniye kadran gider ışıklar söner sonra basarsın.bunun üzerine çok konuşuldu her hangi bir sorun olmaz deniyor.servis te bana bekleyerek kullanmamı söyledi bende öyle alışmıştım zaten.enjeksion sesi duyunca bi garibime gidiyor benim
    daha önce enjeksiyonlu bi motor kullanmamıştım, çevremde gördüklerimde çalıştırmadan önce zzzzz diye ses geliyodu sonra çalıştırıyolardı. bende o sesi duyamayınca acaba sıkıntılımı diye düşündüm. sıfır motor alıp bişeyi eksik olunca can sıkıyor işte.ama o ses yakıt pompasının sesi olduğu için eğer problem olsaydı yakıt pompalamaz ve motor çalışmazdı değilmi? ilk marşta çalışıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)