Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zinciri Sürtmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Merhaba, zincirimin ömrü bitmek üzere olduğundan bi noktada gerilimi ideal seviyede iken tekeri biraz çevirdiğimde fazla gergin oluyor. Evet artık değiştirmem lazım bunu biliyorum ancak orjinal zincir fiyatı biraz pahalı geldiği için şuan hamle yapamıyorum (Daelim Daystar 250 Zincir:1000TL)

Öncelikle, orjinal zincir gibi performans vereceğini düşündüğünüz/bildiğiniz öneriniz var mı ?

Ve asıl sorum, aşağıda linkini atacağım fotoda göründüğü üzere, zincirim bi noktada fazla gergin bi noktada normal gerginlikte olduğundan fotoda belirtilen noktaya sürtüyor. Bu parça nedir, bilginiz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zincir ölçülerinizi biliyor musunuz? Fiyat çok pahalı geldi. Benim Honda CB500F'e orijinal dişli seti + JT orta üst kalite (orijinalden iyi) x ring zincire tam 1 sene önce 760TL vermiştim. (Dişli seti 330TL zincir 430TL...)

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Biliyorum evet, ona göre ölçüm yaptığımda bi nokta gergin iken bi nokta gevşek durumda oluyor, dediğim gibi zincirin ömrü neredeyse bitmiş ancak fiyatlar çok pahalı, bu durumda fiyat/performans açısından (o-ring) zincir tavsiyeniz olabilir mi ve bu sürtme için herhangi birşey yapabilir miyim ?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    o zincir ne ölye çikolata gibi olmuş.
    bu arada zincir için zincir satan bi mağazayı arayıp motosikletin markasını söylediğinizde uygun zinciri size söyleyecektir.
    bu arada yazdığınız fiyatı nereden aldınız.
    ben 3 - 4 ay önce versys650 için zincir dişli setine 700 küsür lira verdim. sizin sadece zincir 1000 lira olamaz

Motosikleti
    Daelim Daystar 250

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Motorun üstünde hali hazırda takılı olan zincirin bakla sayısını saydıktan sonra uygun kalınlık da zinciri başka markalardan çok daha uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    o fiyata d.i.d'in zvm-x serisinden zincir alırım.zincirini bi güzel temizleyip sök 200 300 tl arası bir fiyata motoruna uygun olan zinciri bulabilirsin.zincirin baklalarında 515 520 525 gibi bir rakam vardır o baklanın ebatının ölçüsüdür.bi de toplam ne kadar bakla var onu say.yine yardımcı olmaya çalışırız

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    200 tl lik zincirler her halükarda işinizi görür... o kadar kazık zincirleri almaya gerek yok...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyi zincir yağlama yöntemi: nutella
    Kural [ Z ] ve computeus bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İstanbul karaköyle parça o ringli kaliteli zincir satan bir firma var istediğiniz ölçüde kesip veriyor.Büyük makinelerede kullandık gayet kaliteli ve sorunsuz.

O gösterdiğiniz parça zincir iyice aşağı salmasın diye destek bazı motorlarda var.Bazı motorlarda tam tersi üst tarafta var.O psrça genelde sert plastikten olur veya esnek kauçuk gibi.Zincirin ortasındaki hareketli yüzükler oraya sürter döner biçimde olduğu için zarar vermez.

Birde bir zahmet o zinciri bi temizleyiver mübarek

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Google yaz (dinamik zincir) ben yamaka XT 660r ,motoruma buradan aldım( cz o-ring ) li zincir ,4 ay oldu alalı herhangi bir sıkıntı yok,aynı zinciri Suzuki İnazuma kullanan arkadaşlarda kullanıyor,cebin için burayı mutlaka arayın derim😊

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Çok sağolun yardımınız için en kısa sürede değişimi yapacağım.

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul karaköyle parça o ringli kaliteli zincir satan bir firma var istediğiniz ölçüde kesip veriyor.Büyük makinelerede kullandık gayet kaliteli ve sorunsuz.

O gösterdiğiniz parça zincir iyice aşağı salmasın diye destek bazı motorlarda var.Bazı motorlarda tam tersi üst tarafta var.O psrça genelde sert plastikten olur veya esnek kauçuk gibi.Zincirin ortasındaki hareketli yüzükler oraya sürter döner biçimde olduğu için zarar vermez.

Birde bir zahmet o zinciri bi temizleyiver mübarek
    Bahsettiğiniz yer "mesut hoca" nın söylediği yer sanırım ?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bende cz oringli zinciri 4 sene önce 175 liraya almıştım . Yaklaşık 18000 km dir problemsiz kullanıyorum . En az bir 3rci r sene
    daha aynı zinciri kullanacağımı düşünüyorum . Samet'in dediği gibi servisten , tamirciden , motosiklet parçacısından Rulman ve
    zincir alarak kazıklanmayın. Rulmancıda 12 - 15 lira olan bilyayı servis veya tamirci sana 45 lira yazar. Yine rulmancıda 250 - 300 lira olan zinciri sana 1100 liraya babalarlar. netten Daystar zincir ölçüsü diye yazdığında çok rahat bulursun.
    Mesut hoca, bassturbin ve ben aynı şeyi söylüyoruz. Ankara'da ölçüyü belirledikten sonra herhangi bir rulman ve zincir satıcısına git . Zincirini al dişlilerini de al ver tamirciye değiştirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)